Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am citit tot ce ai povestit pana acum. Dar imi este greu sa ma pronunt cu vreo idee. Ceva lipseste in povestea asta...

Poate ne mai spui cum era sotia ta inainte de 2016, cum a fost in primii ani ai casniciei..

E clar ca situatia nu suna bine deloc si inteleg ca te macini..

Lipsa comunicarii dintre voi adanceste acest lucru.

 

Problema insa cred ca este mai profunda si prapastia s-a creat mai demult.

Editat de sorinaa
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar duce-o intr-o vacanta ar insemna ca-i da unda verde pentru a se comporta la fel in continuare. Ea nu de recompense are acum nevoie, ci de o discutie serioasa, ceea ce este cam greu deoarece refuza comunicarea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema insa cred ca este mai profunda si prapastia s-a creat mai demult.

De obicei sint semne de la inceput dar nici nu sint intelese bine de fericire.   Prapastia se adanceste pe zi ce trece ca si Grand Canyon, a depasit deja limita jenei sau al bunului simt si acelori kilograme in plus.   De acum asta e viata ei normala si pretinde ca altii sa se acomodeze cu ea.  La fel altii au o problema cu ea ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu imi dati voie sa o fac geloasa atunci pot sa ma dezindragostesc ? :) vorba unui cantec recent. Sa incerc sa o iubesc mai putin ? Sa nu mai sufar atata ! De despartire deocamdata nu poate fi vorba, nu sunt pregatit si nu cred ca e atat de grav incat sa fac pasul acesta, plus ca anul acesta da si copilul incepe clasa pregatitoare.

Nici eu nu sunt prea sanatos, am ceva probleme de sanatate care pe zi ce trece se inrautatesc (nu chiar atat de grave incat sa zic ca mor maine sau peste o luna)

Este clar ca vrea atentie, cum a-ti intuit nu atentia mea ! Si acest lucru deranjeaza. Mai mult nu se gandeste la consecinte sau nu ii pasa de ele, se arunca cu capu inainte fara sa gandeasca,...catusi de putin.

Si eu stau si analizez CE S-A INTAMPLAT prin 2016/2017 de s-a ajuns aici ! inca nu gasesc explicatii dar continui sa le caut ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cristian, in primul rind sotia ta te cam manipuleaza. 

 

 Mai devreme sau mai tirziu vei realiza asta.

:good: Da, din pacate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Parerea mea este ca deja te-a inselat si de aceea are mai multa incredere in ea.

De asta imi e cel mai frica si are logica ca numai prin inselat fizic (s-a culcat cu alt barbat) i-a crescut increderea in ea si incearca permanent acum si cu altii.

Eu am "prins-o" in masina noastra pupandu-se cu cu coleg de breasla pe buze de cateva ori ....cand i-am demonstrat ce a facut a zis ca nu are nimic cu el ca doar il face sa fie ca un catelus dupa ea si ca nu s-ar fi ajuns la pat ca ea ar fi stopat asta. Hmmmm.... i-am zis ca nu am varsta ficei noastre ca sa cred teoria asta !!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si sa te refaci rapid!!!   Conditia ta indiferent cum te simti acum, pentru ea a fost un mare cool down.   Copilasul e mic si toate se aduna in capul ei, cam negativ dar unele nu se angajeaza sa fie sora medicala, sotie, bucatareasa, menajera, etc., refuza sa inteleaga tot ce i-a dat viata.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nici eu nu sunt prea sanatos, am ceva probleme de sanatate care pe zi ce trece se inrautatesc (nu chiar atat de grave incat sa zic ca mor maine sau peste o luna)

 

 

Mai devreme sau mai tarziu, daca nu luati deciziile necesare veti acumula si mai multe frustrari si corpul, automat, va va atrage atentia ca-i bai !

 

Exista si posibilitatea ca sa fi fost doar pentru atat colaborarea voastra si atunci veti ajunge la divort.

Daca veti crede ca ramaneti casatoriti doar pentru ca aveti copil, asa ceva nu-i permis de catre Divinitate si se vor lua masuri de la acel nivel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De asta imi e cel mai frica si are logica ca numai prin inselat fizic (s-a culcat cu alt barbat) i-a crescut increderea in ea si incearca permanent acum si cu altii.

Eu am "prins-o" in masina noastra pupandu-se cu cu coleg de breasla pe buze de cateva ori ....cand i-am demonstrat ce a facut a zis ca nu are nimic cu el ca doar il face sa fie ca un catelus dupa ea si ca nu s-ar fi ajuns la pat ca ea ar fi stopat asta. Hmmmm.... i-am zis ca nu am varsta ficei noastre ca sa cred teoria asta !!! 

 

Mda, e clar ... sotia ta este sau se vrea a fi o femeie fatala si flirteaza in draci cu toata lumea. 

 

Daca incerci sa o faci geloasa vei declansa teama ei de abandon (imi spune mie ceva ca-i este foarte frica sa nu fie parasita, abandonata).

Atentia ta o are deja si nu inseamna nimic pentru ea. Acum doreste cuceriri si provocari noi. Crede-ma, cu cit stai mai mult in aceasta casnicie cu atit iti vei distruge si mai mult sanatatea fizica si psihica, asa ca cel mai bun lucru ar fi sa divortezi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×