Sari la conținut
Forum Roportal
zodiak

Evoluția omului de la A la Z

Postări Recomandate

historia_humanidad58_11.jpg

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Savantii au ajuns sa creada ca viata si viata inteligenta este un unicat in Univers deoarece robotii Von Newman trebuiau sa fie pe Pamant incă de dinaintea omului si sa continue sa existe pana astazi insa deoarece noi nu ii vedem nicaieri ...

 

De fapt eu zic ca explicatia este cu totul alta, mai precis fiintele sintetice foste biotice, traiesc in lumi virtuale microscopice si cunosc totul, iar intentia lor nu coincide cu intentia noastra, adică ele protejeaza formele vii, de fapt sunt non invazive, traiesc la scala microscopica pretutindeni, poate chiar in subspatialitate, intr-un fel de atemporaneitate.

 

In cazul in care totusi acest model nu este real, atunci intregul nostru univers poate fi un fals, de fapt o proiectie tot a acelor entitati chiar in propria lor virtualitate, in acest caz nu vom gasi alte forme de viata in univers, nici roboti si nici explicatii, dar vom reusi sa comunicam cu aceasta extradimensionalitate holografica cu sursa acesteia.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte am vazut la TV despre aliens ca ei ai fi fost mereu cu noi si sint printre noi ... traiesc in adancurile oceanelor ... ca acele vase spatiale au fost vazute cu zeci de mii de ani inaintea apar pe picturi si desenat pe templele din Asia si scufundarile i se atribuie activitarii si existentei lor!!!  

 

Hai sa ne descalatam acum sa incercam oceanele!!!   dar eu nu vreau sa ma conving de spatiile lor locuite acolo unde sint ... sau da-i dau dreptate lui Jules Verne cand a scris acele romane despre aventuri in oceanele lumii la nivelul zero.   Curios, ca de atunci nimeni n-a mai scris asa ceva ... din cate stiu!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este că extraterestrii astia macroscopici au fost un fel de incidente izolate, deoarece entitatile microscopice din lumile virtuale nu permit situatii de genul celor din Star Trek sau Star Wars, de fapt exista un interval evolutiv foarte scurt de la o civilizatie cum suntem noi la una a entitatilor virtualizate.

 

Putem spune ca atat filmele noastre SF cat si asteptarile oamenilor de stiinta (astrofizicieni, astronomi, savanti de la agentiile spatiale, samd) sunt neconforme cu realitatea din univers.


Von Newman avea dreptate, practtic robotii cu IA trebuiau sa fi impanzit universul intreg inca de la inceputuri, dar a gresit deoarece si-a imaginat roboti si nu entitati trasumane, transbiologice in carcasa de robot si nu unele macroscopice ci microscopice extrem de versatile.

Civilizatile Von Newman erau macroscopice, invazive si robotice cu IA, pe cand civilizatile transumane sunt noninvazive, microscopice cu constiinte biotice, adica o civilizatie similara lumii bacteriene sau aceleia unde domnesc acarienii microscopici.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O ultima surpriza ... citesc cu entuziasm ca

 

NASA a descoperit 10 noi planete care pot fi locuibile ...

dar n-au descoperit daca sint deja locuite si aici va fi surpriza mare am impresia ... sa nu fie afisat ca Nu Mai Avem Locuri Libere  :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca si acestea tot in jurul unor stele pitice si foarte aproape de stea, adica orbite mai mici decat orbita lui Mercur.

Asadar astept 2020 ca noua generatie de telescoape sa descopere si sa pozeze planete asemenea Pamantului in jurul unor stele medii si medii spre mari asemenea Soarelui nostru, in special celor doi sori din Alpha Centauri aka Rigel Kentarus.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va jucati cu rabdarea si bunatatea pleydienilor - adica, nu mai fiti atat de oameni. :pardon:

Nu ne vor apara pana la nesfarsit...


Din Babylon ne-am dezvoltat si tot din Babylon vom regresa. Mai usor sa pleci urechea la mirajele oferite de annunaki, daca tot vreti sa aflati cine-i dracu' pe Pamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pleydieni de la gameleri probabil, de la virtualitatile unde vietuiesc, cat despre aparat se vede cu ochiul liber ca am fost de mai multe ori in pragul extinctiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×