Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

7 mai 1986 - 7 mai 2006 - Steaua de ieri si te azi

Postări Recomandate

Astazi se implinesc 20 de ani de cand Steaua Bucuresti castiga Cupa Campionilor, intr-o finala nerecomandata cardiacilor, impotriva Barcelonei... nu pot sa nu remarc, cu multa tristete, ca intre echipa de atunci si Steaua de astazi exista diferente colosale. La fel ca si in cazul nationalei Romaniei, echipa ros-albastra era formata atunci din fotbalisti, iar acum din vedete carora succesul notabil din cupa UEFA li s-a urcat la cap mai sus decat ar trebui. Evenimentele de la Bistrita petrecute in ultima etapa de campionat au demonstrat ca din vechea "stea" a fotbalului romanesc nu a mai ramas nimic. Cel mai mare simbol al Stelei, Marius Lacatus, a fost si el nevoit sa plece deoarece nu isi mai gasea locul potrivit in gasca lui nea Gigi. E trist ca aceasta echipa, iubita de milioane de romani , este acum sinonima cu golania de cartier a unor indivizi cu pretentii de mari fotbalisti , sau cu numele unor personaje cel putin dubioase , d'alde Gigi, Meme si alti cativa.

 

FELICITARI STEAUA 86! Nu vom uita niciodata acea performanta extraordinara!

 

RUSINE STEAUA 2006 ! Prin ultimele evolutii si mai ales comportamente din afara terenului , jucatorii si conducatorii reusesc sa ingroape chiar si actuala performanta din cupele europene...

 

Daca lucrurile se vor indrepta vreodata, iar Steaua va iesi intr-o buna zi de sub tutela maretului razboinic al luminii, ramane de vazut. Un lucru e sigur, insa : in aceasta seara, echipa ros albastra a mai pierdut un fan...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt de acord cu ce ai zis in privinta faptului ca steaua a pierdut un fan. pai ce? gata nu mai tii cu steaua? din cauza lui jiji meme..si a jucatorilor?. mie nu mi-a placut niciodata de copos...ma dezic de actiunile galeriei rapidiste care a sarbatorit infrangerea stelei in uefa..dezaprob atitudinea jucatorilor rapidisti la adresa rivalilor...dar voi tine cu rapid pana la moarte.

ca sa fiu si eu on topic....cea mai mare performanta a fotbalului romanesc acea cupa a campionilor din '86. sper sa vad ziua in care acea cupa castigata nu va mai fi cea mai mare performanta a noastra ci doar prima dintr-un lung sir de trofee...si mai ales vreau ca rapid sa contribuie la viitoarele performante romanesti :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O adevarata performanta! Bravo Steaua 86

Diferenta dintre Steaua 86 si Steaua 2006 este una ca de la cer la pamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat, diferentele sunt mari, insa...chiar trebuie sa facem aceste diferente?! Mi se pare oarecum ca o comparatie intre cei doi copii ai tai: "uita-te la fratiorul tau mai mare...el de ce poate si tu nu?!"

Sunt regretabile si condamnabile gesturile scapate de sub control ale lui Iacob, Radoi si MM Stoica.

Eram prea mica in '86 ca sa ma pronunt, insa sunt convinsa ca pe vremea aceea nu auzise nimeni de Corpodean, Serea sau Salomir.

 

Ne-a placut si i-am aplaudat cand, rand pe rand, au eliminat nume mari ale fotbalului european. Acum, haideti sa dam cu ei de pamant!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne-a placut si i-am aplaudat cand, rand pe rand, au eliminat nume mari ale fotbalului european. Acum, haideti sa dam cu ei de pamant!

 

Dupa cum am spus , performanta din cupele europene este una ce nu se mai repeta curand, insa nici chiar daca ar fi castigat cupa UEFA nu ar fi avut vreo scuza pentru comportamentul de primate al unor jucatori. Iar de nea Gigi & Meme ce sa mai vorbim. Sunt doua personaje ce tarasc, prin simpla lor prezenta acolo, numele echipei in noroi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O adevarata performanta! Bravo Steaua 86

Diferenta dintre Steaua 86 si Steaua 2006 este una ca de la cer la pamant.

Subscriu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu sunt de acord cu ce ai zis in privinta faptului ca steaua a pierdut un fan. pai ce? gata nu mai tii cu steaua? din cauza lui jiji meme..si a jucatorilor?. mie nu mi-a placut niciodata de copos...ma dezic de actiunile galeriei rapidiste care a sarbatorit infrangerea stelei in uefa..dezaprob atitudinea jucatorilor rapidisti la adresa rivalilor...dar voi tine cu rapid pana la moarte.

ca sa fiu si eu on topic....cea mai mare performanta a fotbalului romanesc acea cupa a campionilor din '86. sper sa vad ziua in care acea cupa castigata nu va mai fi cea mai mare performanta a noastra ci doar prima dintr-un lung sir de trofee...si mai ales vreau ca rapid sa contribuie la viitoarele performante romanesti :lol2:

Ai dreptate seramphimovic pentru ca daca jiji nu are minte nu trebuie sa nu mai fi fan steaua sau daca jiji vinde jucatori buni,ey bine daca ii vinde pe toti jucatorii buni atunci ''Hai Dinamo'' dar daca nu ii vinde voi zice in continuare ''Hai Steaua''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate seramphimovic pentru ca daca jiji nu are minte nu trebuie sa nu mai fi fan steaua sau daca jiji vinde jucatori buni,ey bine daca ii vinde pe toti jucatorii buni atunci ''Hai Dinamo'' dar daca nu ii vinde voi zice in continuare ''Hai Steaua''

la faza cu hai dinamo ai cam zbarcit-o....pai eu ziceam ca un suporter adevarat tine cu echipa lui indiferent de cine o condice, cine joaca la ea si in ce divizie joaca. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar e trist ce se intampla in fotbalul romanesc...De la un timp nu m-a mai interesat nici echipa nationala si nici Steaua...

Suporter al Stelei am ramas caci nu pot sa uit ce senzatie minunata am avut in '86 cand treceam de la bucurie la tristete si iar la bucurie, intr-o perioada asa de scurta de timp...S-a zis f. bine ca a fost un meci al celor tari de inima...

Dar, in ultimi ani mi-am dat seama ca tin cu Steaua de ieri si, poate de cea din viitor...actuala formatie ma dezamageste...

Sa speram ca vor veni si vremuri mai bune atat in fotbal cat si in rest...ca asta ne-a mai ramas - Speranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

Intr-adevar e trist ce se intampla in fotbalul romanesc...De la un timp nu m-a mai interesat nici echipa nationala si nici Steaua...

Suporter al Stelei am ramas caci nu pot sa uit ce senzatie minunata am avut in '86 cand treceam de la bucurie la tristete si iar la bucurie, intr-o perioada asa de scurta de timp...sa-a zis f. bine ca a fost un meci al celor tari de inima...

Dar, in ultimi ani mi-am dat seama ca tin cu Steaua de ieri si, poate de cea din viitor...actuala formatie ma dezamageste...

Sa speram ca vor veni si vremuri mai bune atat in fotbal cat si in rest...ca asta ne-a mai ramas - Speranta.

Cam asa..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×