Sari la conținut
Forum Roportal
Audace

Cum va arata UE fara marea Britanie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe la alte forumuri foarte populare poate e alta atmosfera, cum este FB  ca sint cu milioanele prezenti si comenteaza.   Ai auzit cantecul ca TV-ul a ucis Radioul???  asa si aici, o schimbare majora adusa comunicatiei planetare a distrus sistemul vechi si promoveaza pe cel nou, unde fara cell phone n-ai ce cauta, se si vinde toate datele personale dar membrii sint incantati ca exista, nu le pasa inca de nimic.   Pana sa fie in functie acele, pe aceste forumuri era viata super, insa lumea se trage dupa popularitate si aprecieri cu like-uri, de asta pare aici a fi un club privat, dar nu este.   Cu Brexit si alte evenimente politice lumea nu mai este chair flexibil sa intre pe forum la povestit, erau si mai tineri odata si probleme mult mai putine, doar atit este schimbarea forumurilor in corespondenta privata aproape.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ti-am dat un raspuns cat se poate de pertinet. Si, da, consider ca ce-am scris este corect.

Cateva fraze prin copy/paste si un link nu consider a fi o contributie demna de luat in seama.

Asta o poate face oricine. Si ce vrei? Sa-ti multimim pt. ca ai scris 40 de mesaje?

Cred ca ai o problema si nicidecum forumul. Ce-ai vrea? Tu sa zici: "nu-i asa ca albul e negru?", iar membrii sa-ti raspunda la unison: "da, domnule Audace!"

asta doresti?

Te-am invitat sa dezvolti ceva, dar vad ca te faci ca ploua.

Zici ca cutreieri si alte forumuri? Ha!

Pai si eu am conturi in nu stiu cate alte forumuri, doar ca n-am mai calcat pe acolo de ani buni. Tot aici imi fac veacul. Pe cand tu inca nu ti-ai gasit unul de care sa te lipesti.
 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca nu ma crezi, dar exista cateva forumuri in Romania foarte active. Si nu vorbesc despre FB, care nu e forum.

Sa ma "lipesc" de un forum?

Nu ai inteles nimic. Nu ma intereseaza lipeala de forumuri. Zic ca in alte parti nu esti gonit asa ca aici. Direct, dupa cateva postari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca nu ma crezi, dar exista cateva forumuri in Romania foarte active. Si nu vorbesc despre FB, care nu e forum.

Sa ma "lipesc" de un forum?

Nu ai inteles nimic. Nu ma intereseaza lipeala de forumuri. Zic ca in alte parti nu esti gonit asa ca aici. Direct, dupa cateva postari.

Mai frate, dar nu te goneste nimeni de aici. Daca cineva te contrazice nu inseamna ca te goneste de aici, ci te provoaca la un dialog, si asteapta argumente de la tine. Dar nici nu se poate purta o conversatie cu tine cand tu nu spui nimic. iar daca ai venit aici si te astepti ca toata lumea sa fie de acord cu ce spui tu, atunci asteapta mult si bine.

Si inca ceva, un forum "viu" e ala in care se ciocnesc idei si se discuta cu pasiune si cu argumente, nu in care toata lumea lauda pe toata lumea "cat de bine le zice"

Editat de Enki
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta. Aici aveti toti aceleasi idei. Daca cineva are alte idei sariti pe el. Cam asa ar fi ajuns Pamantul daca ar fi existat selectia naturala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pofteste pe topicul asta daca vrei sa discutam despre selectia naturala. Dupa ce citesti tot ce s-a discutat acolo, comenteaza daca ai ceva in plus de spus. https://www.roportal.ro/discutii/topic/34051-originea-vietii-creatie-sau-evolutie/

Tu crezi ca venit sa inventezi apa calda pe roportal?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta. Aici aveti toti aceleasi idei. Daca cineva are alte idei sariti pe el. Cam asa ar fi ajuns Pamantul daca ar fi existat selectia naturala.

 

Daca cineva are alte idei si nu suporta sa fie contrazise, si se intampla sa nimereasca intr-un loc unde nu i le impartaseste mai nimeni, e foarte logic sa se simta atacat, desi nu e. Daca mai devine si defensiv in senul asta, pana la nervi, nu iese mare branza. Nu cred ca disputat cineva dreptul fiecaruia de a isi trai religia asa cum crede de cuviinta. Limita intervine atunci cand incearca sa ii convinga pe altii. Ei au dreptul sa spuna nu, si eventual si de ce. Asta nu intelegi (imi vine sa rad, pentru ca faceam exact ca tine).

 

La subiect, schimbarea va fi nesemnificativa, avand in vedere ca, asa cum se vad lucrurile acum,  in final nu se vor cara decat Anglia si Tara Galilor :) . In Scotia va fi un nou referendum pentru independenta si banuiesc ca nici irlandezii nu vor accepta sa ridice granita din nou intre Irlanda de Nord si Republica Irlandeza. Plus ca exista discrepante f mari dpdv politic.

Editat de Abbie M.
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pofteste pe topicul asta daca vrei sa discutam despre selectia naturala. Dupa ce citesti tot ce s-a discutat acolo, comenteaza daca ai ceva in plus de spus. https://www.roportal.ro/discutii/topic/34051-originea-vietii-creatie-sau-evolutie/

Tu crezi ca venit sa inventezi apa calda pe roportal?

S-a spus tot. De fapt s-a discutat despre orice si s-a spus totul despre tot.

Pare ca insunuezi ca ar trebui sa tacem toti, eventual sa se citeasca toate topicurile ca la biblioteca. Si sa va aplaudam pentru miile de postari. Si daca deschid pe aceeasi tema nu merge sau trebuie sa caut printre topicurile ingropate in negura vremurilor? Sau poate ai scris tu ceva interesant in pagina 99...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×