Sari la conținut
Forum Roportal
dragos36

Am 23 de ani si inca nu am avut prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cat am fost mai tinerel am fost supraponderal si din cauza asta am fost timid si nu m-am apropriat de colegele de la liceu mai ales, apoi cele de la facultate .Iar la capitolul amici am stat prost pentru ca nu simteam nevoia de comunicare.
La capitolul igiena si imbracaminte stateam iarasi prost pentru ca imi era lene si nu imi pasa.
Acum insa am slabit si acord importanta igienei. Sociabil sunt daca am cu cine insa nu caut in mod expres din proprie initiativa. Cluburile si discotecile nu ma pasioneaza.

1.Nu stiu sa abordez o fata.

2.Stiu cam ce ar trebui sa discut insa ma blochez aiurea din timiditate, rusine, etc.

3.Sunt alb si imi plac numai femeile/fetele albe.

4.Fetele de alte etnii nu imi plac sau de etnii amestecate (care sunt destule daca studiezi atent) mai ales daca au pielea inchisa la culoare.

5.Locuiesc in Bucuresti. Am competitie cu toti strainii care vin aici pentru romance si ma oftic cand mai vad cate un prost din asta cu vreuna pe strada. Pe de alta parte sunt multe plecate in afara iar o parte se stabilesc cu toti mamelucii/pizzerii/capsunarii.

Asadar ce ar trebui sa fac? :(

Editat de dragos36

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu simteam nevoia de comunicare

imi era lene si nu imi pasa

nu ma pasioneaza

Daca acum simti nevoia de comunicare, ai scapat de lene, vrei sa cunosti oameni si ai cateva lucruri care te pasioneaza, da-i bice, vorbeste, asculta.

 

1.Nu stiu sa abordez o fata.

2.Stiu cam ce ar trebui sa discut insa ma blochez aiurea din timiditate, rusine, etc.

3.Sunt alb si imi plac numai femeile/fetele albe.

4.Fetele de alte etnii nu imi plac sau de etnii amestecate (care sunt destule daca studiezi atent) mai ales daca au pielea inchisa la culoare.

5.Locuiesc in Bucuresti. Am competitie cu toti strainii care vin aici pentru romance si ma oftic cand mai vad cate un prost din asta cu vreuna pe strada. Pe de alta parte sunt multe plecate in afara iar o parte se stabilesc cu toti mamelucii/pizzerii/capsunarii.

1. Daca nu poti natural, poti invata, sunt sugestii si pe net - doar simplifica totul si prin ce zici lasa sa se inteleaga ca o placi/vrei s-o cunosti; daca nu iti raspunde pozitiv, salut si gata.

2. Prin exercitiu, mai intai cu oameni de care nu ti-e rusine, inveti sa depasesti nervozitatea.

3. In Bucuresti sunt foarte multe fete "albe", nu e relevant. (Bine, acelor fete albe s-ar putea sa le placa un barbat care nu se scapa pe el...)

4. Nu-ti place, ignora.

5. Nu te mai uita la altii si nu iti mai cauta scuze. Nu din cauza altora esti cum esti. Iar Bucurestiul e ideal sa cunosti lume diversa, daca erai in Pascani intelegeam ca ce greu e si ce mare competitie pe doua fete ale vacarului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat am fost mai tinerel am fost supraponderal si din cauza asta am fost timid si nu m-am apropriat de colegele de la liceu mai ales, apoi cele de la facultate .Iar la capitolul amici am stat prost pentru ca nu simteam nevoia de comunicare.

La capitolul igiena si imbracaminte stateam iarasi prost pentru ca imi era lene si nu imi pasa.

Acum insa am slabit si acord importanta igienei. Sociabil sunt daca am cu cine insa nu caut in mod expres din proprie initiativa. Cluburile si discotecile nu ma pasioneaza.

 

1.Nu stiu sa abordez o fata.

2.Stiu cam ce ar trebui sa discut insa ma blochez aiurea din timiditate, rusine, etc.

3.Sunt alb si imi plac numai femeile/fetele albe.

4.Fetele de alte etnii nu imi plac sau de etnii amestecate (care sunt destule daca studiezi atent) mai ales daca au pielea inchisa la culoare.

5.Locuiesc in Bucuresti. Am competitie cu toti strainii care vin aici pentru romance si ma oftic cand mai vad cate un prost din asta cu vreuna pe strada. Pe de alta parte sunt multe plecate in afara iar o parte se stabilesc cu toti mamelucii/pizzerii/capsunarii.

 

Asadar ce ar trebui sa fac? :(

daca folosesti cuvinte ca : inchis la culoare , prost , capsunar , mameluci , samd  , o sa pierzi din start si inca mult timp de acum incolo o sa fi complexat si daca ai ghinionul sa stai de vorba cu cineva din randul alora pe care-i jignesti si ei poate o sa iti spuna jegosule , sau grasule . intelegi ? 

un sfat : NU alerga dupa femei niciodata , poate ca esti si virgin si din cauza asta e mai greu pentru tine .stai linistit ca femei/fete sunt destule , PUTE bucurestiul . trebuie sa fi un pic echilibrat si sa ai rabdare .

ca tehnica de " agatat" sa sti ca nu exista un etalon , sablon , asta depinde te tine , de ea , de anturaj comun , sau pur si simplu de doar o privire in ochi .

ai rabdare si sa te ingrijesti din toate punctele de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Nu stiu sa abordez o fata.

Asadar ce ar trebui sa fac? :(

De ce trebuie neaparat s-o abordezi? Sunt atatea motive in atatea ocazii in care poti vorbi cu o persoana de sex opus.

Discuta normal, fara sa te gandesti la sex si o sa vezi minune.

Vei fi foarte dezinhibat.

Dar se pare ca nu poti. Educa-te in sensul asta.

Unii pot chiar si cand se gandesc la sex, depinde de fiecare.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca acum simti nevoia de comunicare, ai scapat de lene, vrei sa cunosti oameni si ai cateva lucruri care te pasioneaza, da-i bice, vorbeste, asculta.

 

1. Daca nu poti natural, poti invata, sunt sugestii si pe net - doar simplifica totul si prin ce zici lasa sa se inteleaga ca o placi/vrei s-o cunosti; daca nu iti raspunde pozitiv, salut si gata.

2. Prin exercitiu, mai intai cu oameni de care nu ti-e rusine, inveti sa depasesti nervozitatea.

3. In Bucuresti sunt foarte multe fete "albe", nu e relevant. (Bine, acelor fete albe s-ar putea sa le placa un barbat care nu se scapa pe el...)

4. Nu-ti place, ignora.

5. Nu te mai uita la altii si nu iti mai cauta scuze. Nu din cauza altora esti cum esti. Iar Bucurestiul e ideal sa cunosti lume diversa, daca erai in Pascani intelegeam ca ce greu e si ce mare competitie pe doua fete ale vacarului.

Nu imi pastrez calmul si ratez ocazii.

Plus ca imi aduc aminte acum 1 an ca se tot uita o fata la mine in tramvai iar eu ca idiotul nici nu am sesizat. Sunt un prost, idiot, tampit, neglijent si probabil am ratat si o poveste frumoasa. Am fost plin de nervi o saptamana dupa incident.

Acum doua saptamani se o uita o negresa la mine in magazin, poate ca ar fi trebuit sa sar peste culoare si rasa macar prima oara...

daca folosesti cuvinte ca : inchis la culoare , prost , capsunar , mameluci , samd  , o sa pierzi din start si inca mult timp de acum incolo o sa fi complexat si daca ai ghinionul sa stai de vorba cu cineva din randul alora pe care-i jignesti si ei poate o sa iti spuna jegosule , sau grasule . intelegi ? 

un sfat : NU alerga dupa femei niciodata , poate ca esti si virgin si din cauza asta e mai greu pentru tine .stai linistit ca femei/fete sunt destule , PUTE bucurestiul . trebuie sa fi un pic echilibrat si sa ai rabdare .

ca tehnica de " agatat" sa sti ca nu exista un etalon , sablon , asta depinde te tine , de ea , de anturaj comun , sau pur si simplu de doar o privire in ochi .

ai rabdare si sa te ingrijesti din toate punctele de vedere.

S-a cam dus rabdarea pe treaba asta. Daca aveam 18 ani mai mergea.

Ma oftica rau de tot treaba...

 

 

De ce trebuie neaparat s-o abordezi? Sunt atatea motive in atatea ocazii in care poti vorbi cu o persoana de sex opus.

Discuta normal, fara sa te gandesti la sex si o sa vezi minune.

Vei fi foarte dezinhibat.

Dar se pare ca nu poti. Educa-te in sensul asta.

Unii pot chiar si cand se gandesc la sex, depinde de fiecare.

Nu sunt disperat sa "dau la buci" desi sare gandul uneori.

Editat de dragos36

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Asadar ce ar trebui sa fac?  :("

 

***********

 

Sa-i critici mai putin pe altii ... pentru inceput!!!   Fiecare are drept sa mearga cu cine vrea, cred ca ai observat si pe asta.   Fetele controleaza marketul si mereu il prind pe cel mai potrivit la portofel.   Higena se mai poate discuta azi???  vezi ca mai sint si alti romani pe aici si nu faci reclama buna, dar nu cred ca te ia in serios nimeni. 

 

Pai da, fetele iar stau la coada dubla dupa astea care nu s-au mai spalat decand au fost scosi din Cristelniţă  :haha:

 

Da' tu ce meserie ai?  de te uit de asa de sus la pizzaiolo???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Asadar ce ar trebui sa fac?  :("

 

***********

 

Sa-i critici mai putin pe altii ... pentru inceput!!!   Fiecare are drept sa mearga cu cine vrea, cred ca ai observat si pe asta.   Fetele controleaza marketul si mereu il prind pe cel mai potrivit la portofel.   Higena se mai poate discuta azi???  vezi ca mai sint si alti romani pe aici si nu faci reclama buna, dar nu cred ca te ia in serios nimeni. 

 

Pai da, fetele iar stau la coada dubla dupa astea care nu s-au mai spalat decand au fost scosi din Cristelniţă  :haha:

 

Da' tu ce meserie ai?  de te uit de asa de sus la pizzaiolo???

Topic serios. Daca ai chef de glume/troll, ai gresit categoria.

 

Editat de dragos36

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poate fi serios ce ai scris acolo, daca ai terminat si o facultate!!!   Nici un retardat nu scria despre el ca sta prost cu igiena personala!!!

 

Precum critici tu pe altii, asa si eu ti-am gasit defectele ... sau jocul tau e doar sa te laudam ... cat de brav te exprimi despre fetele albe.   


Nu prea pari a fi din Bucuresti ... nu s-a lipit de tine nimic din viata de capitala!!! 


Taranii aia din Maramu' care abia au jupuit berbecul si deja-l poarta in loc de haina, ei n-au complexe cu femeile nici acolo pe munti sau la Bucuresti.  

 

Gheorghe Turda din Sapanta era adorat de tovarasa Elena!!!  l-a facut general de armata, tocmai pe el care nici n-a incaput pe poarta cazarmei construit de Austro-Unguri de inalt ce este.    Poate doar aroma cazanelor de fiert horinca era pe el, de aia!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi pastrez calmul si ratez ocazii.

Plus ca imi aduc aminte acum 1 an ca se tot uita o fata la mine in tramvai iar eu ca idiotul nici nu am sesizat. Sunt un prost, idiot, tampit, neglijent si probabil am ratat si o poveste frumoasa. Am fost plin de nervi o saptamana dupa incident.

Acum doua saptamani se o uita o negresa la mine in magazin, poate ca ar fi trebuit sa sar peste culoare si rasa macar prima oara...

S-a cam dus rabdarea pe treaba asta. Daca aveam 18 ani mai mergea.

Ma oftica rau de tot treaba...

 

 

Nu sunt disperat sa "dau la buci" desi sare gandul uneori.

daca vi sa ceri sfaturi macar tine si tu cont de ele , ca sti tu cum sta treaba : experienta de viata a cator-va zeci de ani in plus conteaza . 

si daca nu ai rabdare ai sa pierzi , asta e . de la 18 la 23 nu e mare diferenta , ai o facultate dar inca nu ai scoala vietii,

 

deci rabdare , uita de rasism , nu alerga .

calm ca metroul vine oricum din 5 in 5 minute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu-ti mai zic un secret al femeilor ... cu ce le atrag barbatii???

 

Inainte de financiare, bogatii si bolizi, corpul emite in aer un parfum/miros cum vrei sa-l numesti, aproape inodor pe care doar anumite femei il pot simti, pentru ca nu esti compatibil cu toate.  Asta e legea naturii.   Acela e mirosul caracteristic al fiecaui mascul, ii zice "pheromone" si atrage doar anumite specii umane, o sa-ti zica si alti forumisti 

daca nu ma crezi pe mine.   Degeaba-ti place de una alba care nu te  "simte" ... si nici nu te observa!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×