Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu am avut in veci gand sa dau vreodata ceva pentru a afla detalii despre subiectul asta. :p

 

Sper ca nu credeti ca scopul meu in viata e sa aflu ce mi s-a intamplat . :)) Pur si simplu sunt curioasa, din fire, si, dupa cum am mai spus, stiu ca totusi lucrurile ciudate se intampla. Eu doar caut detalii, vreau sa am idee despre asta.

Nu am asteptat o viata sa imi spun povestile aici. Am o viata perfect normala, ca oricine altcineva. Cu o zi inainte sa postez, am dat pe net de acest site, din intamplare, si am descoperit ca se discuta si despre chestii ciudate. Am zis sa incerc .

 

Si am un Valentin :)) de 3 ani ma suporta :))

 

Va multumesc pentru raspunsuri! :*

Editat de Madalina Irimia
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca te-am amuzat :))

Era doar o posibila explicatie, de altfel nu e un scenariu greu de imaginat un geam sau o usa deschisa. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa ne spune autorul daca in acea seara fulgera pe afara, in alta ordine de idei nici eu nu stiu ce sa spun despre acel glob rosu, multe din ce ai povestit nu mi se par chestii paranormale iar ceea ce sa intamplat cu tatal tau poate da intradevar aveti o legatura, dar din ce am mai citit eu pe aici pe forum si daca intradevar sunt adevarate, acelea le consider intradevar "fenomene paranormale".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu fulgera afara, nu ploua, nu nimic :)) a fost o zi insorita intre primavara si vara, pe la granita :)).

 

Eu ce sa cred despre asta... Nu stiu. Cum sa zic..nu sunt nici sceptica, v -am spus ca lucrurile au fost reale 100% si ca am surse la fel de sigure ca lucrurile astea cu o aura pe care nu toti o percepem, insa nici nu exagerez sa cred orice aberatie. Unii mai si mint.

Eu cred despre lucrurile mele ca nu au fost atat de "vai, asta e dusa si viseaza!". Adica le-am simtit, le-am realizat, le-am trait, dar nu le-am inteles mesajul si motivul pentru care au aparut.

 

Sa scoatem visele cu tata... poate intradevar avem doar o legatura speciala...

 

Dar restul?...

Si am mai patit odata ceva, prin liceu. Chiar uitasem. Intr-o zi, in tramvai, ma aflam tocmai la usa din spate. Asteptam sa cobor. Cand s-au deschis usile, am ramas ca proasta in usa :)) efectiv am simtit ca ceva ma tinea pe loc si nu trebuia sa cobor.

Din spatele meu m-a imbrancit un barbat care se grabea si cand a coborat l-a busit o masina in fata mea, nu mortal, de catre un tataie care nu stia ca trebuia sa opreasca inaintea refugiului de pietoni...

 

De multe ori am parte de presentimente de genul asta...

Si inca un eveniment ce m-a speriat rau.

 

Eram acasa doar cu sora mea. Eram micuta..cred ca 12-13 ani. Sor'mea avea telefon, eu nu.

Va jur, isi lasase telefonul pe un birou!

Pe la un timp, a vrut sa ii sune pe ai mei si nu gaseam telefonul niciunde. Credeti-ma am cautat in toata casa mai bine de o ora. Am crezut ca o fi intrat cineva si l-a furat, dar stiam ca nu avea cum, ca nu am iesit din perimetru.

Pe biroul unde il lasasem, am cotrobait cel mai mult, logic. Cel mai important detaliu e ca am lasat fata de masa de pe birou ridicata, trasa, nu stiu cum sa zic, intelegeti voi.

Telefonul l-am gasit fix pe fata de masa, dar ma refer peste ea, asa rastalmacita cum era...

 

Cine l-a luat si de ce l-a pus inapoi... nici asta mu inteleg! Nimeni nu a intrat in casa! Si nu avea cum sa fie prin fata de masa, pentru ca noi o scuturasem si o intorsesem pe toate partile, ca mai apoi telefonu sa zaca exact peste ea, parca si asezat bine, sa nu pice...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am spus... nu stiu exact...

Daca ar fi sa ma iau dupa documemtare si site uri paranormale, unde sa stii ca ma cam regasesc prin ce citesc, as putea crede ca intradevar poate pe aici ar mai fi o prezenta...

Dar nu am atatea dovezi... doar sfera, tramvaiul... despre sfere, in general am gasit ca sunt un fel de semne protectoare... s ar lega de tramvai si alte lucruri prevestitoare, dar faza cu telefonul... nu stiu... si inca alte cateva lucruri, tot negative, dar in ce o priveste pe sora mea...

Plus mama...

Eu cred ca e ceva...destul de ciudat.

D asta am si postat...ca eu nu prea imi dau seama...

Poate persoanele care au patite imi pot confirma sau spune mai multe...

Si cred si in spirite celor plecati, ca sunt pretutindeni, dar inofensive...in cele mai multe cazuri...

 

Tu ce crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Madalina, ca sa ne intelegem nimeni nu a spus ca ai mintii intr-un fel doar ca anumite chestii nu prea are legatura cu spiritele sau mai stiu eu ce. Ce cred eu este ca tu esti o persoana mai speciala decat majoritatea, ceva gen ai un har ma gandesc, chiar si eu am o matusa cu un har foarte mare care poate vedea aurele oamenilor si multe chestii....ceea ce ma duce cu gandul ca si tu la randul tau ai ceva special al tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o probabilitate...si eu m am gandit la asta... nu am simtit totusi niciodata ceva negativ sau sa ma simt amenintata sa cred ca e ceva paranormal... iti sustin ideea.

 

In timp ce sora mea de exemplu, cred ca are o problema... cu o zi inainte sa postez, in ultimele doua nopti sustine ca noaptea cand mai iesea la o tigara auzea soapte in surdina afara, dar nu putea intelege nimic..oameni mu erau, era 3 dimineata... iar in noaptea urmatoare, la toate geamurile a auzit cate 3 batai. Plus ca, copilul ei de 6 ani spune cateodata "mami e cineva la geam", sau "se stramba nenea la mine".

 

Asta a fost motivul pentru care am inceput sa caut povesti asemanatoare.

 

I am promis, cand va mai veni la mine, ca o sa incerc sa stau treaza cat sta ea. Eu nu am auzit nimic fiindca dormeam in alta camera.. insa o sa dorm cu ea next time... chiar sunt curioasa...de 2-3 ani se plange de copil ca spune lucruri d astea de o lasa rece...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×