Jump to content
Forum Roportal
barbuionut403

Depasirea vitezei luminii

Rate this topic

Recommended Posts

:lol: Bineinteles. No, carevasazica ai inteles (si ) treaba cu Lumina Necreata si treaba ca , de fapt, Credinta este "mana-n mana" cu Stiinta si ca , mai in gluma, mai in serios, cam nu de-ageaba(cum este-o zicere de pe la noi", a aparut, p-aci, ideea de " depasirea vitezei luminii", ca doar totul are un rost bine (pre)determinat. Iata, nu intamplatoare a fost si glumitza(pe care-am spus-o mai demult, pe la filosofie, cred :lol: ), ca "am renuntat la Nirvana pentru a fi prezenta pe Terra, asa, in toata splendoarea de Bodhisatwa de Intelepciune ! :lol:

Stai linistit, draga Vriies, totu-i in ordine (divina, bien sure :) ).

N-o sa mai postez p-aci, treaba-i "obla" (cum se zice pe la noi, pe la taranoaiasan) si asumata,  deci, ca sa se-nteleaga "omul cu persoana" si sa ne-ntelegem ca "Lumini", iata:

" Vom fi iarasi ce-am fost si mai mult decat atat ! "- Petru Rares

E foarte bine că ai înțeles că n-ar fi indicat să mai postezi pe aici. :)

Poi, na, e clar că din moment ce n-ai nicio chemare spre discipline care n-au treabă cu „Gloria lui Dumnezeu”, atunci e de dorit ca, din punctul tău de vedere, să nu mai postezi pe aici. Lasă-i, bre, pe alții să-și spargă capul cu legile lui Newton, teoria relativității, mecanica cuantică și alte năzbâtii de genul!  :lol:

Apropo, când o să pui mâna pe „opera” lui Răzuș, să-mi dai și mie un link, că e de interes.

Apropo, când o să pui mâna pe „opera” lui Răzuș, să-mi dai și mie un link, că e de interes.

Cu siguranta ! :) Chiar s-ar putea sa-ti ajunga "informatiile necesare" mai rapid decat te gandesti acum si probabil, chiar prin altcineva.

Acum o sa ma uit la un film, cel de pe PROTV : "Stapanul Inelelor- Intoarcerea Regelui". Ii drept ca l-am mai vazut, dar daca-i "reluare", apai "reluare" sa fie"! :lol:

Edited by LuciaD
  • Upvote 1