Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 hour ago, Enki said:

Adică ai fost offtopic la fel ca el, deoarece nu vad sa se numească topicul nici despre semnificația numelui Enki ,  nici despre userul Enki

Si mai bine te-ai intreba de unde vine ura ortodocsilor (a unora asa ca tine doar, nu toti din fericire) impotriva altor religii (catolici, sectari, plus absolut toate religiile non crestine), decat sa iti faci tu probleme pentru ce spune un ateu despre ortodocsi, uite-te in propria ograda, baiete si mai ales la propria persoana. Nu exista crestini mai plina de ura fata de alte denominatiuni crestine precum unii ortodocsi - intre care si tu. Poate doar pocaitii impotriva ortodocsilor cand vine vorba de icoane, dar sunt mici copii pe langa veninul pe care il improasca ortodocsii asupra tuturor celorlalte religii crestine.

minciuni de-ale lui Enki/Ea, stapanul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Prin altul nu. Nimeni nu a mai primit porunca păstorește oile mele direct de la Isus si nici nu i s-a zis ca pe el sau credința lui isi va zidi Isus biserica. Ai o problemă cu Petru, Kosty?

Petru este unul din cei 12 egali. Erezia asta a fost inventata la 1054 ca sa fie papa peste toti...minciuni iezuite si tu le mananci :lol2:

Crezi tu asa ceva? Ortodocsii au dreptate cand nu cred asa ceva.

Ortodoxia e Dreapta Credinta.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Teddy ''-'' a spus:

minciuni de-ale lui Enki/Ea, stapanul tau

Asta e tot ce ai de spus in apararea ta, cand eu am facut o acuzatie atat de grava, cum ar fi ura pe care o improsti aici?

nu prea ai argumente, Kosty. ba chiar te straduiesti cu fiecare postare sa arati ca am dreptate cand spun ca esti plin de ura impotriva altor religii crestine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Enki said:

Asta e tot ce ai de spus in apararea ta, cand eu am facut o acuzatie atat de grava, cum ar fi ura pe care o improsti aici?

nu prea ai argumente, Kosty. ba chiar te straduiesti cu fiecare postare sa arati ca am dreptate cand spun ca esti plin de ura impotriva altor religii crestine.

de-aia l-am pus pe Hovind aici ca urasc sectarii? Minciuni de-ale lui Enki/Ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Teddy ''-'' a spus:

de-aia l-am pus pe Hovind aici ca urasc sectarii? Minciuni de-ale lui Enki/Ea...

Macar stii de ce folosesti /Ea dupa numele Enki?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Petru este unul din cei 12 egali. Erezia asta a fost inventata la 1054 ca sa fie papa peste toti...minciuni iezuite si tu le mananci :lol2:

Crezi tu asa ceva? Sau Ortodocsii au dreptate cand nu cred asa ceva.

 

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca nu stii de ce folosesti /Ea dupa numele Enki? pai se poate, tu expertul in Enki... :lol2: de ce sa ma uit la popa asta pe care l-ai pus? raspunde popa la semnificatia /Ea dupa Enki pe care o folosesti tu aici in nestire, fara macar sa stii la ce se refera?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Enki a spus:

Adică ai fost offtopic la fel ca el, deoarece nu vad sa se numească topicul nici despre semnificația numelui Enki ,  nici despre userul Enki

Si mai bine te-ai intreba de unde vine ura ortodocsilor (a unora asa ca tine doar, nu toti din fericire) impotriva altor religii (catolici, sectari, plus absolut toate religiile non crestine), decat sa iti faci tu probleme pentru ce spune un ateu despre ortodocsi, uite-te in propria ograda, baiete si mai ales la propria persoana. Nu exista crestini mai plina de ura fata de alte denominatiuni crestine precum unii ortodocsi - intre care si tu. Poate doar pocaitii impotriva ortodocsilor cand vine vorba de icoane, dar sunt mici copii pe langa veninul pe care il improasca ortodocsii asupra tuturor celorlalte religii crestine.

Si la ce am zis mai sus

Asta e tot ce poti sa raspunzi?

Acum 22 minute, Teddy ''-'' a spus:

minciuni de-ale lui Enki/Ea, stapanul tau

Adica practic, imi confirmi, neavand alt argument. Si continui sa oferi mostre de ura aici in toate postarile.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 minutes ago, Enki said:

Sa inteleg ca nu stii de ce folosesti /Ea dupa numele Enki? pai se poate, tu expertul in Enki... :lol2: de ce sa ma uit la popa asta pe care l-ai pus raspunde popa la semnificatia /Ea dupa Enki pe care o folosesti tu aici in nestire, fara macar sa stii la ce se refera?

Enki (sumeriană: DEN.KI(G)) este ''zeul'' apelor și al ''înțelepciunii'' mincinoase în panteonul sumerian. Mai târziu a fost cunoscut în Babilon sub numele Ea,'' zeul'' babilonian al ''înțelepciunii'' și ''cunoașterii'' ecumenismului din zilele noastre, care viseaza a fi  creatorul primilor oameni, organizatorul și ''binefăcătorul'' omenirii, ''zeu'' al apelor se visa a fi, dar defapt e un parlit, patron al abisului focului , protectorul tuturor îndeletnicirilor artizanale și al descântecelor demonice, fiind considerat și vrăjitor, deoarece mesopotamienii credeau că omul a fost creat de el din argilă. Dupa cum ii minte si in ziua de azi pe rataciti. Iar acum zi. Crezi tu asa ceva? Sau Ortodocsii au dreptate si Ortodoxia e Dreapta Credinta. Si n-ai cum sa ma contrazici ca ti-am dat cu flit. :eat:

 

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Teddy ''-'' a spus:

Enki (sumeriană: DEN.KI(G)) este ''zeul'' apelor și al ''înțelepciunii'' mincinoase în panteonul sumerian. Mai târziu a fost cunoscut în Babilon sub numele Ea,'' zeul'' babilonian al ''înțelepciunii'' și ''cunoașterii'' , care viseaza a fi  creatorul primilor oameni, organizatorul și ''binefăcătorul'' omenirii, ''zeu'' al apelor se visa a fi, dar defapt e un parlit, patron al abisului focului , protectorul tuturor îndeletnicirilor artizanale și al descântecelor demonice, fiind considerat și vrăjitor, deoarece mesopotamienii credeau că omul a fost creat de el din argilă. Dupa cum ii minte si in ziua de azi pe rataciti. Iar acum zi. Crezi tu asa ceva? Sau Ortodocsii au dreptate si Ortodoxia e Dreapta Credinta. Si n-ai cum sa ma contrazici ca ti-am dat cu flit. :eat:

 

Ca sa vezi, vorbim de sumerieni. Unde era Yehova al tau si biblia ta pe vremea aia?

Ca sa nu mori prost, raspunsul e: nu-l inventase nimeni inca. Nici macar evreii nu existau pe atunci ca popor;

 

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×