Sari la conținut
Forum Roportal
APope

Ce ar trebui sa fac mai departe?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu ii vezi ca pe sclavi, eu ca pe luptători. Desigur, vrem totul oe tava, eventual si cu tacâmuri de argint. Dar ce facem când viață nu ne poate oferi așa ceva? De ce să nu lupți pentru ceva ce îți dorești sa ai? De când este lupta o forma de slăbiciune?

Se pare ca nu mai știm nici sa pierdem, iar eu vorbesc de cuceriri.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, initiatorul nu prea pare un gladiator, mai degraba o victima. Pentru ca despre el era vorba.

Daca este pregatit sa piarda, atunci se poate juca si el, dar nu pare din jocul asta. :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davi, ea a dat inapoi. N-oi fi eu expert in relatii, dar tot stiu ca cel mai bun lucru pe care trebuie sa-l faca el acum este sa procedeze exact ca si ea ... sa fie oglinda ei. Stiu ca voi femeile sustineti ca vreti sa fiti vinate, urmarite etc, insa asta nu prea functioneaza decit in filme.

Hai sa spunem lucrurilor pe nume: in momentul in care te apuci sa alergi dupa o femeie care fuge de tine o vei determina sa fuga si mai tare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fugi mancand pamantul de un astfel de om, pt. ca e duplicitar. Cand un om se comporta intr-un fel, dar vorbele lui iti spun altceva, prin ele ajungand chiar sa isi nege comportamentul, e bine sa nu il iei in serios. Daca esti genul de persoana care pune suflet si pe care  aventurile nu il intereseaza, iar initiatorul asa imi pare, n-are rost sa te incurci cu un asemenea om, nu va face decat sa te ameteasca, dar daca esti genul aventurier, o poti face, cum el nu da doi bani pe ceea ce simti, n-ai de ce sa te simti vinovat daca si tu gandesti la fel ca el si te rezumi la o tavaleala, doua sau trei. Si mai cred ca niciodata nu trebuie sa lupti pt. cineva, o fi spectaculos, o fi romantic, insa e lipsit de sens, cand cineva tine la tine cu adevarat, va incerca sa evite sa te puna in situatii penibile si nu va considera ca e un trofeu pretios ce trebuie castigat intr-o batalie, isi va oferi sentimentele de buna voie. Poti lupt doar alaturi de cineva, sa ii fie bine, sa va fie bine impreuna, dar asta e altceva.

Editat de Fiero
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cele descrise, mie nu mi de pare ca fuge de el ci doar ca isi manifesta o usoara neincredere.

Chiar nu înțeleg ce ar fi trebuit sa facă, ca sa pară demna de a avea o relație cu el(?), sa ii sara direct in pat, cu promisiuni de "pana când moartea..."

Pe bune? E abia o chestie de tatonare intre ei, chiar vedem in tipa asta tot ce am întâlnit noi mai rău?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus ca ea a dat inapoi si ca acelasi lucru ar trebui sa-l faca si el, insa parerea mea este ca ar trebui sa-i puna cruce pentru ca el nu este genul de om care sa se joace sau sa fie interesat de aventuri, asa cum bine a remarcat si Fiero. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 ... el nu este genul de om care sa se joace sau sa fie "interesat de aventuri",    asa cum bine a remarcat si Fiero. 

Viata e plin de aventuri si atractii ispitatoare, daca nu in tinerete se vor profita de aceste sanse, atunci cand???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cele descrise, mie nu mi de pare ca fuge de el ci doar ca isi manifesta o usoara neincredere.

Chiar nu înțeleg ce ar fi trebuit sa facă, ca sa pară demna de a avea o relație cu el(?), sa ii sara direct in pat, cu promisiuni de "pana când moartea..."

Pe bune? E abia o chestie de tatonare intre ei, chiar vedem in tipa asta tot ce am întâlnit noi mai rău?

Tatonare? Sincer, mie mi se pare ca pt. ea el e un fel de manta de vreme rea, ea se joaca cu el. Nu stiu daca o face constient, probabil ca nu, dar felul in care se comporta la asta ma duce cu gandul, intai isi revarsa catre el efluvii de tandrete, apoi, cand vede ca el ii raspunde la fel, bate in retragere. In acelasi timp, nici nu ii ofera detalii lamuritoare despre viata ei, da de inteles ca ar avea un prieten, dar baga la inaintare faptul ca si el in timpul cat sunt despartiti s-ar putea sa isi fi facut pt. cineva. Vino-ncoace, du-te-ncolo, asta-i jocul. Probabil daca nu-i ies planurile cu prietenul, daca ala chiar isi face o alta relatie stabila si ii da ei cu piciorul, atunci si ea va ramane cu initiatorul, adica cu rezerva.

 

Viata e plin de aventuri si atractii ispitatoare, daca nu in tinerete se vor profita de aceste sanse, atunci cand???

Aventurile pot fi de multe feluri si alea sexuale nu-s neaparat cele mai minunate. Si daca tot vrea aventura, sa i-o spuna franc, nu sa se dea dupa cires bagand la inaintare prietenia.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aventurile pot fi de multe feluri si alea sexuale nu-s neaparat cele mai minunate. Si daca tot vrea aventura, sa i-o spuna franc, ...

Da, le putem clasifica aventurile daca vrem sa descoperim America pe carari unde inca n-a pasit om ca mai exista si locuri virgine prin padurile imense ca nici ursul grizzly nu-i interesat sa se rataceasca!!!   Sau intr-un ocean cu ape calde sa cautam comori pe o insula inexistenta, insa cand e vorba de un barbat si o femeie care se plac din prima clipa, nu se prea spun franc nimic si doar sexul e prioritate, ca se vor casatori sau nu, sau daca se vor mai vedea vre-odata ... cine stie si nu cred ca se planifica prea mult acesti pasi spre dormitor!!!     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, le putem clasifica aventurile daca vrem sa descoperim America pe carari unde inca n-a pasit om ca mai exista si locuri virgine prin padurile imense ca nici ursul grizzly nu-i interesat sa se rataceasca!!!   Sau intr-un ocean cu ape calde sa cautam comori pe o insula inexistenta, insa cand e vorba de un barbat si o femeie care se plac din prima clipa, nu se prea spun franc nimic si doar sexul e prioritate, ca se vor casatori sau nu, sau daca se vor mai vedea vre-odata ... cine stie si nu cred ca se planifica prea mult acesti pasi spre dormitor!!!     

Da, ai mare dreptate, nu se spune clar, se prefera incertitudinea, misterul, jocul, oamenilor le e frica sa isi dezvaluie clar dorintele si identitatea pt. a nu fi luati in ras, pt. a nu cadea prost, de frica ca nu ar mai fi placuti daca ar fi vazuti asa cum sunt in realitate, de frica de singuratate etc. Tocmai de aceea, ei aung sa se indragosteasca de imaginea pe care si-o fac despre o persoana, plecand de la ceea ce arata acea persoana, si nu de persoana respectiva. De-aia cele mai multe relatii se clatina, sunt doar surogate de relatii, in care partenerii sunt tinuti impreuna de orice alceva, nu de afectiune.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×