Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Da, e asa cum credeam eu.

 

Nu esti in legatura cu nimic extra sau para sau ultra. Tu esti cea care poate modifica realitatea.

 

Unde ai mai incercat sa afli informatii?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am surse materiale. Doar mai cautam pe diferite site-uri orice. Im rest, doar discutii cu mama. Ea imi spune mereu sa nu fac jocul la nimic ce se intampla. Ca pot controla atata timp cat am incredere. Si am. Doar ca nu stiu de ce se intampla. Sunt coincidente prea mari. Mai ales sfera aia rosie. Asta niciodata nu pot s-o explic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfera rosie e cel mai usor de explicat. O iluzie vizuala... un fir de praf pe retina plus o memorie recenta plus putina lumina. Faptul ca ai spus ca sfera s-a miscat dupa ce te-ai frecat la ochi, e un argument in favoarea teoriei mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfera rosie e cel mai usor de explicat. O iluzie vizuala... un fir de praf pe retina plus o memorie recenta plus putina lumina. Faptul ca ai spus ca sfera s-a miscat dupa ce te-ai frecat la ochi, e un argument in favoarea teoriei mele.

 

N-am avut tangente cu asa ceva insa o simpla cautare pe google imi arata ca e o experienta destul de comuna.

Cat despre restul, cele mai multe sunt exemple clare de precognitie, un fenomen mai mult decat comun.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se misca incontinuu spre mine inca de cand am zarit-o. cat timp am pierdut frecandu-ma la ochi, logic parcusese o distanta. Eu stiu ce am vazut. Am mai vazut pe acest site intamplarea la fel. Au mai patit-o 2-3 persoane. Nu stiu cazul lor, daca aberau, dar eu am fost 100% treaza, 100% am simtit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea imi spune mereu sa nu fac jocul la nimic ce se intampla. 

 

De aici si retinerea ta si presupunerea ca e ceva sinistru la mijloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau ar putea fi un fulger globular. De mult timp vreau sa citesc despre ele, dar nu prea am gasit ragaz sau am uitat de subiect; poate in cateva zile, dupa ce scap de sesiune. Acum cativa ani am vazut si eu o astfel de sfera, plutea incet ceva mai jos de nivelul balconului in care ma aflam - si avea o culoare alba-albastruie.

 

fulger globular

  1. fulger cu aspectul unui glob de foc de culoare alb-albăstruie sau roșiatică, care se deplasează relativ încet sub influența curenților de aer, dispărând brusc, cu sau fără explozie.

 

https://ro.wiktionary.org/wiki/fulger_globular

https://ro.wikipedia.org/wiki/Fulger_globular

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fix

Nu stiu...

Nu vrei sa stii, de fapt.

Iti place fantezia.

 

Sa stii ca poti sa iti autoinduci aceste stari. Probabil ca sa te ,,simti speciala''.

 

Ce te nemultumeste la viata ta?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si strabunicul meu a murit in cam aceleasi conditii, numai ca s-a dus cu cativa ani inainte sa ma nasc eu.

Congestie, o pareza usoara, apoi se stingea... lin. Sora bunicii, putin mai sensibila in momente de genul acela, mai ca nu-si smulgea parul din cap - lucru care il facea sa-si mai vina in simtiri, ca si cum l-ar fi intors din drum. In final si-a dat ultima suflare cu mana tatalui meu in mana lui.

Printre altele, in ultimele lui zile, cand l-a intrebat doctorul care a fost cel mai fericit moment din viata lui, a raspuns ca atunci cand l-a cunoscut pe Nicolae Iorga, si nu, de pilda, cand i s-au nascut fetele :lol:

 

Povestea cu disparitia celor cateva momente pare sa aiba explicatii stiintifice: miscarea ai facut-o din reflex, insa mintea ta a intampinat un fel de blanc scurt.

 

Off: Stu, ma bucur ca ai revenit pe plaiurile roportaliene :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×