Sari la conținut
Forum Roportal
Adia26

Va rog sa ma ajutati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bună seara , doreesc sa inchei conturile cu aceasta viata nedreapta. Singurul lucru de care mă tem e ca incercarea mea sa nu eșueze. M-am gandit la supradoza cu pastile ( insa nu stiu care ar fi cele mai indicate) sau cobsumul de pesticid ( tot asa, nu cunosc care qr fi cel mai puternic ).

Ma puteti ajuta ?

Stiu , o sa spuneti ca nu e bine..o sa faceti "misto" , insa situatia chiar nu o impune

Va multumesc din suflet !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te ajutam.

De ce sa te ajutam, ca sa te avem pe constiinta, noi,care luptam zi de zi in viata ca sa fim fericiti?

Da, viata e o lupta. Cine renunta la viata, renunta la lupta.

 

Noi putem sa te ajutam doar sa renunti la gandurile suicidale, iar tu, in subconstientul tau, stii perfect acest lucru. De aia esti aici, si nu pe un forum de emo.

Editat de Stu'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici emo nu au ganduri suicidale pt ca ..moft.

Ci din lipsa de atentie a parintilor si de afectiune, in mare parte. Ei, practic, adera la un cult prin care exerseaza aceste ganduri suicidale

 

Asta faci si tu,dar in alt context.

Nu esti deloc diferita fata de un emo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii cum se cladeste o casa?

Pe fundatie.

 

Daca fundatia nu e completa si solida, chiar daca s-au adaugat caramizi si s-a catapultat un acoperis - de afara vazandu-se ca totul fiind ok - cladirea nu va rezista la intemperii. Va fi fragila pana cand se va reveni la fundatie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai spune-ne ce motive ai, sa vedem daca sunt motive serioase si daca merita sa te ajutam.

Sa nu vii cu: sunt grasa si nu ma iubeste nimeni.


Adia, te rog sa ma ierti. Da, motivele tale sunt de o gravitate extrema, dar trebuie sa intelegi ca pentru cineva care nu este in situatia ta, este foarte greu sa inteleaga decizia ta, iar eu recunosc cu o mare jena, ca fac parte din aceasta categorie. Te rog sa ma ierti ca nu te pot ajuta.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu te prezinti de urgenta la un psihiatru? La psi am intalnit si oameni normali, care au avut o problema, o perioada de criza. Eu zic ca daca ai sta minimum 2 luni intr-un astfel de spital, te vei vindeca de durerea sufleteasca. Si nu doar datorita medicamentelor si psihoterapiei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×