Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu este vinovata ea ca te inseala, ci esti vinovat tu ca nu ai incredere in ea si o urmaresti. Cu cit stii mai putin din ceea ce face, cu atit vei dormi mai linistit :o:

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"În ce constă libertatea noastră în această existență? Numai în alegerea direcției pe care dorim să o urmăm. Apoi, nimic nu mai depinde de noi. Să presupunem că trebuie să plecați în vacanță, și puteți opta pentru mare, munte, deșert, câmpie, pădure...Să ne închipuim că ați ales munții, Alpii. Din acel moment, știți că veți întâlni anumite răuri, anumite lacuri, anumite vârfuri. Dacă ați fi ales marea sau deșertul, ar fi fost complet altfel. Așadar, aveți numai posibilitatea alegerii direcției, apoi aveți de străbătut niște regiuni bine determinate ce au existat cu mult înaintea voastră și vor exista cu siguranță și după voi.
La fel se întâmplă și în viața noastră interioară. Ceea ce depinde de noi este numai alegerea locului spre care dorim să ne îndreptăm: niște nisipuri mișcătoare, niște mlaștini, niște păduri periculoase...sau dimpotrivă niște câmpii mănoase, niște parcuri pline cu flori și păsări. Toate necazurile și toate bucuriile există deja, sunt niște regiuni pe care alții le-au cunoscut înaintea noastră. Depinde numai de noi să le vizităm sau nu."
Omraam Mikhaël Aïvanhov

  • Like 2
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Cristian_1234 a spus:

Una din conditii ar fi sa nu o mai urmaresc si sa incep sa am incredere in ea. Deci chiar ca m-a dat pe spate. Restu o sa le aflu in curand ...in scris !

Increderea si-a mancat-o de mult. Nu mai bine isi traieste fiecare viata separat, fara sa mai fie nevoit sa-si faca probleme pentru o partenera care crede ca ea poate face ce vrea?

Si apoi sa ai incredere in ea ca ce?

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 01.06.2018 la 8:01, Gaslight a spus:

... ci esti vinovat tu ca nu ai incredere in ea si o urmaresti. Cu cit stii mai putin din ceea ce face, cu atit vei dormi mai linistit :o:

Exact asa ! Asa se plange la toate prietenele ei ...ca eu o urmaresc si vreau sa stiu tot ce face !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Cristian_1234 a spus:

Exact asa ! Asa se plange la toate prietenele ei ...ca eu o urmaresc si vreau sa stiu tot ce face ! 

Vad ca nu stii ce sa faci. Las-o domne sa faca ce vrea ea, daca are grija de copil, face curat in casa, face mancare, spala, calca.  Asta vrei de la ea? pai zi-i si terminati cu prostiile. Daca te deranjeaza ca ea cauta relatii pe net si incearca sa le treaca in real life, atunci las-o si gata.

Nu am vazut un tip mai nehotarat ca tine. Pana te hotarasti tu, ea o sa fie satula de barbati si o sa treaca la femei...:biggrin:

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o discutie a lu madam cu un necunoscut :

                                         - Ce invarti ?

-Ce vreau eu !

                                           -Ce coincidenta !

:w00t::w00t: (ea e in dreapta)

Dupa doar aceste 3 fraze imi dau seama cu tristete ca s-a smecherit.... rau de tot ! Ea nu era asa ! Pe ea a transformat-o cineva sau ceva ! S-a schimbat ! In rau ...fata de ce era.

In primu rand ea nu aborda un barbat ! In al doilea daca ii raspundea la fenta nu replica la fel si in al treilea, patrulea,..va las pe voi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea te ajuta ca sa te decizi acum si sa iesi din relatie. Probabil ca ar fi binele cel mai inalt pentru voi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×