Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna !

 

Sper sa imi citeasca si mie cineva povestea si daca se poate ceva sfaturi ...

 

Am 40 de ani, sotia are 30 suntem casatoriti de 10 ani si avem o fetita de 5 ani jumate impreuna.

De ceva vreme incoace adica mai exact din 2017 fiindca au existat niste faze care m-au facut sa imi pierd increderea in ea am inceput sa urmaresc masina pe GPS si telefonul ei noaptea luat la puricat ! Stiu ca nu e frumos, nu e ortodox dar vroiam sa descopar ce se intampla cu ea, cu noi ! Orice tentativa de a discuta face to face este prada esecului, ca eu sunt prea gelos, ca eu nu inteleg, ca exagerez ca de fiecare data ,ca nu a facut nimic gresit,..etc.

Si acum sa revenim la titlul subiectului ... o identitate dubla ?!?

Ce am descoperit in mesajele ei, chat-urile ei... Nu stiu si nu inteleg, nu pot sa imi imaginez de ce o femeie maritata si cu un copil vrea sa para ... CURVA. Pardon de expresie, dar asa reise. In discutiile cu prietenele ei cele mai bune (BFF le zice) si unii prieteni (de liceu sau facultate) ii place sa inventeze povesti ca s-a culcat cu nu stiu cine, ca s-a pupat cu nu stiu cine,... de ce zic inventeze? pentru ca in proportie de 90% stiu exact unde si cu cine se intalneste si acele povesti nu se suprapun cu realitatea. Mai mult persoanele in cauza sunt reale (din lista de prieteni). Nu zice ca s-a culcat cu Marius si acesta nu exista in lista de prieteni sau cunostinte, ci cu Dan care exista ba mai mult sunt 2 sau 3 de Dan.

Fete si baieti, femei si barbati nu mai stiu ce sa cred, ce sa ma fac, Am nevoie disperat de un raspuns. De ce cineva si-ar insusi proprietatea de mai sus ?!? acum in viziunea mea CURVA este femeia care se culca si cu altcineva in afara de SOT, nu luam in calcul PROSTITUATELE care din pct. meu de vedere se culca cu oricine pentru bani sau alte beneficii.

Dar daca totusi e adevarat ? si poate mi-a scapat mie, poate chiar s-a culcat cu cineva. Iar daca nu e adevarat ceea ce simt si cred de ce ar inventa asa ceva ? atat de grav !

Va astept pe calea bitilor ...

O seara minunata !

 

Cristian.

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, dacă ai vazut ca e totul ok, de ce o mai urmărești?

M-am gandit si la asta, dar ce zici de unele discutii pe care le sterge imediat ?

Nu stiu... Poate ii place "să se dea mare"... ea stie ce are in cap.

Tu nu vrei să pui capăt acestei situații? Nu este onest să vorbești cu ea despre asta, să îți asumi și tu ce ai facut, și ea să înceteze?

Nu cred ca vrei să ajungi la divorț.

 

Ea poate sa iasa usor din situație, iti spune ca asa vrea ea să vorbească cu amicii ei și gata.

Dar tu, tu cum o dregi? Cum ii explici ca ai programe instalate pe telefonul ei, și pe ce altceva mai ai, GPS pe masina...?

 

Le-ai pus să te liniștești sau esti hotărât să găsești ceva?

Orice tentativa de a discuta face to face este prada esecului, ca eu sunt prea gelos, ca eu nu inteleg, ca exagerez ca de fiecare data ,ca nu a facut nimic gresit,..etc.

Se pare ca avea dreptate, că ești gelos și exagerezi. :)

Dovada că nu ai descoperit ceva dubios.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

 

Sper sa imi citeasca si mie cineva povestea si daca se poate ceva sfaturi ...

 si poate mi-a scapat mie, poate chiar s-a culcat cu cineva. Iar daca nu e adevarat ceea ce simt si cred de ce ar inventa asa ceva ? atat de grav !

Va astept pe calea bitilor ...

O seara minunata !

 

Cristian.

 

In opinia mea, este un moment de "cumpana" in relatia voastra si este momentul sa aveti un dialog clar si sa va schimbati urgent atitudinea unul fata de altul ! Ceea ce se-ntampla intre voi este o lipsa totala de comunicare (cred ca pe toate planurile) si nu se poate continua in acest fel. Intr-o relatie trebuie foarte mare atentie, mai ales la "compromisuri"! Sunt unele "compromisuri" de neacceptat ! Atentie marita !

Editat de LuciaD
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotia la cei 30 de ani ai sai are cam 110kg, este foarte frumoasa la fata, la sani, dar ea se simte complexata din cauza kg in plus. Din discutiile avute cu ea la un moment dat zicea ca este ceva daca se uita si alti barbatii dupa ea. Si eu am zis dar alti barbati trebuie sa se uite dupa tine sau eu ?

Buna intrebare cea ultima...o urmaresc ca sa gasesc ceva sau sa ma linistesc ? Exact asta caut. Sa gasesc ceva sau sa nu gasesc nimic. Din pacate actiunile ei nu au fost de imbunatatire sau de stat pe loc in ultimele luni, ci s-au inrautatit chiar punandu-se problema si de DIVORT.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu că nu este subiectul topicului ( cred ca ar fi o idee să deschidem hnjl) Dar mie mi se pare umilitor să îmi urmaresc partenerul. Pentru mine ar fi umilitor.

 

Ai 10 ani de căsnicie și Un copil mic. Dacă tot nu ai gasit nimic, încetează cu controlul. Nu aduce nimic bun, devine microb. Vei dori tot timpul să știi ce face și unde.

 

Femeile mai vorbesc aiurea intre ele... Poate are probleme cu încrederea în ea... Nu stiu ce asociezi tu cu dubla personalitate.

Cel mai bine este sa discuți sincer cu ea.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotia la cei 30 de ani ai sai are cam 110kg, este foarte frumoasa la fata, la sani, dar ea se simte complexata din cauza kg in plus. Din discutiile avute cu ea la un moment dat zicea ca este ceva daca se uita si alti barbatii dupa ea. Si eu am zis dar alti barbati trebuie sa se uite dupa tine sau eu ?

 

 

Este un dezichilibru destul de clar. Ceva nu functioneaza in relatia dintre voi doi si trebuie discutat rapid. Fara lamurirea situatiei in care va aflati, nu se poate convietui si traind in continuare tot asa, va faceti rau unul altuia si copilului, totodata.

Editat de LuciaD
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotia la cei 30 de ani ai sai are cam 110kg, este foarte frumoasa la fata, la sani, dar ea se simte complexata din cauza kg in plus.

Are nevoie să o ajuți, nu să o urmatesti și să o acuzi.

Este clar ca isi minte amicii, și face asta tocmai pentru că este complexata.

Tot comportamentul ei vine din complexe. Sigur pare mai rece față de tine si da impresia ca ar divorța foarte usor.

Nu o poti susține să mai dea din kg jos?

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotia la cei 30 de ani ai sai are cam 110kg, este foarte frumoasa la fata, la sani, dar ea se simte complexata din cauza kg in plus. 

 

Uite ca ti-ai gasit si ' problema'. 

Vrea sa arate in fata prietenilor ca, indiferent de aspect, barbatii inca o gasesc atragatoare. Pentru ca este complexata si se simte ca dreac in fata lor, poate si a ta. In loc sa-i pui gps pe masina si sa-i rascolesti telefonul, faceti impreuna un abonament la sala si o programare la un nutritionist. Asta dupa ce stati de vorba serios si fara a omite ceea ce ai facut. 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×