Sari la conținut
Forum Roportal
King1

Fapte frumoase ale creștinilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru că uneori avem impresia, de multe ori întemeiată, că mulți dintre creștini și din tagma bisericească sunt fățarnici, hoți, profitori etc, deschid acest topic în ideea de a arăta că mai există totuși speranță, iubire, credință autentică.

 

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/familia-de-la-manastire-povestea-maicutei-care-creste-12-fetite-abandonate-480007

 

Pe un vârf de deal, la doar câţiva kilometri de Braşov, se află Mănăstirea Mărcuş. Pentru 12 fetiţe abandonate în urmă cu 13 ani, acest loc a devenit "acasă". Maica stareţă Serafima este cea care a construit acest loc de la zero.

 

Vă invit și pe voi să postați, în ipoteza în care cunoașteți cazuri. :)

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ei bine, hai sa bag si eu o minciuna. Zic asta fiindca nu pot da un link, desi daca ma gandesc bine, grupul despre care va zic, mai mult ca sigur tin legatura intre ei pe fb.

Nu ii stiu de acolo, ii cunosc personal, bineinteles ca foarte putin, dar stiu de actiunile lor, iar mie imi este suficient.

Va spun despre un grup de sase baieti cu varste cuprinse intre 18 si 22 de ani.

Toti sunt elevi si studenti, absolut toti provin din familii modeste, dar asta nu-i impiedica sa actioneze pe cont propriu, ajutandu-i pe cei fara acoperis cu diferite bunuri. Da, din banii de cheltuiala dati de parinti, de la banii primiti de la prietenii din "strainezia". ei ajuta pe sarmani cum pot si cum ii duce capul.

Daca ar fi sa ne legam de provenienta religioasa, zic ca trei dintre ei sunt atei, doi crestini si un musulman.

Ei sunt prieteni la catarama de prea mult timp ca sa se lase invrajbiti de ceilalti ori de catre homosexuali.

Na, ca am vrut sa lovesc in toti fara discriminare.

Astept raspunsurile voastre doar in forma de pietre cu diametru mare.

Editat de Davi_
Scos citat offtopic
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc indeaproape de mukt timp determinarea si realizarile acestui preot.

 

https://m.facebook.com/danu.florin?fref=nf

 

Un suflet de om, pur si simplu.

 

Da, stiu, sunt multi ca el, multi atei.

Pai stai atunci?

Cum isi permite un asemenea suflet de om sa fie un crefincios (si religios) declarat?

 

Curat murdar, domnule!

Curat, murdar!

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu, sunt multi ca el, multi atei.

Pai stai atunci?

Cum isi permite un asemenea suflet de om sa fie un crefincios (si religios) declarat?

 

Curat murdar, domnule!

Curat, murdar!

Asta daca nu e postata doar ca sa inflameze nitel spiritele, sa nu-mi zici mie Atotstiutoare si Atottrasatoare de limite. :biggrin:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un maxim de 20% care ar fi instigat la pagini intregi de discutii 1000% offtopic. Am vrut doar sa-i previn pe cei care ar fi fost tentati sa cada in ispita. :spiteful:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A infiat 400 de copii cu banii credinciosilor (crestini ortodocsi). Daca nu erau credinciosii el singur nu putea face aceasta, nici daca nu era el, cine sa fi facut ce a facut el? Dar impreuna se poate. Pentru ca acei credinciosi nu au judecat cum judeca ateii, la colectiv.

 

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un maxim de 20% care ar fi instigat la pagini intregi de discutii 1000% offtopic. Am vrut doar sa-i previn pe cei care ar fi fost tentati sa cada in ispita. :spiteful:

Si acum vrei sa iti ridicam Lauri si sa jertfim pe altar constiinta noastra?

 

N-aisavezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×