Sari la conținut
Forum Roportal
gpestean

Primaria nu raspunde la sesizarea depusa

Postări Recomandate

Buna ziua, va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea situatie: stau la curte si anul acesta in luna martie am vazut cum in curtea vecina - gard comun (un teren fara constructii pe el in suprafata de 190 mp) se aduc rand pe rand echipamente pentru o vulcanizare auto / atelier service roti). Am sesizat la momentul respectiv primaria, aratand ca nu am cum sa fiu de acord cu desfasurarea unei astfel de activitati la mai putin de 1 m de dormitorul casei mele. Primaria a raspuns ca cele sesizate se confirma si cei cu vulcanizarea vor lua toate aprobarile, inclusiv acordul scris al vecinilor. Acest lucru nu s-a intamplat si, in luna martie, vulcanizarea s-a deschis. Am revenit cu sesizare catre primarie, care mi-a raspuns ca si de data aceasta am dreptate si ca firma a primit dispozitie sa inceteze activitatea, lucru care nu s-a intamplat nici un moment. In luna septembrie firma a primit avizul de functionare de la primarie - program de lucru 8-22 (in zona rezidentiala!!!). Am revenit a 3-a oara catre primarie cu solicitarea de anulare a avizului. Au trecut 2 luni de atunci si nu am mai primit nici un raspuns. Am fost in audienta la dl. primar. Spune ca rezolva si atat. Mai mentionez faptul ca deschiderea curtii vecine este mica - 9 m si toate masinile care vin se simt datoare sa parcheze in dreptul meu si sa-mi blocheze accesul. Sambata aceasta am fost nevoita sa sun la 112 pentru a putea intra cu masina in curte. Ce pot face in continuare pentru rezolvarea acestei situatii? Unde sa ma adresez? Multumesc.

Editat de gpestean

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×