Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Mari întrebări filosofice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O data cu trecerea timpului omul a renuntat la multe lucruri care la un moment dat pareau batute in cuiele stiintei. Timpul isi va urma cursul si vom afla alte lucruri, care ne vor uimi si ne vor obliga sa renuntam mereu si mereu la convingeri ce pareau de neschimbat.

Nu am apreciat niciodata ironia fara temei a acelora ce sunt leagati de lucruri stabilite vremelnic de stiinta. Dimpotriva.

Enki, renunta la discursul asta, nu convingi pe nimeni pe aici cu ironia ta gratuita.

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc filmul Armageddon unde este vorba despre un proiect de rerutare al unui masiv asteroid prin ezplodare in doua parti cu putere nucleara sa treaca pe langa Terra si zambesc ca-mi aduce aminte de o alta mare operatiune militara terestra in Germania din filmul The Dirty Dozen.   

Ramanem in speranta ca in realitate nu vom avea de asemenea interventii.    

"The film follows a group of blue-collar deep-core drillers sent by NASA to stop a gigantic asteroid on a collision course with Earth".

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

O data cu trecerea timpului omul a renuntat la multe lucruri care la un moment dat pareau batute in cuiele stiintei. Timpul isi va urma cursul si vom afla alte lucruri, care ne vor uimi si ne vor obliga sa renuntam mereu si mereu la convingeri ce pareau de neschimbat.

Nu am apreciat niciodata ironia fara temei a acelora ce sunt leagati de lucruri stabilite vremelnic de stiinta. Dimpotriva.

Enki, renunta la discursul asta, nu convingi pe nimeni pe aici cu ironia ta gratuita.

Nu mai spune. :roll: Gogomăniile pot sa le ironizez cat vreau eu.

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

Urmaresc filmul Armageddon unde este vorba despre un proiect de rerutare al unui masiv asteroid prin ezplodare in doua parti cu putere nucleara sa treaca pe langa Terra si zambesc ca-mi aduce aminte de o alta mare operatiune militara terestra in Germania din filmul The Dirty Dozen.   

Ramanem in speranta ca in realitate nu vom avea de asemenea interventii.    

"The film follows a group of blue-collar deep-core drillers sent by NASA to stop a gigantic asteroid on a collision course with Earth".

Mie mi-a placut filmul si, in opinia mea, exista solutii, chiar si metafizice :lol: ! O sa apara in curand mai multe informatii pentru publicul larg (si) in acest sens!

:good:

:good:

Editat de LuciaD
  • Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum