Sari la conținut
Forum Roportal
miryam

Cum se indreapta parul cu peria?

Postări Recomandate

Am auzit ca se poate indrepta acasa ,parul cu peria si cu feonul...daca stie cineva ceva...pls informati-ma si pe mine ;:flowers:!!!!!!

Editat de miryam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit ca se poate indrepta acasa ,parul cu peria si cu feonul...daca stie cineva ceva...pls informati-ma si pe mine ;:flowers:!!!!!!

 

Ceea ce vrei tu , se numeste " brushing", ai nevoie de o perie speciala , rotunda , care se gaseste in magazinele mari sau direct de la coiffeur; trebuie sa stii cum sa-l faci, mai ales daca ai parul lung , e f greu de facut de una singura. Daca nu , poti sa iti cumperi un aparat , nu stiu cum se zice in romaneste, " fer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, e destul de greu sa-l faci singura. eu chiar daca stiu tehnica si tot imi este greu. cu o perie rotunda mare - dupa cum s-a spus si mai sus - trebuie sa iei parul suvita cu suvita (nu neaparat foarte mici), de la ceafa spre crestet si sa le intinzi cu peria (tragand destul de serios ca acesta sa se intinda, fara sa te doara) si in acelasi timp sa-l usuci cu feonul. mai exista si feon-uri care au atasate perii la capat dar si cu acesta e destul de greu sa te descurci singura.

am citit undeva ca ar merge mai usor tehnica sa stai cu capul in jos...dar inca nu am incercat, asa ca nu as stii sa-ti spun exact.

e destul de greu chiar si la un par de lungime medie, la nivelul umerilor. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: as inreba baietii, ce tehnici folositi pentru indreptarea parului? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu pot singura,ma ajuta sora mea...am feon cu perie la capat rotunda...da mi-e frik ca daca bag peria in par sa nu ramana acolo,ca sunt cam desi perii :doh:)...ms pt raspunsuri...dar chair se indreapta daca imi face sora mea asa ?:yes:?ps:parul tre` sa fie ud?

Editat de miryam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In caz ca nu pot singura,ma ajuta sora mea...am feon cu perie la capat rotunda...da mi-e frik ca daca bag peria in par sa nu ramana acolo,ca sunt cam desi perii :nep:)...ms pt raspunsuri...dar chair se indreapta daca imi face sora mea asa ?:doh:?ps:parul tre` sa fie ud?

da parul trebuie sa fie ud. daca te ajuta sora ta, tu tine feonul si ea sa lucreze cu peria. baga peria de la radacina parului, si o trage spre varf eventual si rotind peria. acum depinde de tine daca la varfuri il vrei intors sau nu. la inceput o sa fie mai greu si ar fi bine daca ati vede pe cineva la coafor facand asta. bafta :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da parul trebuie sa fie ud. daca te ajuta sora ta, tu tine feonul si ea sa lucreze cu peria. baga peria de la radacina parului, si o trage spre varf eventual si rotind peria. acum depinde de tine daca la varfuri il vrei intors sau nu. la inceput o sa fie mai greu si ar fi bine daca ati vede pe cineva la coafor facand asta. bafta ;)

 

 

Dap.. am incercat dar nu prea mi-a reusit :)( adik nu prea s-a indreptat...:(( si cred k pana la urma asta o sa fac,o sa ma duc la coafor sa vad..:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×