Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Art.11 Clone - Raspuns

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Regulament, art 11. Este interzisa crearea si folosirea de "clone" (mai multe conturi ale aceluiasi utilizator). Inregistrarea si folosirea de conturi multiple (pentru ocolirea unei sanctiuni, pentru inducere in eroare a ccelorlalti useri, just for fun etc.) duce la banarea tuturor conturilor clona si la suspendarea, pentru 7 zile, a contului principalv(aceasta perioada se adauga peste cea initiala). In cazuri extreme, SI contul principal poate fi Banat.

 

 

 

Cand o clona este folosita pentru ocolirea unei sanctiuni, aplicam la litera pasajul de mai sus.

 

INSA, cand un user vechi, din motive personale nu mai doreste sa activeze cu vechiul cont, suntem mai toleranti. Mai ales cand nu avem o proba concreta, si/sau cand userul respectiv nu se afla sub o sanctiune. Cand avem o proba( nu doar indicii), intrebam noi direct, nu mai asteptam dupa bunul simt al altora.

 

Ideal ar fi sa anunte adminii imediat ce isi face clona, sa spuna cine este si de ce nu mai vrea vechiul cont. Dar nu intodeauna se intampla asa.... desi noi punem viata personala mai presus de regulament. Dovada sunt postari sterse si/sau conturi noi acceptate.

 

 

Aramis, concluzia este ca NU, nu este un titlu de onoare si nici vrreo glorie forumistica sa fii clona. Nici faptul ca suntem mai putini nu conteaza in acest context. Am incercat doar sa intelegem, acolo unde am crezut noi ca ar fi ceva de inteles. 

 

 

 

Recunosc, nu stiam cine este Maeve. Si nu stiu de ce si-a facut acest cont. Si, da, nici mie nu imi place sa fiu luata de fraiera.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca Maeve a revenit ca sa fraiereasca pe altii.

Incerca sa se debaraseze de prejudecati sau de opinii pe care le stia deja vis a vis de propria ei persoana, avand in vedere ca in trecut a avut niste iesiri de care, probabil, nu este mandra si vrea sa le lase acolo.

Mereu se gaseste cate unul care sa dezgroape mortii, nu e asa?

 

Am incercat si eu sa ii spun ca seamana cu femeia in care imi imaginam ca se va transforma o veche prietena, dar nu a simtit nevoia sa recunoasca...asa ca am lasat-o in pace, desi s-a dat de gol doua seri mai tarziu. Eu de ce nu m-am simtit fraierita, jignita? Nu spun ca, vai, ce mi-a placut, dar nu am luat personal decizia ei de a se ,,camufla''. Nu e ca si cum a facut vreun rau cuiva prin asta.

 

Aramis nu ,,s-a prins'' si de aceea s-a comportat cu ea ca si cu o straina, fara prejudecati si fara ranchiuna. Ba a fost gentil, din cate imi aduc aminte. Ce e rau in asta, in afara de faptul ca, probabil, a fost ranit la orgoliu?

 

Nu zic ca e frumos.

Dar una e sa nu fie frumos si alta e sa o acuzati ca ,,v-a luat de fraieri''.

 

Ma rog, asta e parerea mea si am simtit nevoia sa o exprim.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici io nu mă simt, din cauza lui Maeve, fraier și jignit. 

 

Mă rog, aș avea suficiente motive să mă simt oarecum fraier în viața de zi cu zi, însă asta nu din cauza lui Maeve!  :lol:

Editat de Vriies
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba uite ca nici mie nu-mi prea place jocul cu ghemul.

In ciuda faptului ca am avut n clone in acest forum, niciodata nu mi-am ascuns indentitatea.

Uite ca daca stiam cine este Maeve, nu i-as fi acordat nici macar o clipa de atentie.

In amintesc ca relatia forumistica dintre noi nu s-a terminat tocmai amical, iar daca voiam sa reiau dialogul cu ea, decizia imi apartinea in totalitate .Ori in cazul asta, m-a dus cu presul.

Da, ma simt oarecum fraierit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu ti-ai ascuns?

Ei, asta-i!

Pai numai eu te-am redescoperit de 2-3 ori pe alt nick si am aflat ca esti sufletel, cred ca ultima din ograda.

 

Omisiunea e mai...onorabila, sa inteleg?

 

ei, asta-i!

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ori faci misto, ori prea putin ti-a pasa de persoana mea, de nu m-ai recunoscut

ma rog,  :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba uite ca nici mie nu-mi prea place jocul cu ghemul.

In ciuda faptului ca am avut n clone in acest forum, niciodata nu mi-am ascuns indentitatea.

Uite ca daca stiam cine este Maeve, nu i-as fi acordat nici macar o clipa de atentie.

In amintesc ca relatia forumistica dintre noi nu s-a terminat tocmai amical, iar daca voiam sa reiau dialogul cu ea, decizia imi apartinea in totalitate .Ori in cazul asta, m-a dus cu presul.

Da, ma simt oarecum fraierit.

Păi, stai puțin, că și în cazul tău, adică în cazul nikului „vax”, pe care ți l-ai asumat ulterior, au fost o serie întreagă de discuții. Și ai fost întâmpinat cu simpatie, cel puțin, recunosc, din partea mea.  

În această ordine de idei, nu înțeleg de unde această intrasigență din partea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ah, acum tot eu sunt fraiera si tu, te pomeni, un inocent.

Intram mai rar, e vreo problema?

 

I-am spus si lui Fiero in ceea ce o ptiveste. Daca voiai sa fii fair play, iti puneai un nick sugestiv.

Dar nu ai facut-o, intentionat. Te priveste din ce motive.

 

Eu de ce nu am avut alt nick nici macar cand am fost suspendata?

Ei, asta-i, hotul striga hotul.

 

Dar macar Fiero nu a sarit chiar asa.

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vriies, am avut ceva de impartit? Normal ca daca nu ne-am ciondanit vreodata, n-aveai motive sa sari in sus.

Cat despre mine, doar v-am zis ca aveam de gand sa va spun cine sunt, doar ca mi-a luat-o altcineva inainte.

Hai sa nu ne cacam pe noi. Intotdeauna s-a stiut cine sunt.

Sub nicio forma nu ma compar cu cei a caror clone sunt stiute doar de moderatori si un nr.restans de forumisti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, eu intotdeauna am stiut.

pai cum mi-as fi permis sa nu stiu?

 

sa iti fie rusine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×