Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Topic personal - între mister și revelație

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

la nevoie, merge și Havana Moon

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar și Havana Club. După caz. :bag:

As vrea și eu sa caut înțelepciunea ca am ajuns deja la vârsta aia, doamne ce repede a trecut timpul... Și chiar o caut. Pana o iau iar pe ulei. Totuși sunt pe calea bună ca îmi dau și eu seama ca sunt penibila de-acum. 

Îmi dau seama și degeaba. :resent:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara aud si de asa ceva, Cicluri al vieatii???   Am citit de curiozitate, dar deloc nu ma calific la ce scrie pe acolo.

Am iubit in felul meu pe mama, dar legatura puternica n-am avut cu ea iar cu tata nici atat!!!    - Eu nu pot iubi pe nimeni.  La fel nu mi-e dor de nimeni si deloc de țara.  Nu stiu sa ma bucur de un cadou primit si nu vreau sa primesc NIMIC, ca nu-mi ies cuvinte pe gura decat un Multumesc frumos, care nu este deajuns la multi si nu lesin de feicire sau nu sar pe un picior, ca mi s-a dat ceva ce nici nu-mi place, etc.  M-am nascut la fel fara sa inteleg sau sa simt gelozia, invidia, ura in adevaratul sens al intelegerii de majoritatea, nu stiu cum sa ma exprim dar nu vreau sa fiu prima la nimic sau cea mai frumoasa si buna la absolut nimic, nu concurez niciodata, eventual cu nepotul la vreo joaca pana prinde regulile.    

Categorizari din astea le privesc precum superstitiile: - Sa nu te speli in ziua sfintei cutare ca faci laturi si-ti va oua gaina doar pisicute de atunci si din astea, fuge banul din casa cu norocul impreuna la altii, etc.   Dar aveam si animale si nu erau in mizerie niciodata, astea nu erau printre regulile sfinte niciodata.

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 ore, Stu' a spus:

Sunt mai bine.

Adica mai bine decat bine? As vrea si eu reteta.

Ah,  " Pentru ca am inceput sa ma inteleg mai bine".

Eu nu ma inteleg deloc bine cu mine.:smile:

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Rodica` said:

Dar și Havana Club. După caz. :bag:

As vrea și eu sa caut înțelepciunea ca am ajuns deja la vârsta aia, doamne ce repede a trecut timpul... Și chiar o caut. Pana o iau iar pe ulei. Totuși sunt pe calea bună ca îmi dau și eu seama ca sunt penibila de-acum. 

Îmi dau seama și degeaba. :resent:

La nevoie, merge și Havana Club. Pe De-Phazz i-am descoperit recent.

 

Nu ești penibilă. Ești tu uneori caustică, însă ești pe calea cea bună, ești ok. :smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rodica` a spus:

Dar și Havana Club. După caz. :bag:

As vrea și eu sa caut înțelepciunea ca am ajuns deja la vârsta aia, doamne ce repede a trecut timpul... Și chiar o caut. Pana o iau iar pe ulei. Totuși sunt pe calea bună ca îmi dau și eu seama ca sunt penibila de-acum. 

Trebuie să ai o anumită vârstă ca să fii penibil/ă?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unele manevre, da. 

Adica acele mișcări pe care le faci cu mașina în trafic. Inainte/înapoi, la stânga, la dreapta, staționare, etc. Ieri am aflat și eu care sunt manevrele în condusul mașinii de la o tânără care tocmai s-a înscris la scoala. Ma rog, întrebarea era "ce manevre poți face pe un traseu de drum îngustat"... În fine. :derisive:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, adal* a spus:

Adica mai bine decat bine? As vrea si eu reteta.

Ah,  " Pentru ca am inceput sa ma inteleg mai bine".

Eu nu ma inteleg deloc bine cu mine.:smile:

eu credeam ca ma inteleg destul de bine ...pana mi-am dat seama ca nu e asa.

eram blanda, rabdatoare, intelegatoare cu altii, dar cu mine mai deloc.

pana m-am imbolnavit, pana acolo am ajuns ca sa pot sa spun stop.

si din acel moment mi s-a redeschis orizintul meu larg si hoinar.

si se tot redeschide de atunci.

si e mai bine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rodica` a spus:

Pentru unele manevre, da. 

Adica acele mișcări pe care le faci cu mașina în trafic. Inainte/înapoi, la stânga, la dreapta, staționare, etc. Ieri am aflat și eu care sunt manevrele în condusul mașinii de la o tânără care tocmai s-a înscris la scoala. Ma rog, întrebarea era "ce manevre poți face pe un traseu de drum îngustat"... În fine. :derisive:

in cluj nu e fain sa conduci.

o faci de nevoie, conduci si pt altii, nu doar pt tine, de aia.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, The Unknown a spus:

Prima oara aud si de asa ceva, Cicluri al vieatii???   Am citit de curiozitate, dar deloc nu ma calific la ce scrie pe acolo.

Am iubit in felul meu pe mama, dar legatura puternica n-am avut cu ea iar cu tata nici atat!!!    - Eu nu pot iubi pe nimeni.  La fel nu mi-e dor de nimeni si deloc de țara.  Nu stiu sa ma bucur de un cadou primit si nu vreau sa primesc NIMIC, ca nu-mi ies cuvinte pe gura decat un Multumesc frumos, care nu este deajuns la multi si nu lesin de feicire sau nu sar pe un picior, ca mi s-a dat ceva ce nici nu-mi place, etc.  M-am nascut la fel fara sa inteleg sau sa simt gelozia, invidia, ura in adevaratul sens al intelegerii de majoritatea, nu stiu cum sa ma exprim dar nu vreau sa fiu prima la nimic sau cea mai frumoasa si buna la absolut nimic, nu concurez niciodata, eventual cu nepotul la vreo joaca pana prinde regulile.    

Categorizari din astea le privesc precum superstitiile: - Sa nu te speli in ziua sfintei cutare ca faci laturi si-ti va oua gaina doar pisicute de atunci si din astea, fuge banul din casa cu norocul impreuna la altii, etc.   Dar aveam si animale si nu erau in mizerie niciodata, astea nu erau printre regulile sfinte niciodata.

 

iti foarte iubesti copiii.

in rest, daca nu ai primit afectiune in viata, nici nu ai de unde sa stii cum sa o dai.

dar ai facut-o instinctiv cu ai tai copii.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×