Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Normal că se ajunge si la chestiunile astea.

Pe ea probabil nu a trasnit-o nicio idee despre cum il afecteaza pe copil actiunile ei.

Asa ca te gandesti tu la o explicatie, esti ditamai omu', vezi ce spin dai situatiei, ma-sa o sa-i zica altceva si tot asa.

 

Dar, scuze, dormeati toti trei la un loc? Un cuplu care se credea normal si copilul de 3-4-5 ani?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avem alta problema, muult mai importanta. In seara zilei de 10/11 am dormit la niste prieteni apoi in fiecare seara de atunci eu in living ea cu fetita in dormitor, care deja tot ne intreaba de ce nu mai dormim toti trei (3) la un loc ! Ce sa stii sa ii explici unui sufletel de 5 ani jumate ?!? ... :(

Copilul va fi oricum afectat de toate astea, fie ca ramaneti impreuna si nu va mai fi cum a fost, fie ca va despartiti...Iar la 5-6 ani, cu atat mai mult.

Insa ei se adapteaza mai usor.

Deocamdata, atata timp cat sunteti toti in aceeasi casa, se va obisnui si cu asta. Important este sa-i aratati dragostea voastra si sa petreceti timp de calitate cu ea. Daca se simte iubita, va trece mai usor peste aceste schimbari.

Copiii simt tot, chiar daca nu arata. Ai putea sa-i spui, pentru inceput, ca v-ati certat, pur si simplu, se mai intampla si la adulti, nu doar la copii.  

Editat de sorinaa
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand vine amantul, fetita unde si cu cine doarme???    Daca din gresala spune la scoala/gradinita ceva ce a vazut acasa ... ce crezi cum se va termina povestea in 3???

Copiii au felul lor de a povesti ce au vazut sau auzit, insa adultii vor intelege bine desi ea nu stie ce efect ar avea. 

Iar daca autoritatile - daca exista - vor aude ca tu esti de acord cu atmosfera asta ... va fi dezastru in caz ca se implica cineva, altfel nu.

O copila de 5 ani si jumatate stie multe.   Si pe noi mereu de prosti ne luau parintii si bunicii, ca nu intelegem nimic, iar cand le-am reprosat anumite fapte, voiau sa ne omoare in bataie, dar n-au facut. 

Credeam ca acest fel de a fi s-a terminat demult.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand vine amantul, fetita unde si cu cine doarme???

Cu amantul se vedea la el in apartament (desi are prietena) sau intr-un studio foto al unui prieten de al lui ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:sweating:   Totusi, timpul trece repede, asta nu va ramane  solutie sau aranjament de viata intre voi ca se va colapsa piramida de nisip.

 

Pentru inceput  de experimentat ... treaca-mearga ca fetita are nevoie de mama ei.   Poate va renunta la amanti cu timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ziua de azi mai e vreo rusine sa ai AMANT ? Mai mult sa te desparti de sot din cauza lui ?!?

A mea sotie se comporta extraordinar de normal ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ea nu a discutat cu familia sau cu prietenii apropiati despre o posibla despartire ! Weird, nu ?!? Poate doar fetele / pritenele de suflet stiuu sau poate nu stiu ultimele noutati si anume ca sotul nu mai doarme cu sotia si ca discutam doar strictul necesar si nu mai facem nimic impreuna, nu mai primeste bani,...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai satisfacție dacă își pune cenușă in cap?

De ce să discute cu alții despre ce se întâmplă intre voi? Cine este in măsură să o judece? Doar voi stiti adevărul, ce s-a întâmplat de s-a ajuns aici și cum se va rezolva această situație.

 

Dacă ești atât de rănit, de ce nu te muți din casă până rezolvați situația? Asa ar face oricare om normal la cap.

Tu ce aștepți de fapt?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dacă ești atât de rănit, de ce nu te muți din casă până rezolvați situația? Asa ar face oricare om normal la cap.

Tu ce aștepți de fapt?

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sa ma mut ? EA sa se mute....doar ca momentan nu are unde !

Ati discutat despre mutarea cat mai curand posibil, atat a ei si a copilului?

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×