Sari la conținut
Forum Roportal
Tudor

Cum se introduce "quote" in mesaje

Postări Recomandate

:dee clicca acolo unde scrie "citeaza" in dreptul mesajului celui pe care vrei sa-la citezi sau "quotezi" :-. si apoi se deschide o fereastra la fel cu cea in care scrii de obicei mesajul dar care va contine si ceea ce a spus celalalt.

 

Sper ca am fost destul de explicita. :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am priceput.

Cum adica: clicca acolo unde scrie "citeaza" in dreptul mesajului celui pe care vrei sa-la citezi sau "quotezi"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:dee clicca acolo unde scrie "citeaza" in dreptul mesajului celui pe care vrei sa-la citezi sau "quotezi" :-. si apoi se deschide o fereastra la fel cu cea in care scrii de obicei mesajul dar care va contine si ceea ce a spus celalalt.  

 

Sper ca am fost destul de explicita. :dee

 

AAAA. Cred ca am prins-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am priceput.

Cum adica: clicca acolo unde scrie "citeaza" in dreptul mesajului celui pe care vrei sa-la citezi sau "quotezi"?

 

Ideea cu quote (citeaza) este de a cita textul pe care la-a scris cineva inaintea ta pe forum pentru a sti ca la mesajul lui te-ai referit cand ai raspuns. Vezi cum am facut eu?

Pentru asta mergi la mesajul respectivului si apesi pe butonul citeaza (in partea dreapta sus a mesajului). Ti se va deschide fereastra de raspuns dar textul lui va fi citat in partea de sus.

Mai este un quote si cand raspunzi in bara de sus. Acela il poti folosi pentru a introduce un citat in textul tau asa:

Citatul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar am si eu o nelamurire... cum pot sa dau un citat de la o persoana de dinainte... apoi sa scriu un comentariu... apoi sa dau alt citat de la alta persoana? se poate? cum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar am si eu o nelamurire... cum pot sa dau un citat de la o persoana de dinainte... apoi sa scriu un comentariu... apoi sa dau alt citat de la alta persoana? se poate? cum?

 

apesi pe "citeaza" sub fiecare mesaj la care vrei sa dai replica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apesi pe "citeaza" sub fiecare mesaj la care vrei sa dai replica

 

pai am dat... si tot nu merge :P :spiteful: :D

adica vezi si tu ... ca imi arata doar mesajul tau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×