Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Invitatie la dialog

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cer e diferenta dintre realul  si virtualul romanesc?   :)

Nu am inteles intrebarea, dar raspund oricum, chiar daca nu am prins sensul.

Cred ca virtualul este mai galagios. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles intrebarea, dar raspund oricum, chiar daca nu am prins sensul.

Cred ca virtualul este mai galagios. :)

 

Ba ai prin sensul, doar ca eu nu vad nicio diferenta.  :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lighty, nu inseamna lipsa de respect daca iti arat explicit ca nu-mi placi si iti sugerez ca nu esti bine primit in casa mea. E locul meu, adapostul meu si ma comport aici ca stapan. Ce nu ai inteles? Asta nu e forum public ca nu-l sustine statul. Nu e nici spatiu de exprimat idei liber ca are reguli si oameni sa le aplice. Unele idei agreate sunt promovate iar altele restrictionate. Si ce e mai important... prezenta noastra aici nu e obligatorie. In cazul unora e tolerata. Nu avem dreptul sa cerem nici macar respect. Nu ne place suntem liberi sa parasim zona.

Tu nu vezi lucrurile la fel? De ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rodica, ceea ce spui tu e valabil si invers, în sensul că nu iti place "gazda".

Sa nu uitam istoria recentă a forumului, când administratorii erau contestați vehement. Mai rau, erau contestații din motive pur personale, și mai puțin tehnice. La fel ca și acum, nici atunci contenstatarii nu erau obligați să intre pe forum.

Cat despre respect, consider că toți avem dreptul la el.

Si da, forumul este privat. Site-ul acestui forum este privat. Iar acest forum NU susține site-ul. Ci invers. Ca sa lămurim și aspectul cu "va fac trafic".

M-ai inteles gresit daca tu crezi ca am uitat cine sunt si de unde am plecat.

Poate ca gresesc, poate ca nu, insa pot spune ca noi, romanii, ne-am schimbat mult in ultimii 20 de ani.

Daca eram naiv si chior vazandu-mi natia cu alti ochi, sa-mi fie de bine, dar romanul pe atunci era indraznet, nu tupeist cum este acum.

Ne-am inrait ca popor, ne este greu sa recunoatem fiindca este mai lesne sa aratam cu degetul acuzator catre altii.

Eu nu pricep despre ce vorbesti. Despre ce vorbim?

Eu am inteles ca de la înălțimea jiltului iti pute Romania. Românii.

Da, noi, românii, ne-am schimbat. Unii pe aici, alții prin alte parti. Ce comparăm, ca nu înțeleg?

Discutia ă plecat de la moderare, am explicat ce și cum am moderat. Nu poti intelege, pentru că nu esti in locul meu. Asa cum l-am lăsat pe Kosty sa faca creierii țăndări altora, tot asa am aplicat și invers.

Dar de la asta și până la "românii suuuunt" , e cale lunga.

Poate ar trebui să mă simt măgulită? Dar nu e cazul. Forumul nu e Romania, eu nici atat.

Da, ma deranjează când va pute. Ma deranjază când stati cu piatra in mana,gata să o aruncati in romani. De parca voi, ăștia emigrați prin alte tari, v-ați cacat la Vatican. Moșiți de Papă.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e acelasi lucru. Ce te faci daca gazda e teribil de enervanta si agasanta dar casa e ok? Pai e greu sa pleci. Stai cuminte in colt si incerci sa nu faci zgomot. Sa nu zbori pe geam. Asta e varianta ideala de comportament, cred.

Contestarea moderarii, stimati useri, nu are rost. Ca nu duce si n-a dus niciodata la nimic bun. E chiar pacat sa va irositi energiile in asta. Imi permit sa afirm ca stiu ce spun.

 

Ma retrag din discutie si scuzati :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.roportal.ro/discutii/topic/115208-credinta-sau-stiinta/page-6?do=findComment&comment=1061339691

 

Eu tot nu inteleg ce moderezi tu?

Depinde pe cine întrebi.

Te-ai certat cu un moderator. Am sters ce era de sters și am ales să nu va sancționez.
Cu toate ca niciodată nu voi sanctiona un moderator când are dreptate, chiar dacă foloseste un limbaj acid, nu te-am sancționat nici pe tine pentru discuțiile de acolo.

Nu esti primul sau ultimul, de multe ori îngăduim și discuții acide. Închidem topice, ne linistim toți și reluăm cu calm. Fără să santionam pe cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×