Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Sex cu cel mai bun prieten

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. un barbat si o femeie prieteni apropiati.

2. presupunand ca aveti si voi o asa relatie, ati face sex cu respectivul/respectiva?

 

Si ce parere aveti in general de acest subiect. :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu am prietene atat de apropiate....dar daca as avea....da,categoric da.

Da, ce?

Sincer, de la prietenie la sex sau nu numai, nu este decat un pas. Insa preferabil este sa nu faci acest pas. De ce? Pentru ca relatia de prietenie se altereaza o data cu prima partida de sex. Si prietenii adevarati sunt atat de rari...incat nu merita sa-i pierzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca relatia de prietenie se altereaza o data cu prima partida de sex. Si prietenii adevarati sunt atat de rari...incat nu merita sa-i pierzi.

:ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, ce?

Sincer, de la prietenie la sex sau nu numai, nu este decat un pas. Insa preferabil este sa nu faci acest pas. De ce? Pentru ca relatia de prietenie se altereaza o data cu prima partida de sex. Si prietenii adevarati sunt atat de rari...incat nu merita sa-i pierzi.

De unde naiba scoti atatea clisee ? Le cauti prin post-urile mai vechi ? Sau prin revistele "de femei" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa-i..prietenii sunt rari,dar intrebarea nu era daca as face dragoste? cum pastrez pe urma relatia,sau in ce se transforma......asta-i alta poveste.

poate eu consider ca merita sa risti o prietenie pt o relatie...caci daca fata-mi este prietena inseamna ca mi-a castigat deja 99% din suflet...asa ca poate vreau sa risc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde naiba scoti atatea clisee ? Le cauti prin post-urile mai vechi ? Sau prin revistele "de femei" ?

:ok:

Harald, unii mai si gandesc, nu au nevoie sa se uite prin reviste sau sa caute pe internet ca sa stie anumite lucruri. Asta gandesc, asta spun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde naiba scoti atatea clisee ? Le cauti prin post-urile mai vechi ? Sau prin revistele "de femei" ?

de ce raspunzi asa? vechi sau nu, scoase de pe unde o fi, nu conteaza atata timp cat are dreptate. tie ti se pare normal sa faci sex cu cea mai buna prietena? cu iubita ta poti face dragoste, iar cu orice alta fata poti face sex...de ce ti'ai alege tocmai cea mai buna prietena? strici totul :blink: si nu se stie cate ocazii vei mai avea sa intalnesti prietene adevarate, nu simple amice :ok: cat timp nu o iubesti si nu intentionezi o relatie, nu vad de ce ai face sex cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce raspunzi asa? vechi sau nu, scoase de pe unde o fi, nu conteaza atata timp cat are dreptate. tie ti se pare normal sa faci sex cu cea mai buna prietena? cu iubita ta poti face dragoste, iar cu orice alta fata poti face sex...de ce ti'ai alege tocmai cea mai buna prietena? strici totul :blink: si nu se stie cate ocazii vei mai avea sa intalnesti prietene adevarate, nu simple amice :ok: cat timp nu o iubesti si nu intentionezi o relatie, nu vad de ce ai face sex cu ea.

 

 

Numai noi, femeile putem gandi astfel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E arhicunoscut, arhistudiat si arhidemonstrat ca femeile au alt mod de a gandi decat barbatii, asa ca e normal ca un barbat sa considere cliseu o asemenea fraza. Partea proasta ca e si demonstrata. Daca nu ti s-a intamplat, tie, harald, e partea a doua. Eu, una, n-am amestecat niciodata amicitia cu sexul. Si am avut preponderent amici baieti/barbati, pentru ca, dintr-un motiv sau altul, femeile m-au invidiat intotdeauna. Nu mi-am raspuns la de ce-ul asta niciodata. Si nici nu ma intereseaza. Dar in continuare cred ca nu-i recomandat sa risti o prietenie pentru o relatie care s-ar putea sa nu dureze. Sunt in jur destui barbati cu care sa faci chestia asta. Prieteni gasesti mai rar.

 

Am raspuns simultan cu voi, fetelor.. Q.E.D.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×