Sari la conținut
Forum Roportal
AndreeaAde91

Nume vs. Pseudonim

Evaluează acest topic

Nume vs. Pseudonim  

3 membri au votat

  1. 1. Nume sau Pseudonim

    • Numele( Andreea Danciu)
    • Pseudonimul ( Melody Page )
      0


Postări Recomandate

Buna ziua,

 

Am scris de curand o carte care momentan este in curs de traducere in limba engleza.

 

Am o mare dilema, dupa traducere o voi face publica sub forma de e-book, problema este ca nu stiu daca sa o postez sub numele meu( Andreea Danciu) sau pseudonim ( Melody Page ).

 

Voi ce ma sfatuiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, felicitari.

 

In al doilea rand, va fi accesibila oricui de oriunde, prin urmare pseudonimul ar fi mai usor de folosit, zic eu. Poate ma insel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru felicitari.

Este adevarat, cu un paseudonim nu trebuie sa imi fac griji de prea multe lucruri, dar de exemplu am incercat sa fac o pagina de promovare pe facebook, pe care mi-au inchis-o pentru ca nu puteam sa dovedesc ca eu eram persoana respectiva.

Pe de alta parte pseudonimul pe care mi l-am ales este relativ usor de tinut minte, spre deosebire de numele meu real, insa imi fac griji ca nu cumva sa am probleme pe viitor asemanatoare celei cu facebook.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca pe Linkedin. Si acolo poti face promovare. Si au o atitudine diferita in privinta pseudonimelor (sunt acceptate pentru artisti, cum ar fi in cazul tau).

FB tine neaparat sa folosesti numele real.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu traduce nume, iar cartea oricum este in curs de treducere in limba engleza.

Melody Page este un nume usor de retinut si pronuntat.

Cati straini crezi ca sunt capabili sa imi pronunte numele de familie?

Iti zic eu nici macar 5 %.

Tocmai de aia sunt in dubii. Intre un pseudonim practic usor de retinut si pronuntat, sau numele meu pentru ca toata lumea care citeste sa stie cine sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×