Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Sex cu cel mai bun prieten

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Barbatii pot disocia relatia sexuala in sine de sentimente, femeile nu prea. E adevarat ca o iubita poate fi si prietena cea mai buna, e ideal asa, dar, daca relatia de dragoste ia sfarsit, daca cei doi parteneri nu sunt destul de maturi, amicitia n-o sa mai continue.

Parerea mea.

Nu despre asta este vorba aici.

 

dar ce te convinge pe tine ca nu se strica? ai argumente? eu sunt de parere ca raportul dintre cei doi prieteni se schimab automat. o relatie sexuala are implicatii

Da, experienta. :ok:

 

Da! Se poate ca intre doi prieteni foarte buni (de sex opus) sa existe si partea fizica fara nici o problema. Cu unul dintre prietenii mei.. prietenia a atins un alt nivel de comunicare.. ne citim uitandu-ne unul la celalalt, ne ascultam atunci cand nu rostim cuvinte. Intimitatea si-a gasit locul intre noi, era ceva mai mult decat normal.

Si nu am devenit un cuplu. :blink:

 

pai stiti care-i de fapt problema? prietenie intre fete.eu n-am vazut NICIODATA,asa ca fetele se orienteaza sa-si caute aliatii....in barbati,fiinca ei stiu mai bine ce-i prietenia,astfel ca...daca au un astfel de baiat alaturi....de ce sa se culce cu el[oricum e de partea ei] in schimb.....baietii sunt altfel.

PS. SA VEZI CE MI-O IAU PE COAJA

Ba exista, mai rar o prietenie pe bune intre doua gagici.. dar este... am eu una de vreo 14 ani. 8)

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii pot disocia relatia sexuala in sine de sentimente, femeile nu prea. E adevarat ca o iubita poate fi si prietena cea mai buna, e ideal asa, dar, daca relatia de dragoste ia sfarsit, daca cei doi parteneri nu sunt destul de maturi, amicitia n-o sa mai continue.

Parerea mea.

Tocmai ca nu exista nota aceea de mister...hmm, fiind prieteni buni, va stiti la perfectie unul pe celalalt. In final va interveni monotonia (asta in caz ca veti cadea de comun acord sa aveti o relatie amoroasa) si relatia nu va dura. :ok:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai stiti care-i de fapt problema? prietenie intre fete.eu n-am vazut NICIODATA,asa ca fetele se orienteaza sa-si caute aliatii....in barbati,fiinca ei stiu mai bine ce-i prietenia,astfel ca...daca au un astfel de baiat alaturi....de ce sa se culce cu el[oricum e de partea ei] in schimb.....baietii sunt altfel.

PS. SA VEZI CE MI-O IAU PE COAJA

Las'ca ne aparam impreuna. :blink: Ne asezam spate-n spate, nightwish le da si ea cu flit, 8) asa ca facem fata la vreo 30 deodata :ok: . Si dupa-aia, mai vedem :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bun preten al meu de sex opus e gay :ok:

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Las'ca ne aparam impreuna. 8) Ne asezam spate-n spate, nightwish le da si ea cu flit, :o: asa ca facem fata la vreo 30 deodata :ok: . Si dupa-aia, mai vedem ;)

Nu mai bine ne incuiem intr-o camera noi trei? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel mai bun preten al meu de sex opus e gay :ok:

Aia e altceva, inseamna ca e imun la farmecele feminine, de-aia nu se pune problema sa faceti sex.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai stiti care-i de fapt problema? prietenie intre fete.eu n-am vazut NICIODATA,asa ca fetele se orienteaza sa-si caute aliatii....in barbati,fiinca ei stiu mai bine ce-i prietenia,astfel ca...daca au un astfel de baiat alaturi....de ce sa se culce cu el[oricum e de partea ei] in schimb.....baietii sunt altfel.

PS. SA VEZI CE MI-O IAU PE COAJA

Nu asta conteaza. Baiat, fata, dupa capul meu, important este sa va intelegeti si sa aveti cat mai multe in comun, relatia de prietenie va exista.

Eu recunosc, intre baieti m-am simtit cel mai bine. Cu fete, mai slabe sanse de prietenie. Poate doar cunostinte. Insa am doi prieteni, care intr-adevar, sunt de sex masculin si pe care nu i-as vedea cu niciun chip altfel decat amici. Indiferent ce ar fi. Au iubite, totul e ok si asa a fost si va fi intotdeauna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu asta cu prietenii barbati sunt si eu de acord. Am si zis. Si asa o sa gandesc si de-acu incolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-o iei pe coaja. :ok:

 

Mai e ceva si cred ca s-a mai discutat despre asta cu ceva timp in urma. Intre o femeie si un barbat, mai devreme sau mai tarziu, apare si tensiunea sexuala. Daca ea nu vrea sa aiba cu el decat o relatie de amicitie, invoca acest motiv: de ce sa stricam ceea ce avem acum?

Daca si ea isi doreste nu e nici un fel de problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai bine ne incuiem intr-o camera noi trei? :ok:

Si sa schimbam pareri intre noi pana ni se uraste ? Sau asa demonstrezi ca se duce naibii prietenia, daca e rost de sex ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×