Sari la conținut
Forum Roportal
Anita28

Ce parere aveti de aceasta situatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai sa vad ce va face de luna viitoare. Mi-a promis ca va plati facturile, aseara a cumparat mancare pentru prima data de cand sta cu mine...

 

Simt ca am facut o greseala mare cand l-am primit in casa mea fara sa-i spun ca trebuie sa se implice financiar. Dar eu am gandit ca el se va implica pentru a proceda in mod corect. Oricum, daca ne despartim, nu mai accept acest lucru niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu înțeleg de ce te-ai grăbit tu sa locuiți împreună, însă înțeleg perfect de ce s-a grăbit el. Nu-i mai simplu să stea fiecare la casa lui și eventual să se mute la tine doar în weekenduri?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa vad ce va face de luna viitoare. Mi-a promis ca va plati facturile, aseara a cumparat mancare pentru prima data de cand sta cu mine...

Simt ca am facut o greseala mare cand l-am primit in casa mea fara sa-i spun ca trebuie sa se implice financiar. Dar eu am gandit ca el se va implica pentru a proceda in mod corect. Oricum, daca ne despartim, nu mai accept acest lucru niciodata.

In afara de asta, ce așteptări ai tu de la el ?

Il vrei ca sot, sau ce ?

Pentru că orice ai spune aveți o relație disfuncțională și este dificil sa preconizezi un viitor luminos.

El nu se va schimba și tu nu sti ce vrei.

În concluzie, ce îți dorești de fapt ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa vad ce va face de luna viitoare. Mi-a promis ca va plati facturile, aseara a cumparat mancare pentru prima data de cand sta cu mine...

 

Simt ca am facut o greseala mare cand l-am primit in casa mea fara sa-i spun ca trebuie sa se implice financiar. Dar eu am gandit ca el se va implica pentru a proceda in mod corect. Oricum, daca ne despartim, nu mai accept acest lucru niciodata.

 

Scuze, dar foarte sincer, nu pareti a avea o relatie foarte apropiata, incredere sau respect reciproc.

Poate ca nu e asa si doar suna radical din ceea ce scrii.

Suna mai mult a eliberare conditionata raportul lui cu tine. Nu stiu ce reactie as avea daca cineva mi-ar spune "la prima greseala, afara din viata mea". Presupun ca as iesi pe usa.

Nu am inteles faza cu relatiile conditionate niciodata. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu amenzile mi se pare tragi-comica. Adica atunci când vezi că iei atâtea amenzi, ascunzi cheile și mergi cu metroul. Pe de altă parte, sunt situații în care apar o mulțime de probleme intr-o relație. Iar cele financiare sunt cele mai frecvente.

 

Dar el a avut probleme de genul ăsta chiar de la început. Probabil a sperat la vreun sprijin din partea ta. Ori poate chiar îl depășesc problemele pe care le are și din cauza asta este destul de stresat.

 

Eu pot înțelege când unul dintre parteneri câștiga mai puțin decât celalalt și cred ca amândoi ar trebui să se susțină și să se sprijine dar în același timp să nu se obișnuiască așa. Va deveni frustrant pentru tine să îi rezolvi problemele sau să îl înțelegi mereu și tu să fii cea care mereu oferă mai mult și fără limite.

Editat de ciocolatacumenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×