Sari la conținut
Forum Roportal
saab2005

Artrita nespecifica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,am si eu cateva probleme cervicale si reumatice si as dorii cateva indrumari.Prin luna august am avut un episod de ,,lesin'' la volan.Adica vedere incetosata,se invartea masina cu mine.am efectuat un RMN celebral,iesid negativ.ekg-ul la fel,analizele de sange bune.odata cu venirea frigului,am avut degetele de la maini umflate,dureri de articulatii maini-picioare, muschi maini-picioare(ca si cum as avea febra musculara-probabil de la articulatii),dureri cervicale,cap(in special in partea dreapta spate),ameteli,somnolenta.Efectuat rmn cervical----fara tasari vertebrale,osteofite marginale anterioare si posterioare C4-C6,fara anomalii notabile de semnal.Imagine nodulara cu aspect sugestiv ptr hemangiom la T3-7mm.Complex disco-osteofitic postero-lateral C5-C6 pe partea dreapta ce asociaza contact radicularpreforaminal dreapta.)Efectuat iarasi analize sange+CK si CKMB.Toate sunt in parametrii.Am facut masaj cervical prin intermediul unei rude,dar a plecat din tzara,si m-am simtit ff bine.ca si medicamentatie:Aflamil,Celebrex,,Sulfasalazin N,Flamexin,Betaserc,Milgama,Lyrica,fara niciun efect,zic eu.Masajul a fost efectuat dupa 3 saptamani de Sulfasalazin N,si am intrerupt vazand ca de la masaj eram bine.Problema e ca la aproape 5 luni de la debut,am aceleasi simptome..NU am efectuat examen ORL,Oftamologic.
Va rog sa ma ajutati cu o parere,o clinica ,doctor....Pentru mai multe detalii(poate am omis ceva),va rog sa ma contactati.
Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×