Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din discutiile avute cu ea la un moment dat zicea ca este ceva daca se uita si alti barbatii dupa ea. Si eu am zis dar alti barbati trebuie sa se uite dupa tine sau eu ?

.

Soția ta sigur este o femeie frumoasă, că doar este soția ta.

 

Dar dacă a ajuns să spună asa ceva, inseamna ca nu se mai simte atrăgătoare, nu se mai simte frumoasă și dorita. Poate chiar nu mai este, de acord, dar tu esti soțul ei și ar fi bine sa o ajuți sa treaca peste asta.

Pare foarte jos cu increderea in ea, sigur nu ai contribuit cu nimic?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unele femei dupa ce au nascut se simt super femei si vor altceva de la viata.   De obicei un alt barbat care sa fie la nivelul idealurilor ei de super mascul.

 

Ea doar scrie despre asta ca-i iese si pe urechi deja senzatia de nou, ca se simte altfel ca inainte si "se uita" mereu dupa aventura in gand, e un feeling puternic, e greu de combatut. 

Am vazut la TV intr-un documentar filmat in Germania despre comportarea femeii dupa nastere, copiii erau de 3-4 ani deja si ea abia se uita la sotul ei, nu-l putea suferi!!!

Au comentat in serial ca acelas lucru se intampla si la animale, insa ei se omoara imediat daca nu-i convine de apropierea masculului, e mai simplu legea in padure!!! 

Dupa prima nastere, relatia intre soti se raceste, sint si exceptii dar se tin pregatiri in unele tari despre asta in acele clase premergatoare nasterii zilele astea.  

Trebuie lasat timp si loc femeii, eu din cate am citit, nu cred ca are alta relatie decat in capul ei crede ca este dezirata de toti masculii din sud-estul europei!!! 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer m-am analizat din cap pana in picioare, mi-am intrebat toti prietenii (de sex masculin si feminin) daca eu m-am schimbat cumva si nu realizez ? NU. Sunt acelasi de 2-3 ani incoace. Eu nu m-am schimbat, sunt la fel de atent, iubitor, saritor, intelegator, ba mai mult am facut si niste sacrificii de ex. cand a zis ca vrea sa iesim in Club cu prietenele ei, nu sunt eu one men show dar pentru ca isi dorea asta am facut-o ! Ceva s-a intamplat, si ea recunoaste, nu stiu ce sau nu indrazneste sa imi spuna ca ea s-a schimbat, a inceput sa aiba mai multa incredere in ea (Deci am rasuns la cine a intrebat mai devreme cum sta cu increderea in ea) si a inceput sa isi caute parteneri de discutie (in special barbati). Nu consider asta inselat, dar daca ii trimite unuia noaptea poze provocatoare ? .... de exemplu cu degetu in gura sau cu mana peste chloti ? ...... ?!?! cum sa numesc asta ? inceput de inselat ? ca totul e in regula si sa trec cu vederea ? ....De la sf. 2016 inceputul lui 2017 tot asa o tinem ...eu unul nu stiu cat o sa ma rezist.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotia la cei 30 de ani ai sai are cam 110kg, este foarte frumoasa la fata, la sani, dar ea se simte complexata din cauza kg in plus.

Ea vorbeste, dar nu face. Tu nu vorbesti, dar faci? Ma-ntelegi ce vreau sa zic.

Poate ca de fapt totul a inceput de la faptul ca se simte neglijata si are impresia ca o inseli. V-ati pierdut increderea unul in altul si  este foarte greu de recastigat.

Sunteti in situatia in care unul va trebui sa cedeze, mi-e greu sa cred ca puteti face compromisuri.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie lasat timp si loc femeii, eu din cate am citit, nu cred ca are alta relatie decat in capul ei crede ca este dezirata de toti masculii din sud-estul europei!!!

,

BINGO ! Sper sa fie adevarat ce zici,

Editat de Davi_
Refăcut citat
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

i a inceput sa isi caute parteneri de discutie (in special barbati). Nu consider asta inselat, dar daca ii trimite unuia noaptea poze provocatoare ? .... de exemplu cu degetu in gura sau cu mana peste chloti ? ...... ?!?! cum sa numesc asta ? inceput de inselat ? ca totul e in regula si sa trec cu vederea ? ....De la sf. 2016 inceputul lui 2017 tot asa o tinem ...eu unul nu stiu cat o sa ma rezist.

Eu as lasa tot si m-as tot duce. Nu te sfatuiesc asta, dar este cam aiurea ce face ea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceva s-a intamplat, si ea recunoaste, nu stiu ce sau nu indrazneste sa imi spuna ca ea s-a schimbat, a inceput sa aiba mai multa incredere in ea

Sunt de parere ca toate semnalele ei le interpretezi gresit.

Tocmai ca NU are încredere în ea, încearcă - atat cat își permite in acest moment- să își valideze feminitatea.

Categoric nu este ok să trimită poze in chiloți, dar eu as zice sa vezi dincolo de asta, problema este mai profundă.

 

O iubești? Ca pari hotărât să fii supărat.

Dacă va permiteți, ar fi indicat sa mergeți la psiholog.

Ar fi păcat să nu încercați să salvați căsnicia, mai ales că nu pareti sa aveti motive de divort si ca aveti un copil. Copil care, anul asta merge la clasa pregătitoare, nu? Deci necesita iubire, calm și atenție. Si nu stiu câtă atenție ii poate oferi un tată care doarme puține ore pe noapte ( fiind ocupat cu descoperirea americii :) ) sau o mama in depresie.

Fi puțin mai înțelept, cred ca si ea așteaptă asta de la tine.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O iubești? Ca pari hotărât să fii supărat.

O iubesc foarte mult. Dar si mai mult ma gandesc la copil, Probabil din aceste doua considerente ca o iubesc si pe ea si pe copil se bazeaza ca nu as divorta orice nebunie ar face. DAR ...gresit. Chiar daca am 40 de ani, sunt ca zodie BERBEC nu ma tem sa iau totul de la zero. Daca voi ajunge la concluzia ca nu ma merita si ca nu se va indrepta niciodata sunt obligat sa imi caut fericirea alaturi de o alta persoana !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte de un story de demult.

 

Mergeam la Cluj in vacante la matusa la Cluj si avea o prietena mai tanara, casatorita si cu o fetita mica.  Ea era o slabanoaga deloc frumoasa, inalta, sotul ei era inalt de peste 2 metri si cat un munte, croitor pentru uniforme militare dar numai pentru elita gradatilor.   Banii curgeau, ea statea acasa cu fetita si ne vizitam des,  la matusa mea se manca mancare gatita in casa, la ei doar gratare ca asa voia el.   La ei mereu mai veneau si alte familii la un gratar, cand incepea discutia femeilor, asta avea mereu un story personal in care desigur ea era in rolul principal.  Una din ele ... Cobora de la etajul 4-5 din spatele statuii din centru, intra in magazinul cu produse lactate "Sora" pe coltul opus sa-si cumpere un Kefir sau ceva sofisticat.  La o miscare a simtit ca se rup jartelele si-i cad ciorapii ... murtea de rusine, cand ...."un domn bine, tanar, sexy, frumos, amabil, etc.," l-a ajutat, a acoperit-o sa fie ferita de ochii lumii pana-si ridicat ciorapii ... si din astea.  Era mai tot timpul singura cu fetita, iar el beat dupa orele de munca, se distra cu ofiterii cand unde.  Imagina scene erotice cateodata, dar le povestea doar femeilor la o cafea, fara prezenta barbatilor.  Mereu acesti super barbati o felicitau cat este de frumoasa si corecta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa stii ca si gelozia ta ii alimentează comportamentul.

O poate intelege ca pe o forma de iubire, de dorința din partea ta... de atentie. Iar daca altfel nu le poate avea de la tine, în continuare te va face gelos. Si, se pare ca ii iese. :)

 

Pana sa te înșele, este cale lunga. Dar exista aceasta posibilitate. Totul depinde de iubirea și de respectul pe care îl are față de tine si casnicia voastră.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×