Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

Ajutor! Nunta! :))

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oh, da. 

Vezi cum ii asezi la mese, ca si asta e important. Dar cred ca stii deja :D

 Plus sa le insarcinezi pe domnisoarele de onoare cu insotitul invitatilor la masa repartizata, sa nu strambe  din nas ca au cautat 10 minute unde sa se aseze. 

Sa te ajute si la montatul invitatiilor. Unele vin pe bucati si trebuie sa le montezi/lipesti tu. Nu e treaba grea si nu tine de pret( tine mai mult de transport), dar iti ia din timp. 

Si marturiile? Te-ai gandit la marturii? 

PS. Lasa telefonul si mergi la o degustare. Inteleg ca ai incredere deplina, ca meniul este ok, dar nu`i lasa chiar de capul lor.

 

M-am gândit sa ii las sa se așeze unde vor. Nu mai stiu eu cine cu cine e prieten si cine cu cine e certat. Nu-i mai simplu sa stea ei unde au chef?

Ce sunt alea mărturii?

Pai am fost la degustare cand am ales restaurantul, doar ca mai trebuie sa aleg ce fel de ciorba, la aperitiv sunt mai multe opțiuni, la friptura. Astea o sa le aleg in functie de gusturile mele he he, nu întreb pe nimeni.

mie imi place ideea de pantofi de alta culoare, eventual asortati la ..culorile nuntii... Este nebuneala asta cu culorile nuntii, mov, verde, roz, galben.. mie mi se pare o bataie de cap in plus sa stai sa asortezi toate alea.

 

La unele nunti se pun la dispozitie papioane pt invitati, ca sa se incadreze in "tematica"... E grele.

Culorile nunții? Nu e alba nunta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti lua exemplu nunta altora - de ex., mireasa aici are o rochie simpla:

 

mNSspi.jpg

 

27Y20e.jpg

 

Cu cat mai simplu cu atat mai bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.google.ro/search?q=marturii+de+nunta&espv=2&biw=1280&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjG3-zp093RAhVkb5oKHQVnBkoQsAQISQ

 

Cadou pt. fiecare familie. Nici eu nu stiam de ele pana acum doi ani.  :haha:  Poate la maramu nu se exista? :) 

Pe vremea meaaaa...

 

Ciorba?  :king2:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Restaurantul arata asa (Select2): http://www.hotel-gabriela.ro/ro/galerie-foto-select-2

Nu stiu ce flori sunt alea, dar vreau si eu sa il decorez exact asa ca in poze, mi se pare ca arata bine. Ar trebui sa il fac mai colorat?

Daca rămâne asa, atunci e alb..ce ar trebui sa mai asortez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Culorile nunții? Nu e alba nunta?

Nu neaparat, unii pun flori, funde, rochiile domnisoarelor, cravatele/papioanele cavalerilor, invitatiile, marturiile, tortul si cine mai stie ce alte nebunii, intr-o anumita culoare... Nu e obligatoriu, e doar "la moda"

Asa cum e cu cvartetul de coarde care intampina oaspetii, mai nou, care mi se pare o idee tare faina, in loc de marsul ala odios, cum e pe la noi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.google.ro/search?q=marturii+de+nunta&espv=2&biw=1280&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjG3-zp093RAhVkb5oKHQVnBkoQsAQISQ

 

Cadou pt. fiecare familie. Nici eu nu stiam de ele pana acum doi ani.  :haha:  Poate la maramu nu se exista? :) 

Pe vremea meaaaa...

 

Ciorba?  :king2:

Aaa.. Pai noi punem intr-o Punguța o sticla de palinca (sticlele inscripționate cu numele noastre, data nunții si nu mai stiu ce) si o caserola cu prăjituri. Ma gandesc ca e cam același lucru.

 

Da, trebuie sa aleg intre ciorba de burta, de văcuța si de pui cred. Am pe undeva lista. Pot aa aleg si doua. Cu siguranța nu o sa aleg ciorba de burta, nu toata lumea o mănanca (inclusiv eu)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat, unii pun flori, funde, rochiile domnisoarelor, cravatele/papioanele cavalerilor, invitatiile, marturiile, tortul si cine mai stie ce alte nebunii, intr-o anumita culoare... Nu e obligatoriu, e doar "la moda"

Asa cum e cu cvartetul de coarde care intampina oaspetii, mai nou, care mi se pare o idee tare faina, in loc de marsul ala odios, cum e pe la noi.

Aha. La asta cu marșul nici nu m-am gândit absolut deloc.

Acuma mi-am amintit ca dj-ul trebuia sa imi dea un răspuns ieri seara si nu a mai zis nimic. O sa-l abordez imediat. Merci :lol:

Eu una nu m-as complica sa bag culori, mie imi place totul alb.

Asa m-am gândit si eu ca e ok exact cum e in poze. Trebuie sa ii întreb unde au facut aranjamentul floral sa merg si eu acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×