Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei1960

Cum plăteste societatea, distrugerile provocate de folosirea combustibilului?

Postări Recomandate

Cum plătește societatea, distrugerile provocate de folosirea combustibilului, săracilor? Si aici ne referim la crusta de pe fructe si legume, găurile cu viermi din fructe si legume, schimbările de temperatura bruște zi/noapte, căderea fructelor la începutul formari lor(când sunt mici), nepunerea zăpezii iarna, rauri murdare si cu miros, iarba veștejită si uscata vara(parțial) etc. Estimez ca societatea datorează bărbatului in jur de 200 de grame de aur anual

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu viermii cred ca-i mai complicata,

au aparut odata cu fructele si legumele, daca nu chiar înaintea lor.

 

de combustibil nici vorba pe vremea aia.

 

stiai ca unii cauta mai ales fructe cu viermi tocmai pentru ca-i o dovada de lipsa de chimicale?

 

îi zice bio.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu viermii cred ca-i mai complicata,

au aparut odata cu fructele si legumele, daca nu chiar înaintea lor.

 

de combustibil nici vorba pe vremea aia.

 

stiai ca unii cauta mai ales fructe cu viermi tocmai pentru ca-i o dovada de lipsa de chimicale?

 

îi zice bio.

chestia cu viermii cred ca-i mai complicata,

au aparut odata cu fructele si legumele, daca nu chiar înaintea lor.

 

de combustibil nici vorba pe vremea aia.

 

stiai ca unii cauta mai ales fructe cu viermi tocmai pentru ca-i o dovada de lipsa de chimicale?

 

îi zice bio.

Întâi au apărut fructele si apoi viermi.

E vorba de prezent.

Fructele sunt cu viermi datorită folosiri combustibilului(așa am auzit dar niciodată a vedea sau a avea vreo dovada)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu care au fost primii, e irelevant.

 

oare-n evul mediu erau mere cu viermi? 

ca doar combustibilul era de la caleasca. 

 

eu zic: da.

 

tu ce zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu care au fost primii, e irelevant.

 

oare-n evul mediu erau mere cu viermi? 

ca doar combustibilul era de la caleasca. 

 

eu zic: da.

 

tu ce zici?

Îmi este necunoscut mie asta, dar luând in considerare evoluția acestora din ultimi 27 de ani pot spune ca in evul mediu erau fructe bune lipsite de viermi.

Exemplu in jurul anilor 2002 - 2005 puteai găsi cireșe lipsite de viermi(sănătoase) in proporție de 90% acum poți găsi doar in proporție de 20 - 30%.

Îmi este necunoscut mie asta, dar luând in considerare evoluția acestora din ultimi 27 de ani pot spune ca in evul mediu erau fructe bune lipsite de viermi.

Exemplu in jurul anilor 2002 - 2005 puteai găsi cireșe lipsite de viermi(sănătoase) in proporție de 90% acum poți găsi doar in proporție de 20 - 30%.

Pardon, am greșit am vrut sa spun îmi este necunoscut, referitor la cum a fost in evul mediu.

Îmi este necunoscut mie asta, dar luând in considerare evoluția acestora din ultimi 27 de ani pot spune ca in evul mediu erau fructe bune lipsite de viermi.

Exemplu in jurul anilor 2002 - 2005 puteai găsi cireșe lipsite de viermi(sănătoase) in proporție de 90% acum poți găsi doar in proporție de 20 - 30%.

Pardon, am greșit am vrut sa spun îmi este necunoscut, referitor la cum a fost in evul mediu.

De fapt acuma văd ca chiar așa am scris ca îmi este necunoscut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×