Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aveam grija sa nu fac cumva ceva greșit, pentru că știam ca se aprinde din orice, pur și simplu făceam totul pe placul ei.

 

Aici voiam sa te sfatuiesc sa faci pe-a nebunul, sa incepi tu cearta, cu decizii radicale. O scoti in slapi si halat pe scari, juma de ora. Daca uiti de ea, cu atat mai bine. Ar fi fost bine pentru relatia voastra, o invatai sa taca. Si ca esti nebun. E un atu.

Insa apoi am citit asta:

 

 

 

De acum 2 ani, de la o cearta a început sa ma lovească, parca sunt ultimul golan din viața ei, nu ma suporta deloc, pentru ca am realizat ce caracter groaznic are, și de atunci tot asa o tine, cu violenta.

 

Inteleg ca nu prea poti simula nebunul de care vorbeam, daca i-ai dat ei sansa sa joace rolul asta.

Eu aproape bateam 'nevasta' altuia, tu nu stiu ce faci acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Ar fi fost bine pentru relatia voastra, o invatai sa taca. Si ca esti nebun. E un atu.

 

Da, mai, in loc sa se desparta si eventual sa descrie in instanta ce comportament avea nevasta-sa, mai indicat e sa se coboare la nivelul ei, sau mai rau, ca asta inseamna sa fii barbat. Cica.

Asta inseamna civilizatia.

Baga-v-as un @#%&* in %^$#&*^(% tuturor astora care ganditi asa.

Cu rolurile si jocurile voastre de putere cu tot.

Nebunul tot nebun e, ori ca are vagin, ori testicule.

Unii asa au ramas, la stadiul de maimuta, dorind doar sa domine. 

Si nevasta initiatorului, si tu si toti ca tine.

Scuzati limbajul insa mi s-a facut sila de la o vreme de persoane de genul asta,care va dun mod de viata aplicabil in asa ceva.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te scuz, dar te grabesti sa judeci.

Am dat sfatul ala pentru un om ce s-a blocat deja intr-o anumita situatie. E clar ca a gresit persoana, dar ar fi fost o solutie si sa se descurce cu ea, ca sa nu isi piarda copilul.

Uneori, dai niste de persoane care inteleg din viata doar: cald/rece, doare/imi place. Si daca ai avut ghinionul de a te incurca cu asa ceva, trebuie sa stii sa apesi pe butoane.

Sa nu ai impresia ca mie mi-a placut sa am de-a face cu asa ceva, cand stiu si sa comunic. Dar mai dai si de tufe, iar daca tii la orgoliu, te cobori la nivelul lor ca sa te joci cu ele, pana scapi de situatie.

Probabil doamna profesoara tine de fapt la domnul ei civilizat, insa e o fire mai nesimtita, si nu a avut cine sa o tempereze. Vorbim totusi de o idioata (ma scuzati), care isi loveste sotul. Iar eu am zis ca barbatul sa o dea afara din clasa pe doamna profesoara, pana se linisteste. Nu sa-i scoata dintii din fata, ca barbatii pot face asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am înțeles niciodata jocurile de putere. Nu inteleg de ce cineva trebuie sa domine pe altcineva. Si nu inteleg de ce daca cineva incearca sa te domine trebuie, in loc sa te desparti de el/ea, daca e capcaun/a si nu te poti intelege cu el/ea de buna voie, sa faci pe cocosul rasuflat sau pe gaina cu oua. Cacat,  parerea mea e ca aia care vor sa domine intr-o relatie (si nu numai) au ceva stricat la cap, nimeni nu trebuie sa domine pe nimeni. Dominatia curului belit! Un om echilibrat nu simte nevoia sa turteasca personalitatea nimănui, iar daca nu se înțelege cu nebunii, le intoarce spatele; nu poarta razboaie cu ei si nu le imita comportamentul, altfel, nu demonstreaza decat ca e asemeni nebunilor.

Scuzati limbajul, voiam sa dorm si mi-a stricat somnul un telefon.

Editat de Fiero
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[...]

Probabil doamna profesoara tine de fapt la domnul ei civilizat, insa e o fire mai nesimtita, si nu a avut cine sa o tempereze. Vorbim totusi de o idioata (ma scuzati), care isi loveste sotul. Iar eu am zis ca barbatul sa o dea afara din clasa pe doamna profesoara, pana se linisteste. Nu sa-i scoata dintii din fata, ca barbatii pot face asta.

 

 

Asa, si tu crezi ca daca incearca sa-i dea o lectiei, toate vor intra pe fagasul normal?

Cand dai de o femeie care e catea la suflet, nu o vei invata minte cu absolut nimic. Aici vorbeste caracterul pe care il are.

Timp pierdut inutil si munti de nervi fara rost.

Nici eu nu am înțeles niciodata jocurile de putere. [...].

 

Nici nu ai cum sa intelegi, fiindca tu te-ai maritat din dragoste, nu din interes.

Jocul puterii intr-o relatie, isi are rostul doar atunci cand la baza ei se situeaza interesele, si nicidecum sentimente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu te-aș întreba ce a declanșat la ea acest comportament. Cu ce i-ai greșit? Copilul a venit repede, ce s-a întâmplat intre voi in perioada de după naștere?

 

Vezi tu... deși pare un om de joasă speță, nimeni nu coboară atat din nimic.

 

 

Ce sa fac, nu mai suport, copilul e la mijloc, el va suferi cel mai mult dacă ne despărțim, ce ați face voi?

O seara buna.

:) Este clar ca nu ai de gând să te desparți. Si foarte bine faci.

Inseamna ca ai și tu o vina pe undeva, una de care esti conștient.

 

Dacă ai vrea sa repari, cu ce ai începe?

Aici voiam sa te sfatuiesc sa faci pe-a nebunul, sa incepi tu cearta, cu decizii radicale. O scoti in slapi si halat pe scari, juma de ora. Daca uiti de ea, cu atat mai bine. Ar fi fost bine pentru relatia voastra, o invatai sa taca. Si ca esti nebun. E un atu.

Bine ca nu ai apucat să-i spui. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×