Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Stela Popescu a murit

Postări Recomandate

Vai de zilele noastre!!!  A postat cineva un scurt video de la acea ceremonie la care a participat cu 2 zile inainte de a muri si momentele cand a scapat si premiile din mana si tot n-a dat la nimeni de banuit c-ar putea sa fie bolnava!!!   Primarul s-a exprimat dur  si asta e inpardonabil.  

 

Uresc si aceste aprecieri de o viata intreaga de activitate care se organizeaza cand respectivii nu mai sint in stare sa priceapa despre ce este vorba!!!

 

Ar trebui la varsta de pensionare al tarii respective sa se acorde tot ce vor ca deja se stie pan-atunci cu ce a contribuit artei de distractie persoana respectiva, nu sa asistam la ucidere in public.   Cata umilienta din partea organizatorilor!!!   Nu pot sa revin desi am crezut ca sint mai "tare". 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă nu ți-a plăcut ca actor, și nici nu dai doi bani pe viață ei ca om, nu mai bine sa faci asta in tăcere?

Ba da, mult mai bine in tacere. Cateodata insa nu reusesc sa ma abtin si refulez astfel cand vad oamenii suferind pentru moartea unor indivizi care nu erau asa cum ei isi inchipuie.

Nu stau acum sa povestesc despre Stela Popescu ca om, e moarta. Ca artist insa cred ca nu o putem urca mai sus de mediocru - again, din moment ce e un subiect mai sensibil decat consider eu ca ar trebui, nu e momentul.

 

 

edit : Sa ni-l tina Dumnezeu in viata cat mai mult pe Victor Rebengiuc. Asta da artist valoros si om deosebit - spre exemplu...mai sunt si altii...chiar daca nu la fel de cunoscuti.

Editat de Dismissive

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca iti vine a crede, nu stia cine e Mircea Albulescu. Initial crezusem ca face misto, dar mi-am dat seama ca generatiile ce ne urmeaza, nu stiu toti artistii emeriti din garda veche.

 

probabil ca nu-i intereseaza sa stie si pana la urma nimeni ne le stie pe toate , insa ca roman sa nu sti de M.Albulescu e cam ciudat . generatia noastra veche daca aveau ocazia sa faca filme afara se vorbea de kirk douglas , alain delon , ilarion ciobanu ( ca exemple doar) la acelasi superlativ . am avut talente mari insa acum nu stiu de ce dar Romania nu mai produce talente in domeniul asta , la film , ca sa nu mai vorbesc de revista , suntem total 0 .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[...]

 

 

edit : Sa ni-l tina Dumnezeu in viata cat mai mult pe Victor Rebengiuc. Asta da artist valoros si om deosebit - spre exemplu...mai sunt si altii...chiar daca nu la fel de cunoscuti.

 

 

Victor Rebengiuc este mai putin cunoscut? Hmm, am impresia ca confunzi borcanele, bro,

Inca ceva, tu amesteci domeniile.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nou atac la Andreea Marin, dupa moartea Stelei Popescu: Să fii măritată patru ani cu un doctor și să nu recunoști un debut de AVC ...

 

Asta e de necrezut, cum poate sa dea public un ziar asa o acuzare cand ea n-are studii medicale indiferent cu cine a fost casatorita!!! 

Trebuie sa dea in judecata ziarul, e cam groasa felul de gandire libertina!   Am trait sa mai citesc si pe asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu prostiile - a facut ce fac toti oamenii batrani - a murit. Ce atata neverosimil, incredibil, socant ??!! O femeie de 81 de ani a murit de batranete...

 

 

Ai dreptate, toti murim. E ceva normal. Dar nu inseamna ca trebuie sa ramanem toti si extrem de insensibili la chestii de genul asta. Ea era pentru mine o amintire din copilarie, cand stateam pe intuneric si o ascultam si dansam pe cantecele ei. E o amintire frumoasa, printre putinele pe care le am din copilarie. N-am suferit si nu am ramas socata cand am aflat ca a murit, doar surprinsa, pt ca a fost brusc, a fost destul de activa, nu s-a retras din viata publica, ca altii la varsta ei. Atata tot. "Neverosimil" am zis, pt ca era asa... tot timpul prezenta, asa mediocra cum spui tu ca a fost, a fost un simbol in tara asta.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×