Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 20 ore, Maeve. a spus:

Dar la cum ma razgandesc eu in fiecare zi, nu se stie exact daca voi pleca sau nu. Momentan tre sa ma axez pe facut eseuri 

 

:resent:

La cum te cunosc, nu vei pleca. Esti razgandicioasa.

Dar ai putea face eseuri pe tren, sau in gari, asteptand un tren, sau la o cafenea dintr-un oras, sau pe prispa unor tarani ospitalieri, privind muntii fumegand in zare. Schimbarea stimuleaza creativitatea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 ore, Maeve. a spus:

Dar la cum ma razgandesc eu in fiecare zi, nu se stie exact daca voi pleca sau nu.

Persoanele cu imaginatie bogata nu au nevoie sa plece in calatorii. Pana ce si-au facut traseul, pana ce au visat cu ochii deschisi la aventuri feroviare, la peisaje pitoresti, la intalniri inimoase, ei deja si-au satisfacut nevoia de nou, de schimbari, de stimuli. Creierul lor le ofera ceea ce isi doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, observant a spus:

La cum te cunosc, nu vei pleca. Esti razgandicioasa.

Dar ai putea face eseuri pe tren, sau in gari, asteptand un tren, sau la o cafenea dintr-un oras, sau pe prispa unor tarani ospitalieri, privind muntii fumegand in zare. Schimbarea stimuleaza creativitatea.

Razgandicioasa. So cuteeeeeeee.... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, observant a spus:

Persoanele cu imaginatie bogata nu au nevoie sa plece in calatorii. Pana ce si-au facut traseul, pana ce au visat cu ochii deschisi la aventuri feroviare, la peisaje pitoresti, la intalniri inimoase, ei deja si-au satisfacut nevoia de nou, de schimbari, de stimuli. Creierul lor le ofera ceea ce isi doresc.

La mine nu e cazul. Trebuie sa plec pe bune ca sa am stimuli. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×