Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

Ajutor! Nunta! :))

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Nu stiu daca exista Ciorba Regala, insa exprimarea rebusista a lui Davi_ m-a pus sa dezleg in acest fel enigma.   

 

La noi exista ciorba de potroace. Cea care se da a doua zi, sa trezeasca bautorii in simtiri. :lol: 

Ce buna este ciorba aiaaa! Nu exista ciorba mai buna dupa o nunta. :D 

 

Sis, faci si candy bar? 

Ia sa arunci un ochi si pe aici http://www.biensavvy.ro/Colectii/65/2827/Rochii-de-mireasa/LET-ME-LOVE-YOU-2017/Rochie-de-Mireasa-2017-SWEET-CANDY/1

post-27619-0-69490100-1485527174_thumb.jpg

post-27619-0-80864600-1485527213_thumb.jpg

 

http://www.adorasposa.ro/s/product/rochie-de-mireasa-printesa-sophia/#

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi exista ciorba de potroace. Cea care se da a doua zi, sa trezeasca bautorii in simtiri. :lol: 

Ce buna este ciorba aiaaa! Nu exista ciorba mai buna dupa o nunta. :D 

 

Sis, faci si candy bar? Ia sa arunci un ochi si pe aici http://www.biensavvy.ro/Colectii/65/2827/Rochii-de-mireasa/LET-ME-LOVE-YOU-2017/Rochie-de-Mireasa-2017-SWEET-CANDY/1

attachicon.gifSophia-1.jpg

attachicon.gifSophia.jpg

 

http://www.adorasposa.ro/s/product/rochie-de-mireasa-printesa-sophia/#

Da, fac Candy bar si fruit bar. Desi am prăjituri incluse in meniu, dar nasa asa a zis "Candy bar e un must". I-am zis ca daca e un must, sa se ocupe ea de treaba asta. A vorbit deja cu cineva, cand o sa merg acasa o sa verific.

Multumesc! Am decis ca duminica sa fie zi de căutat si alte rochii. Nu eu am decis, dar ma rog..daca unii au chef, de ce sa nu mai încercam.

Cred ca o sa merg si prin magazine weekendul asta sa vad ce pantofi au.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hotelul respectiv este investitia facuta de Izraela si Liviu, cuplul celebru din Bucuresti despre care s-a vorbit destul in ziare,  dupa care s-au falimentat???   asa mi-a spus cineva de acolo ca s-a intamplat cu cativa ani in urma.   De aceea este atit de luxos ca ei aveau ganduri marete dar n-au reusit.   De Perla nu voia sa vorbeasca ... doar ca au trecut multi ani decand am fost eu pe acolo si atunci era nou si nu avea concurenta deloc in tot judetul.   

 

De Candy Bar la nunta n-am auzit, poate este ceva ultra nou ca de o vreme n-am mai fost si atunci a fost un Fruit Bar foarte trist numai cand am ajuns sa-l vizitez.  

 

@Davi_ ... am auzit mereu de ciorba de potroace dar nu cred ca l-am vazut cum arata, nu sint sigura e pe placul meu, poate pentru ca nu stiu ce ascunde cuvantul potroace!!! Fiecare natie are o zeama de dupa party dar cred ca n-am fost inca la una asa de mare sa am nevoie de acea ciorba ... de "rebuting".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puteam sa jur ca e din urechi, nas, coada etc., de porc acea ciorba, dar apreciez site-ul si iar ma intreb, oare de ce n-am cautat vre-odata!!!

 

 

Sau sa fi intrebat pe sora mea ... dar avem alt topic de discutat.   Azi am aflat un alt fapt despre ea ... stie sa danseze Tropotita din Maramu' ca a fost intr-u grup de dans folcloric dupa ce eu deja am plecat de acasa ... nu-i greu dar nici usor, ca nu stii de unde sa incepi.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu s-a introdus Bridal Shower in programul nuptial in Romania???  petrecerea miresei cu cadouri de la prietene si femei ca de obicei barbatii se duc cu mirele in Las Vegas pentru un Bachelor Party ... ultima noapte cand petrece noaptea oficial cu alta femeie decat aleasa inimii.

 

La o nunta am vazut feliile de tort pusi in pahare si in frigider ca era vara si risc de imbolnavire, feliile separat in pahare de sticla erau mai sigure, asa ne-au spus.  

Mirii au taiat un tort dar l-au aruncat unu pe altu si s-au uns cu el peste fatza si toata rochia aia scumpa, coafura, perete  ... traditie. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu s-a introdus Bridal Shower in programul nuptial in Romania???  petrecerea miresei cu cadouri de la prietene si femei ca de obicei barbatii se duc cu mirele in Las Vegas pentru un Bachelor Party ... ultima noapte cand petrece noaptea oficial cu alta femeie decat aleasa inimii.

 

La o nunta am vazut feliile de tort pusi in pahare si in frigider ca era vara si risc de imbolnavire, feliile separat in pahare de sticla erau mai sigure, asa ne-au spus.  

Mirii au taiat un tort dar l-au aruncat unu pe altu si s-au uns cu el peste fatza si toata rochia aia scumpa, coafura, perete  ... traditie.

 

Nu stiu, la noi nu se face. O sa ies cu fetele la un party, dar nimic exagerat. Ii dau eu noapte cu alta femeie. :lol:

Cat despre tort, noi nu o sa ne ungem cu el! Nu imi place obiceiul asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi place obiceiul cu aruncatul de mancare scumpa pe altul la un party ca nunta, este o actiune de low class, nu stiu de unde-i originata dar de cand ma stiu ca am vazut un film american, se practica gluma asta.   Noi din familie refuzam sa onoram asemenea  invitatii sau unde si alte mancaruri sint batjocurite ca mai au pe lista cateva retete: de Paste sare intr-un cos de nuiele plin cu oua rosii care le produce un efect special ca galbenusul zboara ... de stropit cu ciocolata lichida sau cu frisca din containere speciale, iar unii chair vor sa fie "in aspic" la o petrecere ca se arunca material gelatinos pe cap care curge incet in jos, etc., precis mai sint prin America rurala unde nu prea am umblat.   Ca se arunca cu masline, ridichi sau altceva unu-n-altu le pare reflex natural, sau scuipa departe ceva din gura ca sa inceapa o bataie serioasa cu orice ar gasi pe mese.   Femeile stau pe jar pana incepe o bataie, se descalta imediat si participa din tot sufletul chiar daca-si rup picioarele ca aluneca pe toate alea.  

 

Insa partea cu ultima noapte de aceea este departe de casa sa nu fie interventii inconveniente ca ar fi dezastru.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, sper ca nu e rezervat tot hotelul pe data aia. Te rog sa ma ai in vedere cu o camera si sa-mi faci rezervare. Merci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi place obiceiul cu aruncatul de mancare scumpa pe altul la un party ca nunta, este o actiune de low class, nu stiu de unde-i originata dar de cand ma stiu ca am vazut un film american, se practica gluma asta.   Noi din familie refuzam sa onoram asemenea  invitatii sau unde si alte mancaruri sint batjocurite ca mai au pe lista cateva retete: de Paste sare intr-un cos de nuiele plin cu oua rosii care le produce un efect special ca galbenusul zboara ... de stropit cu ciocolata lichida sau cu frisca din containere speciale, iar unii chair vor sa fie "in aspic" la o petrecere ca se arunca material gelatinos pe cap care curge incet in jos, etc., precis mai sint prin America rurala unde nu prea am umblat.   Ca se arunca cu masline, ridichi sau altceva unu-n-altu le pare reflex natural, sau scuipa departe ceva din gura ca sa inceapa o bataie serioasa cu orice ar gasi pe mese.   Femeile stau pe jar pana incepe o bataie, se descalta imediat si participa din tot sufletul chiar daca-si rup picioarele ca aluneca pe toate alea.  

 

Insa partea cu ultima noapte de aceea este departe de casa sa nu fie interventii inconveniente ca ar fi dezastru.

 

Nu o sa existe o ultima noapte. La noi nu se practica si e mai bine asa. Nu-i vad rostul. Un party reușit cu fetele/băieții e suficient.

Ok, sper ca nu e rezervat tot hotelul pe data aia. Te rog sa ma ai in vedere cu o camera si sa-mi faci rezervare. Merci.

Nu e sigur. Dar sunt mai multe opțiuni in orice caz. Putem rezerva o camera la o pensiune in Barsana daca vrei. Cum preferi. Cand o sa merg acasa, prin 20 Februarie o sa ma ocup si de rezervări. Pana atunci poti sa te uiti pe net si poate gașesti ceva sa iti placa mai mult.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×