Sari la conținut
Forum Roportal
oanaaaa1

Ma minte sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna.Iubitul meu este plecat pe tir in toata europa iar zilele trecute l.am sunat si imi raspunde o tipa , ea doar zicea alo alo iar in spate se auzeau alte persoane vorbind dar nu in romana era franceza sau germana si la un moment dat a zis si ea ceva dar nu am inteles..eu am inchis imediat(apelul a durat 13 secunde) ,ma panicasem pe moment nemaipatind asa ceva pana acum , dupa imediat am apelat din nou crezand ca poaate a pierdut telefonul si poate l.a gasit cineva si imi raspunde iubitul l.am intrebat de ce a raspuns o femeie la telefonul lui...si incepe ca sa vezi eram am oprit la un magazin sa luam paine si aveam telefonul in buzunar ca nu avea cum sa raspunda cnv la telefonul lui...ca era langa granita si poate s.a redirectionat apelul catre altcineva..ca el nu are nici un apel de la mn...ca imi trimite poze ca ii in camion doar cu colegul lui si la telefon ca nu are nici un apel...ne.am certat putin..fiind amandoi pe orange si cu abonament am asteptat sa treaca alea 72 de ore sa vad detaliile facturii cu apeluri..avand amandoua conturi de la orange..mie imi arata ca l.am apelat si nu am nici un cost si lui ii arata pe desfasurator ca a fost sunat in roaming atunci si a fost taxat un cent...plus ca am sunat si la relatii clienti sa fiu sigura ca nu se poate devia apelul de la retea sau ceva de genu si bineinteles ca cea de la orangr mi.a zis ca nu se poate intampla asa ceva ..acum astept sa il sun maine dimineata cand se trezeste sa vad ce imi zice cand o sa ii spun ca toate astea il contrazic....voi ce credeti?eu nu stiu ce sa cred ...fiind plecat de o luna...noi avand 4 ani de relatie..plus ca atunci cand i.am cerut socoteala la un moment dat tot el era cel nervos si dupa s.a enervat si mai tare ca am incercat sa ii fac cont orange eu uitand ca ii mai facusem o data ...ca pentru ce ii folosesc eu nr de telefon sa fac cont la orange....si daca se intampla invers el nu ar fi crezut nimic din ce ii spuneam....ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca te minte, ce intrebare e asta? Iubitul tau este sofer de tir si merge prin toata Europa, iar tu esti foarte naiva daca ai impresia ca esti singura femeie pe care o tine in brate. E corect? Nu, dar aceasta este realitatea. Accepta asta sau paraseste-l.

Incearca sa-ti controlezi gelozia pentru ca nu rezolvi nimic cu ea, dimpotriva.

Editat de Gaslight
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in "viitorul vostru" ca deja totul pare la timpul trecut.   Cu gelozie nu se rezolva nimic si nu se poate trai cu confruntari si cerut socoteli la tot pasul, chiar daca nu-i pe TIR respectivul.    

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e singura indicatie, poate doar te panichezi degeaba. Ar putea exista multe explicatii, nu neaparat prima la care te gandesti.

 

Mie mi se intampla sa aud alte persoane conversand la telefon in timp ce asteptam sa raspunda cineva. Nici tehnologia asta nu e perfecta. Sau poate era vreo femeie pe acolo, dar nu inseamna ca era vorba de ceva anapoda.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O prostituata nu cred ca raspundea la telefonul clientului, sau asa ar fi normal. Poate ca a plecat inca din tara cu tipa si acum poate are cu ea o explicatie, asa cum vrei tu sa ai zilele astea.

Chestia este ca nu stiati una de alta. Poate ca tipul va trebui acum sa aleaga.

Tu pe cine ai prefera sa aleaga?

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce a fost pana la urma..ideea e ca m.au sunat cei de la orange in urma unui email trimis lor povestind ce s.a intamplat..si azi m.au sunat si le.am explicat din nou situatia dandule toate detaliile cu ora exacta nr de telefon..si mi.au zis ca este posibil sa se fi deviat apelul din cauza retelei slabe ...iar daca se mai intampla sa ii anunt...

O prostituata nu cred ca raspundea la telefonul clientului, sau asa ar fi normal. Poate ca a plecat inca din tara cu tipa si acum poate are cu ea o explicatie, asa cum vrei tu sa ai zilele astea.

Chestia este ca nu stiati una de alta. Poate ca tipul va trebui acum sa aleaga.

Tu pe cine ai prefera sa aleaga?

Sa aleaga pe cine vrea el...eu nu sunt cu jumatati de masura..daca crede ca eu nu ii sunt de ajuns sa fie cu alta care il multumeste si s.a incheiat povestea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu impresia ca si reactia ta a fost exagerata? Ii ceri lui socoteala, faci in numele lui un cont la Orange pentru a-l spiona, telefonezi la Orange, le trimiti e-mailuri, probabil ai cerut sfatul tuturor prietenilor, iar acum noua ... e mult prea mult.

Editat de Gaslight

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce a fost pana la urma..ideea e ca m.au sunat cei de la orange in urma unui email trimis lor povestind ce s.a intamplat..si azi m.au sunat si le.am explicat din nou situatia dandule toate detaliile cu ora exacta nr de telefon..si mi.au zis ca este posibil sa se fi deviat apelul din cauza retelei slabe ...iar daca se mai intampla sa ii anunt...

Tipii de la orange nu vor sa fie implicati in cazuri de genul acesta, asa ca sunt foarte diplomati si raspund in asa fel incat sa nu-i poti agata.

Daca o sa insisti, tipul tau o sa zica ca ti-a explicat si nu intelege de ce insisti. Asta este o situatie tipica de : taci si inghite.

Este greu de dat un sfat sau de apreciat cu exactitate ce s-a intamplat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×