Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 27 minute, observant a spus:

Daca tot este fotat anul scolar, ar trebui ca Ministerul Educatiei sa renunte total la sistemul comunist pe care il mentine de 30 de ani, si sa introduca un sistem de invatamant ca in Germania, Franta, si alte tari vestice/nordice in care treburile merg bine pentru copii si profesori. Inclusiv materie Pisa.

Nu o sa se schimbe nimic in sistemul de invatamant romanesc, poate chiar nici nu isi doresc oameni care sa gandeasca

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Vriies a spus:

Dar dacă ai fi avut acum copii la școală și ai fi fost la curent cu realitățile și haosul din unele zone ale Italiei, ai fi găsit vreo logică?

Ori se inchide tot, cum spunea si Enki, ori nimic. Eu am limbrici si iti prepar tie o salata cu mainile murdare, dupa ce m-am scarpinat in fund, eventual, degeaba te speli tu pe maini de 120 de ori, daca mananci salataa mea. Cam asa e cu si cu inchiderea școlilor, doar a lor  Te rog sa ma scuzi daca exemplul meu ti se pare deplasat.

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Comitetul Național pentru Situații Speciale de Urgență a decis în această seară închiderea tuturor școlilor din România vreme de o săptămână, începând de miercuri, 11 martie, cu posibilitatea de prelungire a măsurii, au declarat surse oficiale pentru G4Media.ro."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Fiero said:

Eu tot nu cred ca e asa periculos cum se spune, cei care mor au alte boli, iar virusul asta e doar un fel de cireasa de pe tort, mie mi-e teama doar de isterie.

Isteria e o chestie care se întâmplă volens nolens în urma apariției unor astfel de evenimente. Isteria trebuie combătută de specialiști, explicând populației ce e și cum.  În cazul coronavirusului, nu e vorba numai de isterie, ci de un fapt. Sunt peste 110 000 mii de cazuri și aproape 4 000 de morți în momentul vorbirii și chestia tinde să se extindă cam peste tot pe mapamond.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mor mai mulți oameni din cauza tocurilor decât de corona. 

Isteria este indusa special.

Sper ca cei care au provocat toate acestea să obțină ce vor înainte de a muri prea mulți oameni din cauza isteriei. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Vriies a spus:

Isteria e o chestie care se întâmplă volens nolens în urma apariției unor astfel de evenimente. Isteria trebuie combătută de specialiști, explicând populației ce e și cum.  În cazul coronavirusului, nu e vorba numai de isterie, ci de un fapt. Sunt peste 110 000 mii de cazuri și aproape 4 000 de morți în momentul vorbirii și chestia tinde să se extindă cam peste tot pe mapamond.

Si ganditi-va ca noi nu avem multe spitale dotate ca si in Italia, sa nu mai vorbim de alte tari...

In aceste cazuri trebuie atentie marita si primeaza protectia omului, nimic altceva!

 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, observant a spus:

"Comitetul Național pentru Situații Speciale de Urgență a decis în această seară închiderea tuturor școlilor din România vreme de o săptămână, începând de miercuri, 11 martie, cu posibilitatea de prelungire a măsurii, au declarat surse oficiale pentru G4Media.ro."

Ma întreabă ala mic: de ce de miercuri si nu de maine? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Kleopatrah said:

Mor mai mulți oameni din cauza tocurilor decât de corona. 

Isteria este indusa special.

Sper ca cei care au provocat toate acestea să obțină ce vor înainte de a muri prea mulți oameni din cauza isteriei. 

Întreabă-i pe ăia din italia și pe rudele morților.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Kleopatrah a spus:

Mor mai mulți oameni din cauza tocurilor decât de corona. 

Isteria este indusa special.

Sper ca cei care au provocat toate acestea să obțină ce vor înainte de a muri prea mulți oameni din cauza isteriei. 

Da, este indusa special, timpul o sa confirme asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In toata lumea s-au creat restrictionari! Si in America, si in Israel si in Italia si in Portugalia etc, deci "atentie la neatentie!" nu-i o vorba-n vant! Preventia e mama intelepciunii, vorba aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×