Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

Ajutor! Nunta! :))

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am ales Rochie, dj, papuci.. imediat vine nunta.

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si va astept la nunta! :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveam deja emotii ca n-am auzit nimic de tine ... dar inteleg ca ai mult de alergat si ma bucur ca deja ziua cea mare e aproape!!!

 

Nu mai tin minte cand este nunta  :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut multe de facut in ultima vreme, in afata de nunta. Maine o sa fie, 16 iulie. O sa va arat poze :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca in August candva ca nu am mai citit nimic de la inceput.  

 

Iti doresc toate cele bune in viitor si o viata foarte fericita!!!  

 

Sa te bucuri de ziua de maine fara alte ganduri ca n-o mai fi zi ca AZI.

 

Imi pare rau ca nu pot fiu acolo desi am planificat calatorie in Romania pentru anul asta insa sotul a avut accident de masina si pe langa ca nu se simte deloc bine, nici n-are voie sa paraseasca tara pana nu-i da voie avocatul si inca nu sint nici toate rezultatele intr-un loc la evaluare ... dar nu mai planificam de acum incolo nimic.   

 

Casa de piatra si bucurii!!! 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Beau un lichior dulce in sanatatea voastra ... Grand Marnier, e miezul noptii si Duminica n-am de mers niciunde cu masina, voi dormi destul, am chef de ceva sa-mi clatesc gura dupa supa de vita de care am si uitat deja.  

 

  



Imediat incep sa tropotesc ... exersez cel putin ca este cam greu ceea ce para asa de usor, dar nu este!!!    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam la niste videouri cu nunti din Maramures si am ramas surprinsa ca eu nu stiu sa dansez/joc tropatita decat daca stau pe un scaun :haha:   dar nici la vre-o nunta din asta n-am fost si vreau sa cred ca sint oameni fara scoala de dans doar din experienta joaca, care-i din pruncie!!!   Cate 15 minute se dansa in continuare, nici n-am stiut ca asa de lungi sint melodiile populare si nimeni nu parea obosit  :dance2:  si se invarteau destul de repede si mult.   Ma simteam obosita privind dansatorii, femeile mai aveau si baticuri legate in gat si cu opinci, eu nioci cu slapi nu pot sa fac un pas. Cred ca trebuie sa se nasca dintr-un anumit neam de om cine vrea sa danseze tropatita, nu-i de oricine!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam la niste videouri cu nunti din Maramures si am ramas surprinsa ca eu nu stiu sa dansez/joc tropatita decat daca stau pe un scaun :haha:   dar nici la vre-o nunta din asta n-am fost si vreau sa cred ca sint oameni fara scoala de dans doar din experienta joaca, care-i din pruncie!!!   Cate 15 minute se dansa in continuare, nici n-am stiut ca asa de lungi sint melodiile populare si nimeni nu parea obosit  :dance2:  si se invarteau destul de repede si mult.   Ma simteam obosita privind dansatorii, femeile mai aveau si baticuri legate in gat si cu opinci, eu nioci cu slapi nu pot sa fac un pas. Cred ca trebuie sa se nasca dintr-un anumit neam de om cine vrea sa danseze tropatita, nu-i de oricine!!!

 

In general nu sunt lungi melodiile dar se face cate un program in care se cânta mai multe melodii..poate dura chiar si mai mult de o ora...nici eu nu rezist sa dansez asa mult fara pauza.

Si la nunta noastra s-a dansat mult. Cand o sa primesc filmările o sa va arat cat de frumos a cântat grupul Iza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat-o pe sora mea de dansuri populare ca ea a fost intr-un grup de dansatori utecisti pe vremuri si le facea sa transpire un râu la probele de dans dupa ore. 

Dansau la serbari de tot feluri, pe scene iarna, pe strada la defilari, in parcuri de 1 Mai si 23 August, etc., i-a placut experienta ca erau toate in forma excelenta si la orice petrecere se simteau bine ca stiau sa danseze si asta conteaza.   Mergeau impreuna oriunde, orasul a fost mic atunci, daca avea popoulatie de 20.000 cu morti cu tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma descurc si eu cat de cat, dar nu am fost niciodata foarte interesată. Am avut probleme si la dansul mirilor ca aveam impresia ca mi-e mai scurta rochia..dar parte din spate imi atârna pe jos si am călcat pe ea de nenumărate ori, noroc cu gheata aia carbonica ca nu s-a vazut foarte tare.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×