Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cam cat se mai da la nunta? Daruri in bani.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam cati bani se mai pun la o nunta ? Pt o pers si pt doua, in euro...ca cica asa se face mai nou...Merg la o nunta la niste prieteni f buni, la un restaurant super...

La o nunta am auzit ca fiecare invitat a primit o caserola cu prajituri, caserola din aia mica, in folie, si cine nu a vrut sa le manance acolo si-a luat caserola acasa...Ce ciudat, ca doar lumea e obisnuita sa se serveasca de pe platouri, nu sa primeasca doar o portie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam cati bani se mai pun la o nunta ? Pt o pers si pt doua, in euro...ca cica asa se face mai nou...Merg la o nunta la niste prieteni f buni, la un restaurant super...

La o nunta am auzit ca fiecare invitat a primit o caserola cu prajituri, caserola din aia mica, in folie, si cine nu a vrut sa le manance acolo si-a luat caserola acasa...Ce ciudat, ca doar lumea e obisnuita sa se serveasca de pe platouri, nu sa primeasca doar o portie.

norocul meu ca nu am prea mers la nunti sofisticate.

anyway...de faza cu euroii am mai auzit, dar acum depinde si de loc si statutul social al mirilor. si eu am niste nunti anul asta si zic ca 1 milion (in functie de buget 1,5-2 milioane, mai ales daca esti si ruda foarte apropiata sau apropierea dintre tine si miri) peste costul meniul e ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de nunta.

Daca e sofisticata tre sa scoti pe putin 3 mil vechi din buzunar pe pereche :flowers:

Daca e mai putin fastuoasa merg si 1.5-2 mil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de nunta.

Daca e sofisticata tre sa scoti pe putin 3 mil vechi din buzunar pe pereche :flowers:

Daca e mai putin fastuoasa merg si 1.5-2 mil

Cam asa. In euro....de la 50 de euro in sus. ;)

Depinde de nunta. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: daca esti invitat, atunci sigur trebuie sa te scuturi prin portofel dupa min 100$, insa daca doar te strecori la o nunta, unde e haleu si distractie, atunci nu te costa decat taxiul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara numar,fara numar,fara numar....nu prea stiu cati bani se dau...la mine mereu rezolva parintii problema asta. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam cati bani se mai pun la o nunta ? Pt o pers si pt doua, in euro...ca cica asa se face mai nou...Merg la o nunta la niste prieteni f buni, la un restaurant super...

La o nunta am auzit ca fiecare invitat a primit o caserola cu prajituri, caserola din aia mica, in folie, si cine nu a vrut sa le manance acolo si-a luat caserola acasa...Ce ciudat, ca doar lumea e obisnuita sa se serveasca de pe platouri, nu sa primeasca doar o portie.

 

Nu e nimic ciudat in a oferi invitatilor o caserola cu prajituri. Este o practica din ce in ce mai des raspandita si, pana la urma, este mai igienic decat sa tii platoul cu prajituri cremoase pe masa ore in sir. Vara poate fi un dezastru...Caserolele se pastreaza la frigider si se ofera la plecare, cate una fiecarui invitat.

In ceea ce priveste suma de bani, trebuie sa tii cont de pretentiile restaurantului, adica sa acopere macar costul tacamului si, eventual, sa mai ramana ceva si pentru miri. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) cunosc pe cineva , care in plic introduce doar xeroxuri...inka nu l-a prins nimeni.

 

din ciclu:nu incercati acasa singuri!

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e nimic ciudat in a oferi invitatilor o caserola cu prajituri. Este o practica din ce in ce mai des raspandita si, pana la urma, este mai igienic decat sa tii platoul cu prajituri cremoase pe masa ore in sir. Vara poate fi un dezastru...Caserolele se pastreaza la frigider si se ofera la plecare, cate una fiecarui invitat.

In ceea ce priveste suma de bani, trebuie sa tii cont de pretentiile restaurantului, adica sa acopere macar costul tacamului si, eventual, sa mai ramana ceva si pentru miri. :doh:

io vreau fursecuri la cafea ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×