Sari la conținut
Forum Roportal
Ramona_l_h

De cate ori te poti intoarce?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu ca mereu mi-am dorit sa nu iau niciodata o decizie gresita...si am continuat sa ma intorc la aceeasi relatie nereusita, pentru a ma convinge ca nu am gresit la inceput cand am ales sa fiu cu el.

Si dupa 8 ani, sunt intr-aceeasi barca...dupa ce ne-am dus pe un alt drum, dupa ce am incercat alti perteneri.

Acum, am ajuns sa ma gandesc, la 28 de ani, ca nu vreau sa fiu singura, si ca poate daca incep o familie, nu m-ar mai interesa daca ma face fericita. Sunt egoista sa cred ca merit mai mult? Sau ar trebui sa-mi vad de lungul nasului si sa stau, pentru ca e un barbat bun, la locul lui, responsabil si muncitor...arata bine si cam atat? Nu'l mai iubesc. Stiu ca nici el nu ma mai iubeste.

Si sunt singura aici, inafara de sora mea, si familia e departe...m-am saturat sa fiu singura, cu el ori fara el, tot una e! Si-as vrea sa-mi incep o familie, si sa fiu multumita sufleteste...

Dar nu pot pentru ca sunt mereu prinsa de el. Am divortat de peste un an, dar in ultimii 5 am fost despartiti mai mult decat impacati...si am avut mereu scuze, ba ca n-a mers din cauza aia, ori alta...si de data asta va fi diferit. N-a durat niciodata mai mult de doua saptamani pana ne-am certat.

Stiu bine acum ca nu ar trebui sa stau, stiu...dar mi-e frica sa fac o greseala...daca imi va parea rau? l-am iubit foarte mult! Foarte mult! Dar am intalnit pe altcineva, si parca am vazut ce fel de barbat vreau...si am gresit sa ma " asez la locul meu" cu cineva cu care nu m-am potrivit! Si chiar daca m-am inteles cu tipul pe care l-am intalnit, el nu vroia o relatie, pur si simplu sa se distreze...si eu am vrut o distractie, dupa a nu stiu a cata despartire. A fost uimitor! Dar nu mi-a convenit s-o lungesc, daca nu ducea nicaieri.

Asa ca l-am sunat pe X si iar ne-am impacat. Dar nu mai simt pentru el la fel, si cand incerc sa aduc discuti cu el, se supara si imi reproseaza ca vreau prea multa atentie de la el, si el nu e omul.

Nu ma simt dorita, nu m-am simtit niciodata in relatia asta! Nu ma simt iubita, si nici nu m-am simti! iar el se enerveaza cand ii spun asta si-mi spune ca nu ma tine legata, daca vreau sa plec, pot sa plec!!! ha!ha!

Am casa mea si ma descurc pe picioarele mele, deci nu am nevoie de el. Dar intrebarea mea e: are fiecare o soarta buna, sau sunt dintre noi care( nu vreau sa fiu pesimista) pur si simplu nu-si vor gasi jumatatea in viata asta, asa ca poate urmatoarea?!?

E posibil ca jumatatea sa-ti fie cineva nepotrivit? E recomandat sa stai cu cineva care nu te multumeste sufleteste, dar" te iubeste"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E posibil ca jumatatea sa-ti fie cineva nepotrivit? E recomandat sa stai cu cineva care nu te multumeste sufleteste, dar" te iubeste"...

Simti ca ai pierdut 8 ani de pomana? ...... nu mi se pare normal sa stai cu cineva doar pt faptul ca el te iubeste ....ai si tu o viata, vrei sa fi iubita si sa iubesti....parerea mea.

Am citit un citat dragutz pe un topic zilele astea...partenerul trebuie sa-ti fie iubit, amant,confident, prieten, instalator, electrician.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm, interesant!

Spui ca l-ai iubit mult dar ai gasit pe altcineva.Curios.

Iubirea asta e ca un foc de paie.Daca nu-l intretii se va stinge foarte repede.Dupa ce l-ai lasat pt altul te-ai analizat ca sa iti dai seama ce te-a impins la asta?

Voi comunicati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E posibil ca jumatatea sa-ti fie cineva nepotrivit? E recomandat sa stai cu cineva care nu te multumeste sufleteste, dar" te iubeste"...

 

De curiozitate.... tu ai incercat sa-l iubesti? macar 30 de zile? asa... de curiozitate... sa vezi ce se intampla...

La ce ma refer: iubirea e un semntiment ce poate sta in inima ta sau a lui, dar e si un verb ce implica un anumit gen de comportament... La verb ma refer... ai incercat sa-l practici voluntar?

De exemplu... imagineaza-ti cei mai indragostiti oameni din lume... imagineaza-ti nivelul de sacrificiu pe care l-ar adopta... si cauta, cel putin 30 de zile, sa dai absolut tot ce e mai bun din tine...

Atentie, cuvantul cheie este..... SA DAI, nu sa iei. Ofera tot fara sa ceri absolut nimic inapoi.... nici macar un multumesc... fa lucrul asta 30 de zile... sa vezi daca schimba cu ceva situatia...

Lucruri pe care le poti incerca: un masaj, o masa mai speciala, o surpriza pentru el (ceva ce poate si-a dorit foarte foarte mult), incearca sa-l asculti cu adevarat interesata si... cel mai important.... zambete... zambeste cat de mult poti... pentru ca o persoana care iubeste zambeste destul de mult....

Incearca, sub forma de test, 30 de zile, sa gandesti asa, sa DAI, sa "iubesti", sa practici verbul asta pentru ai testa adevarata lui valoare...

Editat de catelusulschiop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e greu sa iubesti Catelus sau cel putin sa incerci sa iubesti......eu cred ca ea nu mai vrea....mai ales ca a cunoscut pe altcineva si a si zis ca acum compara.

 

O relatie ca sa mearga trebuie sa lupte amandoi....nu e suficient doar un partener.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O relatie ca sa mearga trebuie sa lupte amandoi....nu e suficient doar un partener.

 

Ai dreptate... dar... daca unul din ei incepe sa lupte.... e posibil ca si celalalt sa vrea sa reinceapa lupta.... nu subestima niciodata puterea unui exemplu pozitiv. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi sa retinem ca ei s-au certat mai mult decat au fost impacati. Cel putin in ultimii cinci ani. Si a spus ca ea nu-l mai iubeste si este sigura ca nici el nu o mai iubeste pea ea. Deci, sa nu ne pripim sa tragem concluzii.. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate... dar... daca unul din ei incepe sa lupte.... e posibil ca si celalalt sa vrea sa reinceapa lupta.... nu subestima niciodata puterea unui exemplu pozitiv. :D

Asa e...ai dreptate...dar daca ea a cunoscut pe altcineva si il vede mult mai bun decat sotul...in mintea ei nu mai vede partile pozitive ale partenerului :yahoo:

 

Si a spus ca ea nu-l mai iubeste si este sigura ca nici el nu o mai iubeste pea ea.

Asa e....dar noi incercam sa-i propunem sa incerce sa-l iubeasca din nou, sa-i vada iarasi partile bune...ceea ce candva au cucerit-o :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e....dar noi incercam sa-i propunem sa incerce sa-l iubeasca din nou, sa-i vada iarasi partile bune...ceea ce candva au cucerit-o :lol:

Crezi ca in opt ani de zile nu a vazut ea partile alea bune? Probabil ca au fost insuficiente in raport cu partile rele, din moment ce ea nu-l mai vrea.

Eu consider ca "s-a reintors" de prea multe ori fara succes si ca nu mai are rost sa ma incerce. Nu va fi mai bine dintr-o data. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca "s-a reintors" de prea multe ori fara succes si ca nu mai are rost sa ma incerce. Nu va fi mai bine dintr-o data. :yahoo:

cam asta e si parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×