Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

Ajutor! Nunta! :))

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bride hikes 3 miles in crocheted dress for mountaintop wedding = Mireasa urca aproape 5 km pe un varf de deal sa se casatoreasca intr-o rochie crosetata de ea in North Carolina, foarte populara acest fel de nunta in State!!!   Au scos repede site-ul, voiam sa-ti arat rochia de care era foarte mandra si l-a facut si pe invitatii sa se catere pe munte unde ea se simtea in apele ei sa zica DA ...   Doar un alt tip de nunta, nimic special.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare potrivit sa se dea lecții de dans in cadrul unei nunți.

 

Acum am gasit tipul de "scoala de dans" in timpul unei petreceri si se practica si in Romania, zilele astea mi-a zis cineva dar e din Satu-Mare.

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru acest scop aici sint dansatori speciali care act ca acel maimutoi si pune pe toata lumea in picioare si vreo 5-10 minute nu te lasa ca multi niciodata n-au dansat in viata lor ca erau alte vremuri pe aici, dar asa merge si intre mese ca n-au toti loc pe ringul de dans si asa.   In Ungaria se practica aceasta initiere de dansat de o vreme. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dansatoarele fac parte dintr-un grup artistic???   Am vazut odata mai demult aici la o nunta de romani dar invitau doar barbati pe sprancele la dans cu ele ... faceau un spectacol dar era departe de nunta activitatea.   Mai erau si alte fete care tot se invarteau in jurul barbatilor sa le aduca cate ceva dar nu erau chelneri sau angajati altfel la nunta doar sa le dea atentie speciala.   Asta nu mi-a placut si nu numai mie.   Credeau sa sint cool.   Erau din Sighet dar nu ne cunosteam de acolo, erau mult mai invarsta ca mine si plecati demult, fiul lor se casatorea.   Prefer un maimutoi care distreaza mic-mare ... tanar-batrin macar cat le tin picioarele la fiecare si tine minte o petrecere placuta.        

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint ramasa in urma cu nuntile, la ultimile 10-20 nu ne-am dus pe motive diferite, dar erau vremuri ca lunar de 2 ori aveam o mare petrecere si bani multi se duceau doar pe preparare si contributie ca eu nu umblu dupa cumparaturi de cadouri.    Cand un gruop artistic face un show e altceva, la un cuplu activ in armata am vazut distractie tot de militari produs diferite dansuri si glume, orchestra lor a fost excelent cu muzica, de dans si de ascultat in alte momente.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×