Sari la conținut
Forum Roportal
Crismonimold

În sfîrșit, ultimul meu blog

Postări Recomandate

În sfîrșit ultimul meu blog a luat ființă. Nu are el cititori, dar contează mai puțin - poate vor mai fi în viitor cîțiva.  Încă mai există locuri unde se scrie aplicînd vechile diacritice, inclusiv la tipar, reguli care mie mi se potrivesc mai mult și îmi plac mai mult, așa că am trecut și eu de partea lor, fiind oricum vorba de un blog personal, nepublicat pe hîrtie. Oricum am îmbătrînit, oricum sînt demodată. Sînt de acord că dacă ar fi fost publicat pe hîrtie ar fi trebuit să aplic regulile curente, mai ales dacă aș fi avut cititori mai tineri, fiindcă nu stă în puterea mea să schimb obiceiurile și regulile. Aici puteți afla totul despre felul meu de a gîndi și de a scrie poezii sau jurnal sau povestiri. Nu e vorba de viața mea cu suferință și necazuri, e vorba de mine drept cuvîntătoare a unei poezii în limba română. Postări vechi și noi. Mi-am cumpărat și tastatură nouă, fiindcă o aveam de aproape 20 de ani și nu se mai vedeau literele defel, era dificil în lumină slabă cînd pierd automatismele scrisului la tastatură. Unele taste nu mergeau deloc și acum sînt fericită. Sînt și poezii și povestiri și diverse note de jurnal sau cugetări. Presupun că nu voi mai începe niciodată alt blog, oricum am foarte multe ,unele fiind replici ale celor originale.  Aici vă invit pe blogul meu, așa cum ai invita pe cineva acasă la tine, că și din acest punct de vedere stau prost, fiind o persoană singură. Nu consider această postare drept reclamă, fiindcă e un blog non- profit și ca o casă, așa cum spuneam. Vă doresc o primăvară frumoasă. Poate veți poposi vreodată și printre Muzele Albe.

 

https://muzelealbe.wordpress.com/blog/

Editat de Crismonimold

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×