Sari la conținut
Forum Roportal
paulami

Riduri solutii naturiste, metode pentru a le elimina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Somnul este cel mai bun medicament contra riduri, urmeaza Botox-ul injectii, iar in cazuri extreme cand este vorbe de multa piele care atirna, se opereaza, dar asta nu la tinere se refera.   Insa se poate lucra la preintampinarea ridurilor prin a manca foarte mult spanac si frunze verzi, cat mai verzi si crude daca se poate dar si alte legume si fructe proaspete crude.    Cate-o baie in lapte nu strica sa consolideze pielea si alta data in apa minerala Perrier direct din izvor sa revitamineze corpul.  

 

De la o varsta incolo nu prea ai ce sa faci cu ele si decizi, vei manca sau dai toti banii la doctori si cosmetice???    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

th?id=OIP.af9KxhmurXwEQIgIyX4WygHaFj&pid=Api&P=0&h=220 th?id=OIP.08SKIHgCzYp7wCX4vrRhfgHaFH&pid=Api&P=0&h=220 th?id=OIP.9_zIvkFR8NVLfgXfGnvK6wHaFj&pid=Api&P=0&h=220 th?id=OIP.DlQcMNPbjih72YPJpKSDVQHaHa&pid=Api&P=0&h=220

Secretul tinereții se află în pasta de tomate.

"Medicul dermatologul Yael Adler le recomandă persoanelor care vor să aibă un tonus al pielii de invidiat să consume zilnic o lingură de pastă de tomate cu ulei de măsline."

Atat doar???  De maine sint si in acest buziness, imi fac pasta mea de rosii in casa, cine intra, va primi o portie!!!

Cu ocazia asta o sa prepar si un sauce de Spaghetti sa fie gata de folosit in caz ca am nevoie in urgenta.   Sta bine in congelator. 

De acum incep sa apara rosii ieftine, frumoasa ma fac :-)))   o lingura de bulion nu-i mare chestie de inghitit, am una Italiana acasa, imi vine sa mananc si cutia asa de bun este.

https://evz.ro/secretul-tineretii-se-afla-in-pasta-de-tomate-reteta-unui-medic-dermatolog.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×