Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O iubesc foarte mult. Dar si mai mult ma gandesc la copil, Probabil din aceste doua considerente ca o iubesc si pe ea si pe copil se bazeaza ca nu as divorta orice nebunie ar face. DAR ...gresit. Chiar daca am 40 de ani, sunt ca zodie BERBEC nu ma tem sa iau totul de la zero. Daca voi ajunge la concluzia ca nu ma merita si ca nu se va indrepta niciodata sunt obligat sa imi caut fericirea alaturi de o alta persoana !

Sigur, este dreptul tau sa fii fericit. La fel si al ei.

Totusi, poate ar trebui să o vezi cu alți ochi, mai vu compasiune asa... ca pe un om bolnav. Pentru ca eu cred ca este in depresie. Refuz sa cred ca, brusc, după 10 ani și un copil, a apucat-o flirtrul cu alți bărbați.

Încearcă să găsești cauza, acolo ai si rezolvarea.

Si, repet, mergi cu ea la psiholog.

Dacă o iubești, categoric vrei sa salvezi casni ia. Dacă nu, nu mai are rost. Divorțati și gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu consider asta inselat, dar daca ii trimite unuia noaptea poze provocatoare ? .... de exemplu cu degetu in gura sau cu mana peste chloti ? ...... ?!?! cum sa numesc asta ? inceput de inselat ? 

Asta cred ca ma depaseste!!!   A fi spirituala la un party se accepta, chiar daca pare putin picant, dar poze intime de trimis noaptea, e ceva nou concept si pentru mine.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, pot sa zic ca ii place sa ma faca gelos sau sa ma vada gelos, eu nu sunt un gelos extrem poate de aia si isi doreste sa ma vada asa, in plus eu nu i-am dat niciodata motive sa o fac geloasa desi ea se intituleaza ca e foarte geloasa.

Ar fi o idee sa imi caut pe cineva de sex opus nu neaparat sa trec la fapte dar sa incerc sa starnesc daca are ceva gelozie in ea ?!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate astea trebuie privite in context.

Bine... este destul de greu să judeci detasat când ești beneficiarul direct al incornorarii. Dar cu putina minte și suflet, consider că poti repara.

 

Dacă era lorica lui sorinel, era mai simplu, era clar motivul :lol:

Ar fi o idee sa imi caut pe cineva de sex opus nu neaparat sa trec la fapte dar sa incerc sa starnesc daca are ceva gelozie in ea ?!?

Vai. Ar fi cea mai proastă idee.

Deja nu are încredere în ea și, implicit (pentru că așa funcționează lipsa asta de încredere) în tine. Sa o faci geloasă ar mai lipsi.

Ea deja actioneaza gresit, vrei sa o faci si tu?

 

Cred ca sunteti amândoi incordati și păreti in război. Care este miza? Pentru ce va luptati?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui să plecați intr-o vacanta, voi doi, fără copil. Eu chiar cred in treaba asta cu vacanțele în doi. Poate asa reușiți să vă amintiți de ce sunteti impreuna, să lăsați încordarea și războiul asta in care toata lumea pierde.

Sigur are si probleme medicale din cauza kg in plus. Diabetul e pe primul plan...

 

Termina cu controlul și rezolvați problema la modul serios. Nu o mai cauta in telefon și masina, cauta-i in suflet. Cauta si in al tau, că și acolo se intampla ceva.

Dacă nu gasesti nimic, spui adio și iti vezi de viață.

Dar dacă găsești?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am tot fost plecati si cu copil si fara ... nu iesitul e problema. Este criza de la 30 de ani :)))) acuma a apucat-o socializarea cu barbati, discutii despre sex cu alte persoane, interactiunea cu oameni / familii. Deci credeti-ma eu nu o mai recunosc, ea era o persoana atat de timida, de cuminte, nu indraznea nici cu curierul sa vorbeasca la telefon, mi-l dadea mie ca cica ea nu se descurca ...:(((( nu stiu de unde atata energie spre toti ceilalti in loc sa fie canalizata spre familie, spre mine sau spre copil. Nu se mai ocupa de noi 2 (eu si fetita), trebuie ca eu sa ma ocup de afaceri, de treburile casei, de nevoile copilului, de toate celelalte probleme, ea are doar una singura IMAGINEA personala, prietenele si statul pe telefon sau calculator cam 8-10 ore / zi.


Sa revenim la postul initial, daca pentru un barbat sa zicem inselatul nevestei poate fi ca o lauda, pentru femeie nu mai e ceva injositor ???

DE CE o femeie ar poza in ipostaza asta ? si sa nu fie adevarat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa revenim la postul initial, daca pentru un barbat sa zicem inselatul nevestei poate fi ca o lauda, pentru femeie nu mai e ceva injositor ???

DE CE o femeie ar poza in ipostaza asta ? si sa nu fie adevarat !

 

Deoarece simte o foarte mare nevoie de atentie mai putin din partea ta, si mai mult din partea prietenelor si prietenilor, si din partea tuturor barbatilor. Parerea mea este ca deja te-a inselat si de aceea are mai multa incredere in ea. La unele femei increderea nu vine din ceea ce stiu in plan profesional sau din ceea ce au realizat in viata, ci din faptul ca sint dorite de cit mai multi barbati. Isi cauta parteneri de discutie in special barbati si le trimite poze provocatoare cu mina peste chiloti ... nu stiu daca este chiar inselat, insa este foarte in neregula. Mai mult, dupa toate acestea ea nu numai ca te acuza ca esti gelos, dar ii si place sa iti provoace gelozia si apoi face pe nevinovata. Banuiesc ca te simti ca un soarece in ghearele unei pisici flaminde.

 

Cristian, in primul rind sotia ta te cam manipuleaza. Acuzindu-te ca esti prea gelos, ca exagerezi, ca nu stiu ce, ea nu face altceva decit sa arunce mingea in terenul tau, acuzindu-te ca TU esti problema, nu ea.

 

In al doilea rind sotia ta este mincinoasa, ceea ce este firesc deoarece nu te poate manipula si nu poate obtine atentia tuturor fara sa minta. Pe linga ca este mincinoasa nici nu prea are limite. Are atit de multa nevoie de atentie incit spune orice (s-a culcat cu Dan) fara sa-i pese ca-i poate da viata peste cap lui Dan cu astfel de minciuni.

 

Nevoie exagerata de atentie + preocuparea doar de imaginea ei personala (o mica narcisista) + ignorarea treburilor casei + inselat + minciuni + manipulari + refuzul comunicarii = esecul casniciei

 

Daca era una sau doua poate mai era vreo sansa, insa problema este ca sint mult prea multe si nu cred ca in timp le vei putea accepta ... si nici nu trebuie sa le accepti. Ai multe de oferit, dar ai ales gresit persoana careia sa i le oferi. Mai devreme sau mai tirziu vei realiza asta.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×