Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Probabil ca multi vor privi aceasta postare cu amuzament sau in gluma , insa va rog sa interveniti doar daca ma puteti ajuta cu adevarat !

Stiu ca nu este ok si nu este tocmai normal ceea ce doresc sa fac cu viata mea, insa anumite probleme, anumite dezamagiri ma determina sa cred ca e solutia cea mai buna.

M-am informat, insa nu stiu care ar fi  solutia sigura si fara chinuri atat de mari : Am citit despre consumarea de insecticid puternic  sau de somnifere luate in supra doza.

Ce m-ati sfatui ? (Presupun ca veti spune ca nu puteti da astfel de sfaturi, insa acestea ma ajuta enorm si v-as fi tare recunoscator )

Multumesc anticipat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija. Poti ramane cu handicap serios in urma unei tentative.

Cunosc oameni care au vrut sa se sinucida, dar au sfarsit partial paralizati pe viata.

 

Totusi, daca nu e asa mare graba, de ce ai decis sa te sinucizi?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diferitele otravuri si substante corozive provoaca arsuri interne, si o suferinta extraordinara (esti arsa de vie pe interior si mori in chinuri, sufocata cu propia voma si cheagurile de sange de la hemoragia interna). Nu te sfatuiesc sa incerci macar.

Asa cum au spus si altii, inaintea mea, poti sa NU mori, insa sa ramai cu niste probleme cumplite de sanatate.

 

Daca te motiveaza doar "anumite dezamagiri", ar fi mai intelept sa renunti la amagirile/iluziile pe care ti le-ai facut pana acum, si sa mergi mai departe. Noi nu stim care sunt iluziile alea care ti-au fost spulberate, insa chiar daca trezirea la realitate a fost dureroasa, e totusi calea cea mai buna... si ea are potentialul sa te duca la o viata mai buna, mai frumoasa si mai plina de satisfactii, DACA o imbratisezi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt astfel de solutii. Sinuciderea e grea, dureroasa si in acele minute de dinaintea mortii timpul pare sa se dilate. Ti-o spun din experienta personala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vă inteleg , insă , ma gandesc ca exista si o solutie de moarte rapida si cel mai important , Sigura. Poate ca pare ca am probleme psihice,insă nu e deloc asa, conștientizez problema , insa , sincer,nu vaf nicio motivatie sa merg mai departe. Astfel voi scapa de tot...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau vei da de altele mai grele.

 

Nu inteleg de unde siguranta asta ca dupa moarte nu va fi mai rau..

Nimeni nu stie ce e, daca e, dupa moarte.

Poate ca e o alta viata, chiar mai grea.

Editat de Stu'
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca multi vor privi aceasta postare cu amuzament sau in gluma , insa va rog sa interveniti doar daca ma puteti ajuta cu adevarat !

Stiu ca nu este ok si nu este tocmai normal ceea ce doresc sa fac cu viata mea, insa anumite probleme, anumite dezamagiri ma determina sa cred ca e solutia cea mai buna.

M-am informat, insa nu stiu care ar fi solutia sigura si fara chinuri atat de mari : Am citit despre consumarea de insecticid puternic sau de somnifere luate in supra doza.

Ce m-ati sfatui ? (Presupun ca veti spune ca nu puteti da astfel de sfaturi, insa acestea ma ajuta enorm si v-as fi tare recunoscator )

Multumesc anticipat !

Tu constientizezi ca ceea ce vrei sa faci nu este un lucru bun, prin urmare recunosti in mod indirect ca ar putea exista o cale prin care sa iesi din situatia asta. Zi-ne ceva despre tine, despre ce ai patit, sunt multi oameni cu experiente de viata uimitoare pe aici.

Insecticid nu am incercat dar indubitabil, Arcangelo are dreptate. Somnifere, antidepresive, antipsihotice luate in supradoze am incercat. Erau supradoze serioase dar iata ca acum iti scriu tie. E cumplita starea aia pe care o ai de la antipsihotice cel putin. De la somnifere, daca n-ai sute, te trezesti cam dupa 3 zile cu o stare extrema de rau fizic si psihic

Editat de Einsamkeit
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×