Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Maeve, draghe, mie nu-mi spui „dumneavoastră”? :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu unde pun ceva in dormitor, rar se intampla sa-l uit sau sa nu-l mai gasesc, dar am separate hainele pe cele de ocazie de restul, doar daca mai vine cineva sa caute ceva, copiii de obicei, se disturba locurile.   Acum am de lucru pe sortarea de cele de vreme fierbinte, procesarea lor, sa le spal si vor trece in alta camera in inventar :o:     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Vriies a spus:

Maeve, draghe, mie nu-mi spui „dumneavoastră”? :laugh:

nu. doar pe gargbird il alint asa :pimp:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, The Unknown a spus:

Eu unde pun ceva in dormitor, rar se intampla sa-l uit sau sa nu-l mai gasesc, dar am separate hainele pe cele de ocazie de restul, doar daca mai vine cineva sa caute ceva, copiii de obicei, se disturba locurile.   Acum am de lucru pe sortarea de cele de vreme fierbinte, procesarea lor, sa le spal si vor trece in alta camera in inventar :o:     

cand sunt deprimata camera mea e un haos. cand sunt in toane normale, e destul de ordonat la mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, Enki said:

Eu cand pun lucrurile la loc nu le mai gasesc.

Mie mi se intampla cu actele, intotdeauna. De curand imi cautam buletinul, stiind ca teoretic ar trebui sa fie ori in geanta, ori intr-unul din sertarele cu acte (puse teanc si luate la mana cand am nevoie de ceva). Era de fapt cazut dupa uscator. Nu stiu de ce pot aranja orice sa arate bine, dar cand vine vorba de facut ordine in acte, maximum odata pe an, dupa care inevitabil le fac vraiste iarasi cautand ceva.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 hours ago, Maeve. said:

Acest procedeu se numeste ordine in dezordine. Cel care si-a construit acel mic univers haotic are o structura a sa proprie

Io-s exact opusul. Tind sa enervez pe cine procedeaza asa, pentru ca la un moment dat mi se urca la cap si incep sa strang, desi stiu ca mi se vor pune intrebari: unde e asta, unde e ailalta. Dar zic bai, chiar e nevoie sa stea piulita aia pe un raft in biblioteca de 2 luni? Chiar e nevoie sa stea patru teancuri separate de scrisori deschise intre poze?

Inteleg ca are un "sistem" pentru tot. Dar ma mai apuca.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×