Sari la conținut
Forum Roportal
Yvo

Credeti in blestem?

Postări Recomandate

Sa nu-mi spui ca blestemi :ok:

 

 

Ma blestem sa fiu fericita si sa trec peste orice mi-ar sta in cale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca da.....sunt curioasa pe ce va bazati :ok:

Daca cred in Dumnezeu si in creatia sa, normal ca cred si in puterea unui blestem. Nu toate blestemele au putere. Unele nu sunt destul de incarcate energetic, alteori 'victima' este mai puternica decat blestemul acesta nu are efect. Am vazut persoane blestemand si am vazut blestemele acelea implinite...

Camd blestemam insarcinam un spirit malefic cu putere asupra unei cuiva. Asta inseamna ca ne indatoram sufletul fata de rau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca da.....sunt curioasa pe ce va bazati :ok:

 

Da, cred. Din experienta, dar sincer nu recomand!

Blestemul e o arma cu doua taisuri. Cand emiti un blestem, iar acela isi atinge tinta, cu siguranta platesti cumva si aici nu ma refer la judecata de apoi.

Blestemul, idiferent sub ce forma, il arunci destul de usor, fara sa te gandesti la consecinte. Abia dupa ce se intampla ceva persoanei respective incepi sa constientizezi gravitatea faptelor tale si e foarte greu sa traiesti cu sentimentul de culpabilitate. Chiar dak mergi la preot la spovedanie, nu poti scapa de acest sentiment probabil toata viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, cred. Din experienta, dar sincer nu recomand!

Blestemul e o arma cu doua taisuri. Cand emiti un blestem, iar acela isi atinge tinta, cu siguranta platesti cumva si aici nu ma refer la judecata de apoi.

Blestemul, idiferent sub ce forma, il arunci destul de usor, fara sa te gandesti la consecinte. Abia dupa ce se intampla ceva persoanei respective incepi sa constientizezi gravitatea faptelor tale si e foarte greu sa traiesti cu sentimentul de culpabilitate. Chiar dak mergi la preot la spovedanie, nu poti scapa de acest sentiment probabil toata viata.

Eu cred ca daca te spovedesti si spui ca ai blestemat atunci poti scapa de acest sentiment! :ok:

Iar de blesteme ce sa zic...exista...iar daca ajungi sa crezi in ele atunci e foarte probabil sa fii atacat de unul.

Cineva spunea ca primul lucru pe care trebuie sa il faci ca sa te feresti de un blestem e pur si simplu sa nu crezi in el sau sa nu crezi ca el poate avea o putere asupra ta! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred.....cineva mi-a blestemat id-ul pe messanger :ok:

Cum oi face sa aflu cine? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
insa la Bucuresti am vazut ca aproape toata lumea avea ceva vrajitoresc asupra lor, femeile mai ales. O bucatica de lumanare intr-un buzunar iar chibrit in cealalta !!! cica nu se tin impreuna ca in caz de ....... sau niste pene din coada unui cocos negru si par din coada unui cal negru pe deget !!! si daca observa ceva unde era cu aceste obiecte incepea blestemarea !!! sa se prinda mai bine, sigilat cu ceara din lumanare !!!

sincer, sunt nascuta si crescuta in bucuresti, dar asa ceva nu am vazut. sa fie din cauza ca nu prea merg pe la biserica? :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca faci o afirmatie gratuita!Vrei sa spui femeile din Bucuresti bantuie pe strazi cu pene de cocos si cozi de cal negru? :ok: Poate te-ai speriat putin de aglomeratie si ai confundat pana de la palarie si parul lor prins in coada.

..nu cred ca exista om sa nu fi blestemat....chiar fara a realiza ce spune!

 

 

Exista foarte multi oameni care nu au blestemat !

 

 

Revenind la topic ... blestemul exista. Este doar o alta energie (negativa in acest context). Discutand cu anumite persoane referitor la blesteme / atacuri energetice s.a. avem raspunsul / modul de aparare chiar in Biblie. Biblia ne invata sa ne iubim aproapele / daca primim o palma sa intoarcem si celalalt obraz / sa ii iubim pe cei ce ne vor raul.

Explicatia data era ca raul se prinde (in cazul nostru blestemul) doar daca avem vibratii aproximativ egale cu persoana care blesteama. Automat daca tu iubesti ... vibratia data de acest sentiment este diferita de vibratia data de sentimentul de ura. Fiecare din noi avem sistem de protectie. Acum depinde de noi daca lasam sa treaca ceva sau nu. Si asta nu se realizeaza la mod constient ... din pacate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×