Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

3 minutes ago, Enki said:

Ca sa vezi, vorbim de sumerieni. Unde era Yehova al tau si biblia ta pe vremea aia?

e randul tau sa raspunzi daca crezi tu asa ceva sau Ortodocsii au dreptate. Daca nu, stai in banca ta cu toate ereziile tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu mai uit pe filmuletul tau si nu il discut, pentru ca e offtopic.

Aici e vorba de credinta si stiinta, iti faci varza propriul topic cu offtopic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Nu, nu mai uit pe filmuletul tau si nu il discut, pentru ca e offtopic.

Aici e vorba de credinta si stiinta, iti faci varza propriul topic cu offtopic.

atunci ne blocam aici. Tu ai deschis subiectul asta. Deci crezi tu asa ceva sau nu? De cand esti pe topic l-ai facut varza. Acuma cu inca o lovitura in plus sau minus tot acolo e. Deci au dreptate Ortodocsii sau nu?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti offtopic, si tu si filmuletul tau.

Dar hai, fie, m-am uitat.

Parerea mea despre filmulet? Niciuna. Ce ai vrea acum, sa fiu de acord cu el, sau sa ii contrazic? Adica ce am urmarit aici e parerea unuia care crede intr-o minciuna fata de parerea altuia care crede in aceeasi minciuna dar cu mici modificari.

Ca o nota personala, popa asta care vorbeste are privire de psihopat si nu prea e prieten cu samponul.

 

Putem acum sa trecem la subiect? Credinta sau Stiinta?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Enki said:

Esti offtopic, si tu si filmuletul tau.

Dar hai, fie, m-am uitat.

Parerea mea despre filmulet? Niciuna. Ce ai vrea acum, sa fiu de acord cu el, sau sa ii contrazic? Adica ce am urmarit aici e parerea unuia care crede intr-o minciuna fata de parerea altuia care crede in aceeasi minciuna dar cu mici modificari.

Ca o nota personala, popa asta care vorbeste are privire de psihopat si nu prea e prieten cu samponul.

 

Putem acum sa trecem la subiect? Credinta sau Stiinta?

Imi poti arata si mie cum ne minte popa asta din video? Eu nu am detectat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai citeste inca o data, de data asta cu atenție, ce am zis.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Mai citeste inca o data, de data asta cu atenție, ce am zis.

pai are dreptate ce spune omul sau nu? Daca nu, atunci spune-mi la ce minut se inseala sau secunda...sa vad si eu unde se inseala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai citește inca o data. Încearcă cu voce tare de data asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Mai citește inca o data. Încearcă cu voce tare de data asta.

te-ai bagat in curvasareala acum ti-ai luat flit. Te lasi cu muzicuta la fund acuma? Ce faci? Zi si mie ce a zis gresit popa in video? I s-au terminat ''intelepciunile'' la stapanul tau? Vai si amar. Nu e in stare sa raspunda la o intrebare...jalnic. Vezi deaia ziceam eu ca nu poate un om echilibrat la mansarda sa il slujeasca pe tatal minciunii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Teddy ''-'' a spus:

te-ai bagat in curvasareala acum ti-ai luat flit. Te lasi cu muzicuta la fund acuma? Ce faci? Zi si mie ce a zis gresit popa in video? I s-au terminat ''intelepciunile'' la stapanul tau? Vai si amar. Nu e in stare sa raspunda la o intrebare...jalnic. Vezi deaia ziceam eu ca nu poate un om echilibrat la mansarda sa il slujeasca pe tatal minciunii.

Ti-am raspuns la intrebare, creier mic si plat ce esti.

Doar ca nu poti tu sa procesezi, hai sa iti explic altfel, poate asa intelegi.

Parerea mea despre filmuletul tau e aceeasi pe care as avea-o daca doi țânci de 3 ani s-ar certa pe tema daca unicornul invizibil din dulap mananca spanac sau salata. Amandoi țâncii se cearta pe o minciuna, doar ca unul are o parere, altul alta parere, asta nu face sa aiba vreunul dreptate. Faptul ca catolicii sustin ca papa e un fel de dumnezeu pe pamant cu incuviintarea lui dumnezeu nu este mai de ras decat sfantele taine de la ortodocsi, sau pupatul de moaste sau faptul ca sustin ca preotii ar avea vreun har doar pentru ca au facut o facultate de teologie si s-au hirotonit printr-un ritual magic.

Deci in video-ul tau il putem vedea pe Râde Ciob de Oala Spartă. unul care crede intr-o magie il critica pe altul care crede in alta magie.

 

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×