Sari la conținut
Forum Roportal
Vernus

Scoli postliceale fara stiinte exacte

Postări Recomandate

Va rog sa imi spuneti si mie daca exista scoli postliceale care nu se bazeaza pe matematica,fizica sau chimie adica stiinte exacte.
Eu sunt la uman si nu ma prea pricep la stiinte exacte,din a 11 nu am mai facut deloc.
Deci exista scoli postliceale fara stiinte exacte?Cu specializari mai umaniste sau care nu prea implica acele materii exacte?

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voiam sa spun de Agent Imobiliar dar acolo e de socotit procentaje si dobanzi la tot pasul si de stiut bine contabilitate, doar chestii extrem de exacte ...

 

au mai ramas locuri si in armata nationala la diferite "arme" ca si muzica sau gatitul acolo devine altceva sau ...

 

de cusut, rochii de femei pentru dive si stilist de par tot pentru femei bogate, se si castiga excelent plus ciubucuri.  

 

Nu glumesc!!!  

 

O cunostinta mi-a spus ca nepotul va termina 3 ani de stilist de par in Elvetia si deschide salon, asa va putea angaja aproape toti membri familiei: bunica la spalat cu masina prosoape, mama la dezinfectat instrumente, sotia la telefoane cu clientii la schedulare, copiii la curatenie si alte joburi nonprofesionale, cumnatele la spalat de par si unde mai au nevoie.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×