Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa, si? Toți făceau asta. Dar cui i-a dat verbal misiunea de a pastori oile Isus?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Asa, si? Toți făceau asta. Dar cui i-a dat verbal misiunea de a pastori oile Isus?

''Epistola către Tit a Sfântului Apostol Pavel

 
Cap. 1
5. Pentru aceasta te-am lăsat în Creta, ca să îndreptezi cele ce mai lipsesc şi să aşezi preoţi prin cetăţi, precum ţi-am rânduit:''
 
Mai departe, Episcopii, Preotii au dus credinta mai departe. Dar acea credinta ca Iisus Hristos e capul Bisericii. Restul sunt eretici, care nu cred ca Iisus e capul Bisericii. Iar tu, Enki/Ea, nu ma mai provoca la off=topic. De cate ori intrii pe topicuri generezi off-topic. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci epistola CUI este si da ordine catre CINE?

E epistola lui Isus personal? nu. E a lui Pavel. Cui scrie? Lui Tit.

Deci, cui i-a dat VERBAL in Biblie, Isus misiunea de a pastori oile? lui Petru. Scrie in Biblie ca a primit PAVEL aceasta misiune?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Enki said:

Aha, deci epistola CUI este si da ordine catre CINE?

E epistola lui Isus personal? nu. E a lui Pavel. Cui scrie? Lui Tit.

Deci, cui i-a dat VERBAL in Biblie, Isus misiunea de a pastori oile? lui Petru. Scrie in Biblie ca a primit PAVEL aceasta misiune?

vrajeala iezuita :lol2: Iisus a avut 12 Apostoli, nu unul. Nici unul nu era mai apostol decat ceilalti. Iisus a zis ca pe acea piatra adica pe credinta ca Hristos e fiul lui Dumnezeu, va intemeia Biserica Lui. Iar Duhul Sfant L-a dat la toti apostolii. Verbal le-a dat la toti aceasta misiune, in Biblie este scris.

''21. Şi Iisus le-a zis iarăşi: Pace vouă! Precum M-a trimis pe Mine Tatăl, vă trimit şi Eu pe voi.
22. Şi zicând acestea, a suflat asupra lor şi le-a zis: Luaţi Duh Sfânt;

23.

Cărora veţi ierta păcatele, le vor fi iertate şi cărora le veţi ţine, vor fi ţinute.''

Dar catolicii au pus cap de Biserica pe papa satanistul. Unealta iezuita. Ei nu mai au pe Iisus Hristos cap de Biserica. Si-au pus om. :eat:Si mai ai de gand mult sa faci off-topic?

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, Teddy ''-'' a spus:

''Epistola către Tit a Sfântului Apostol Pavel

 
Cap. 1
5. Pentru aceasta te-am lăsat în Creta, ca să îndreptezi cele ce mai lipsesc şi să aşezi preoţi prin cetăţi, precum ţi-am rânduit:''
 
Mai departe, Episcopii, Preotii au dus credinta mai departe. Dar acea credinta ca Iisus Hristos e capul Bisericii. Restul sunt eretici, care nu cred ca Iisus e capul Bisericii. Iar tu, Enki/Ea, nu ma mai provoca la off=topic. De cate ori intrii pe topicuri generezi off-topic. 

Da, ramasesem la creationistii aia care au intrat cu minciuna la Dawkins in casa si la care s-a raspuns cu vârf si-ndesat. Ai citit raspunsurile la intrebare? Am dat linkurile

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Teddy ''-'' a spus:

vrajeala iezuita :lol2: Iisus a avut 12 Apostoli, nu unul. Nici unul nu era mai apostol decat ceilalti. Iisus a zis ca pe acea piatra adica pe credinta ca Hristos e fiul lui Dumnezeu, va intemeia Biserica Lui. Iar Duhul Sfant L-a dat la toti apostolii. Verbal le-a dat la toti aceasta misiune, in Biblie este scris.

''21. Şi Iisus le-a zis iarăşi: Pace vouă! Precum M-a trimis pe Mine Tatăl, vă trimit şi Eu pe voi.
22. Şi zicând acestea, a suflat asupra lor şi le-a zis: Luaţi Duh Sfânt;

23.

Cărora veţi ierta păcatele, le vor fi iertate şi cărora le veţi ţine, vor fi ţinute.''

Dar catolicii au pus cap de Biserica pe papa satanistul. Unealta iezuita. Ei nu mai au pe Iisus Hristos cap de Biserica. Si-au pus om. :eat:Si mai ai de gand mult sa faci off-topic?

Dacă nu e scris in biblie ca toti au primit misiunea sa pastoreasca, si ca pe toti isi va întemeia Isus biserica, de ce pui de la tine?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Da, ramasesem la creationistii aia care au intrat cu minciuna la Dawkins in casa si la care s-a raspuns cu vârf si-ndesat. Ai citit raspunsurile la intrebare? Am dat linkurile

:lol2: da, i-am vazut fata de evolutionist. Ce sa zic, omu are probleme la mansarda. Ca mai toti urmasii lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca i-ai vazut fata, e una. Dar de citit ai citit raspunsurile? De inteles nu te mai întreb ca sa nu te faci de ras. :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Enki said:

Dacă nu e scris in biblie ca toti au primit misiunea sa pastoreasca, si ca pe toti isi va întemeia Isus biserica, de ce pui de la tine?

21. Ca toţi să fie una, după cum Tu, Părinte, întru Mine şi Eu întru Tine, aşa şi aceştia în Noi să fie una, ca lumea să creadă că Tu M-ai trimis.
22. Şi slava pe care Tu Mi-ai dat-o, le-am dat-o lor, ca să fie una, precum Noi una suntem:
23. Eu întru ei şi Tu întru Mine, ca ei să fie desăvârşiţi întru unime, şi să cunoască lumea că Tu M-ai trimis şi că i-ai iubit pe ei, precum M-ai iubit pe Mine.
24. Părinte, voiesc ca, unde sunt Eu, să fie împreună cu Mine şi aceia pr care Mi i-ai dat, ca să vadă slava mea pe care Mi-ai dat-o, pentru că Tu M-ai iubit pe Mine mai înainte de întemeierea lumii.
25. Părinte drepte, lumea pe Tine nu te-a cunoscut, dar Eu Te-am cunoscut, şi aceştia au cunoscut că Tu M-ai trimis.
26. Şi le-am făcut cunoscut numele Tău şi-l voi face cunoscut, ca iubirea cu care M-ai iubit Tu să fie în ei şi Eu în ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-a zis cumva lui Ioan sa pastoreasca oile? I-a zis cumva lui Ioan tu esti Ioan si pe piatra asta (fie ea si credinta lui Ioan, nu Ioan in persoana) imi voi zidi biserica? Nope.

HINT: nu te mai stradui sa cauti versete, nu vei gasi niciunul in care Isus spune altcuiva sa PASTOREASCA OILE LUI si nici ca isi va zidi biserica pe credinta lui. Restul care faceau propaganda erau doar executanti, mesageri

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×