Sari la conținut
Forum Roportal
bobybobaska

Asa ceva domnule...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prietena mea vrea sa-si faca unghiile. Avand si o candidoza vaginala , eu i-am sugerat ca , cheltuie banii aiurea si mai bine are investii intr-un tratament (bine initial am fost si eu sa zic asa , ok , cu facutul unghiilor) a inceput sa imi spuna ca sunt un nesimtit si ca oricine are zice la fel . Acum va rog ca fetele sa raspunda in privinta asta , sa spuna ce naiba am zis gresit asa ??? sau chiar asa sunt de importante unghiile in locul tratarii unei infectioase ???? 

Editat de bobybobaska

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unghiile ei le vede toată lumea, însă candidoza nu se vede. Părerea mea este că a făcut o alegere înțeleaptă :)

Serios vorbind, i-ai reamintit că nu este perfectă și cred că asta a deranjat-o.

Încă ceva: prietena ta îmi pare a fi cam superficială. Gândește-te serios la asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa inteleg? Ca daca o tipa are candidoza nu trebuie sa-si faca unghiile?

Ah, daca facutul unghiilor va destabilizeaza bugetul si nu mai raman bani de tratament atunci da.

Ce-am ajuns sa scriu. :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deloc nu este comun la o femeie sa aibe ceva la nivelul vaginei sau altundeva ... nici o scurgere de oricare natura ar fi NU este O.K.   Necesita atentie medicala urgenta ca se transmit aceste nimicuri mult mai repede decat crezi.   Pe langa ca folosesti condom, ea imprasie boala.  Era o vorba din batrini: - Lux si paduchi de lemn!  

 

Ma mir ca este considerat comun si este aprobat de multi si acceptat ca n-ar fi o mare problema.   N-am idee ce fel de femei tolereaza conditia asta???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am candidoza bucala, de mica. Fiind astmatica, ma imbolnaveam des si doctorii bagau antibiotice multe in mine. Asa am facut candidoza, copil fiind, de la antibiotice. Am aproape 27 de ani si niciun tratament nu a dat roade. Nu e nicio rusine sa ai candidoza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant ce aud, eu n-as fi linistita sa stiu ca am ceva, dar eu sint de moda veche.   La ultima nastere in Elvetia, m-au curatat si dezinfectat ca am stat mai mult in procedura decat o nastere normala si le era frica sa nu fi facut ceva infectie.   Dupa Craciun merg la doctor sa intreb AICI care-i statusul la conditia asta.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma mir ca este considerat comun si este aprobat de multi si acceptat ca n-ar fi o mare problema.   N-am idee ce fel de femei tolereaza conditia asta???

 

Probabil ca cele la care tratamentele obisnuite s-au dovedit ineficiente, cum am inteles ca se intampla in multe cazuri.

Eu am candidoza bucala, de mica. Fiind astmatica, ma imbolnaveam des si doctorii bagau antibiotice multe in mine. Asa am facut candidoza, copil fiind, de la antibiotice. Am aproape 27 de ani si niciun tratament nu a dat roade. Nu e nicio rusine sa ai candidoza.

 

Incearca un tratament naturist. Poate suna aiurea, dar multi spun ca au rezolvat asa.

Încă ceva: prietena ta îmi pare a fi cam superficială. Gândește-te serios la asta.

 

Daaa, spre deosebire de el, care tocmai ne-a aratat cat de profund gandeste.

 

Editat de Allexandrra
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×